Artėjant pavasariui prisimename apie savo naujametinius pažadus pradėti sportuoti ir gyventi sveikai. Juk ne vienas prisipažintų, kad sporto klubo abonementas žiemą dažniausiai taip ir lieka dulkėti stalčiuje, o realus ryžtas aktyviai gyventi atsiranda tik pradėjus šilti orams. Ką daryti, kad po žiemos „miego“ grįžtume į sveiko ir aktyvaus gyvenimo vėžes?
Motyvacijai išlaikyti – planas
Pasak virtualių treniruočių portalo „Sporto birža“ įkūrėjos, asmeninės trenerės Vlados Musvydaitės, dažniausiai žmonės nustoja sportuoti, nes nesugeba susiplanuoti savo laiko: „Pradėję sportuoti žmonės pamiršta, jog norint pasiekti rezultatų reikia ne tik valios, bet ir disciplinos. Dažnas pagalvoja: galbūt šiandien galima skirti dieną poilsiui, o pasportuoti nueisiu kitą dieną. Tačiau ilgainiui pasiteisinimų „kitą dieną“ tik daugėja, kol sportas pamirštamas visiškai.“
Pasak trenerės, išvengti tokios situacijos padeda tinkamo plano sudarymas. „Aiškus planas, kuri diena yra skirta sportui, o kuri – poilsiui, padės laikytis disciplinos. Tada teliks atrasti valios to plano laikytis“, – juokėsi V. Musvydaitė.
Į pagalbą – išmanūs prietaisai
Tuo tarpu, pasak „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovo Simono Skupo, išlaikyti motyvaciją sportui žmonėms šiais laikais padeda ir nuolatinės inovacijos technologijų srityje. „Galimybė realiu laiku matyti savo padarytą progresą padeda išlikti motyvuotiems ir žadina norą siekti dar geresnių rezultatų“, – sakė pašnekovas. Kaip vieną pavyzdžių, padedančių palaikyti sveiką gyvenseną ir sportuoti efektyviau, S. Skupas išskyrė išmaniuosius laikrodžius. Anot jo, tie, kurie juos dėvi, savo fizinį aktyvumą gali sekti visą dieną. Jeigu žmogus juda per mažai, laikrodis primena apie trūkstamą žingsnių skaičių.
„Išmaniajame laikrodyje įtaisytas širdies ritmo matuoklis padės tinkamai įvertinti savo galimybes bei išlaikyti optimalų krūvį sportuojant. Taip pat gana patogu, jei laikrodis, kaip, pavyzdžiui, „Gear S2“ turi specialų aktyvumą rodantį langą – žvilgtelėjus į jį tampa aišku, ar dienos aktyvumas pakankamas“, – sakė S. Skupas.
Išnaudoti programėles
Mūsų dienomis, žmonės pamėgo ir su sportu susijusias specialias programėles, kuriomis naudotis galima tiesiog išmaniajame telefone. Jei atsisiųsite geriausias, tikėtina, kad rezultatų pasieksite taip pat greičiau. Verta dėmesio yra „Strava Running & Cycling“. Nors egzistuoja daugybė bėgimo programėlių, „Strava“ išsiskiria puikiu suderinamumu su daugybe įrenginių, galimybe nusistatyti norimus tikslus bei analizuoti savo bėgimus ar pasivažinėjimus dviračiu. Taip pat ši programėlė kuria į žaidimus panašius iššūkius, kurie didina motyvaciją ir norą naudotis šia programėle.“
Kita naudinga programėlė – „Calorie Counter“. Norint numesti svorio ar užsiauginti raumenų masės, vien sportuoti neužteks. Prisižiūrėti tai, ką valgome yra taip pat svarbu, kaip ir būti fiziškai aktyviam. „Calorie Counter“ne tik seka žmogaus suvartojamą kalorijų kiekį, bet ir kiek jų panaudojama.
Lankantis sporto klube gali būti keblu atsiminti visų treniruoklių nustatymus bei kokias pratimų serijas darėte anksčiau. Čia padėti gali „JEFIT Workout“ programėlė , kuri primena ne tik kiekvieno treniruoklio nustatymus, bet taip pat pataria, kada didinti svorius bei kokius pratimus daryti, norint pasiekti rezultatų greičiau.