Savaitgalį KTU „Santakos“ slėnyje vykusiose kūrėjų žaidynėse „Hacker Games“ per 250 inžinierių, programuotojų ir dizainerių sukūrė 41 įrenginį, programą ar žaidimą, tarp kurių – išmanusis šiltnamis, savižudybių problemą siekianti išspręsti mobilioji programėlė, išmanusis žibintas bėgikams ir daugybė kitų inovacijų. Renginio dalyviai planuoja bent dalį savaitgalio projektų ilgainiui pristatyti rinkai.
Kovo 4–6 d. VšĮ „Versli Lietuva“, jos „Startup Lithuania“ komanda ir „KTU StartupSpace“ verslų inkubatorius surengė pirmąjį šiais metais „Hacker Games“ pavadintą „hakatoną“ (angl. hackathon). Tai visame pasaulyje populiarus dirbtuvių-konkurso formatas, kuomet pirmąją dieną kūrėjai pristato idėjas ir pasiskirsto komandomis bei iki pat trečiosios dienos vakaro siekia sukurti ir komisijai pristatyti programinę, techninę įrangą ar žaidimus. Dažnai tokiuose renginiuose komandoms padeda mentoriai – patyrę savo srities žinovai.
Į šias „Hacker Games“ žaidynes atvyko rekordinis – per 250 – dalyvių kiekis: programuotojai, inžinieriai, dizaineriai, rinkodaros ar verslo plėtros specialistai tiek iš Kauno, tiek iš kitų Lietuvos miestų bei 5 užsienio valstybių. Pirmąkart renginių ciklo istorijoje kūrėjai varžėsi ne tik programinės įrangos bei žaidimų, bet ir techninės įrangos (angl. hardware) sesijoje.
Pagalba jaunimui ir sodininkams
Savaitgalio metu išradėjai sukūrė net 18 žaidimų, 16 programų ir 10 įrenginių. Tarp nugalėtojų buvo ir versle aktualių, ir rimtas socialines problemas sprendžiančių projektų.
Pavyzdžiui, pirmąją vietą programinės įrangos sesijoje užėmusi komanda „Man esi Tu!” sukūrė mobiliąją programėlę, suvienijančią savanorius su pagalbos ieškančiais jaunuoliais. Šios komandos vadovas Darius Bisikirskas pasakojo, kad Lietuvoje sėkmingai darbuojasi tokie projektai kaip „Jaunimo Linija“, tačiau keičiantis technologijoms, nerimaujantiems ar gyvenimu nusivylusiems jaunuoliams paramos reikia ne vien balsu, bet tekstinio susirašinėjimo pavidalu.
O antrą vietą tarp programuotojų užėmusi „Day Light Insight“ komanda sprendžia sklandaus naujokų įvedimo į dideles kompanijas problemą – jų įrankis analizuoja tai, kaip ir su kuo bendravo ligšioliniai darbuotojai ir perduoda šią patirtį naujokams. Specialų prizą laimėjo ir „Chocolate Bar“ komanda, kurios programa perkelia architektų klientams rodomas trimates vizualizacijas į virtualiąją realybę.
Techninės įrangos kūrėjai taip pat buvo apdovanoti už realias problemas sprendžiančius įrenginius: išmanųjį šiltnamį „Open Greenhouse“, priedą prie durų „Spynukas“, kuris įspėja, jei šeimininkai pamiršo užrakinti duris, taip pat įrenginį „CleverFrost“, perspėjantį, kuomet šaldomas gėrimas pasiekė pageidaujamą temperatūrą. Nustebino ir žaidimų kūrėjai – nugalėtojais paskelbti žaidimai telefonams „Make Your Way“, kuriame reikia sparčiai pašalinti prieš žaidėją atsirandančias kliūtis, bei „Blopp“, kuriame reikia išeiti iš labirinto bei išvengti įvairių spyglių.
„Itin džiaugiuosi matydamas ir didelį susidomėjimą techninės įrangos kūrimu. Pastaraisiais metais Lietuvoje atsidarė keletas kūrėjų dirbtuvių, jų zona numatyta ir gegužę vyksiančiame didžiausiame regiono startuolių renginyje „LOGIN Startup Fair“. Ūkio ministerijos, investuotojų ir pačių kūrėjų nuomone, techninės įrangos kūrimo potencialas šiuo metu yra itin didelis, ypač Lietuvoje, kurioje yra didžiulė inžinerinė patirtis, bet vis dar nedaug tarptautinių sėkmės istorijų“, – pastebėjo M. Skarupskas, Ūkio ministerijos viceministras.
Dalį renginio metu gimusių projektų komandos tikrai plėtos ir pasibaigus „Hacker Games“. „Verslios Lietuvos“ projektų vadovė Rimantė Ribačiauskaitė dar priduria: „Absoliuti dauguma dalyvių čia išplėtė savo akiratį, pabendravo su kitais kūrėjais, išgirdo idėjų iš naujų žmonių – visa tai kuria verslesnę, inovatyvesnę ir profesionalesnę Lietuvą“. Pasak jos, „Hacker Games“ kūrėjų žaidynės į Vilnių grįš gegužės ir lapkričio pabaigoje, o rugsėjį jos keliaus į Klaipėdą.