Elektronika.lt
 2024 m. spalio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 12 d. 18:19
Absorbcinis šilumos siurblys: nauda vilniečiams, išskirtinė patirtis – generaliniam rangovui
Spalio 12 d. 14:27
Išmaniųjų telefonų kameros ir belaidžiai dulkių siurbliai: kokios dar technologijos į mūsų kasdienybę „nusileido“ iš kosmoso?
Spalio 12 d. 10:44
„Dacia“ plečia modelių gamą – pristato naujovių kupiną „Bigster“
Spalio 11 d. 20:35
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Spalio 11 d. 18:16
IRT sektorius 2030 m. gali sudaryti 20 proc. Lietuvos BVP
Spalio 11 d. 16:45
„Philips“ pristato du išskirtinius „Evnia“ serijos žaidimų monitorius
Spalio 11 d. 14:26
Verslo gynybai nuo kibernetinių atakų šiandien prireikia viso saugumo centro: jį galima tiesiog išsinuomoti
Spalio 11 d. 12:20
Dirbtinis intelektas ir gerovės valstybė: ar esame pasirengę pokyčiams?
Spalio 11 d. 10:28
„Samsung“ konferencijos naujienos: DI proveržis išmaniuosiuose namuose ir svarbiausi programinės įrangos atnaujinimai
Spalio 11 d. 08:40
„Scania“ pasiekė svarbų tvaresnės gamybos tikslą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Startuolio „SolidEducation.lt“ kūrėjas P. Paškevičius: „Europoje trūksta milijono programuotojų“

Publikuota: 2015-12-10 15:11
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Per metus moksleivis, mokydamasis programavimo pas mus, sumoka apie 600 eurų. Jei jam patinka, tapęs programuotoju, ar atlikdamas programavimo praktiką, šią sumą jis lengvai gali atidirbti per mėnesį. Ir gana greitai“, – sako Paulius Paškevičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) programavimo inžinerijos doktorantas, internetinės mokymo platformos „SolidEducation.lt“ įkūrėjas.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Per metus moksleivis, mokydamasis programavimo pas mus, sumoka apie 600 eurų. Jei jam patinka, tapęs programuotoju, ar atlikdamas programavimo praktiką, šią sumą jis lengvai gali atidirbti per mėnesį. Ir gana greitai“, – sako Paulius Paškevičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) programavimo inžinerijos doktorantas, internetinės mokymo platformos „SolidEducation.lt“ įkūrėjas.

Startuolio „SolidEducation.lt“ kūrėjas P. Paškevičius: „Europoje trūksta milijono programuotojų“

Pasak P. Paškevičiaus, startuolis „SolidEducation.lt“ siekia sutrumpinti programuotojo kelią – moksleiviai pradeda jo mokytis ne įstoję į universitetą, o ketvirtoje-penktoje klasėje. Jaunieji programuotojai pradeda nuo to, kas jiems patiems įdomiausia – žaidimų kūrimo. Jie ne tik susipažįsta su programavimo pagrindais, bei ir išmoksta bendradarbiauti, burtis į komandas ir kurti savarankiškus projektus. Šios mokymo platformos išskirtinumas – visas mokymas organizuojamas tik internetu, todėl yra pasiekiamas bet kurioje Lietuvos ar pasaulio vietoje. Paskaitos lietuvių kalba vyksta moksleiviams patogiu metu – po pamokų ir savaitgaliais.

Galimybė anksti išbandyti savo kelią

„Europoje šiandien trūksta apie milijono programuotojų, antra tiek – Amerikoje. Vien Lietuvai jų reikėtų apie 5 tūkstančių, o per metus mūsų universitetus baigia vos tūkstantis“, – skaičius beria 13 metų programuotoju dirbantis ir beveik tiek pat metų programavimo mokantis kitus P. Paškevičius. Mokydamiesi programavimo, moksleiviai nušauna kelis zuikius iš karto – gali išsibandyti profesiją (kuri, Pauliaus teigimu, perspektyvi bus dar bent keletą dešimtmečių), susirasti draugų, bendraminčių ir komandos narių iš kitų Lietuvos, Europos ir net Amerikos miestų, pakeliauti ir įdomiai praleisti laisvalaikį.

Inovacija Nr. 1: programavimas – per žaidimus

Pats P. Paškevičius pradėjo mokytis programavimo būdamas 16 metų, o mokyti programavimo kitus – vos po metų.

„Pirmas mano studentas buvo magistrantas. Tada supratau – jeigu yra dalykų, kuriuos išmanau geriau nei 10 metų vyresnis žmogus, matyt programavimas yra taip sparčiai besivystanti sritis, kad joje tai įmanoma. Šiandien vienas iš mūsų dėstytojų asistentų yra penkiolikmetis Simas. Ir aš norėčiau pas jį pasimokyti – Simas kuria žaidimus“, – šypsosi KTU doktorantas ir programavimo verslo kūrėjas.

Inovacija Nr. 2: praktika dar nebaigus mokyklos

Mokymo platforma „SolidEducation.lt“ jau išmokė 300 moksleivių, tad tikslą – paruošti tūkstantį programuotojų Lietuvai – pasieks nesunkiai. Jauniesiems programuotojams, įgijusiems pakankamai praktinių įgūdžių (nuo žaidimų pereinama prie svetainių kūrimo, rinkodaros ir pardavimo pagrindų mokymo), „SolidEducation.lt“ suranda praktikos vietas programavimo įmonėse.

Praktiką moksleiviai atlieka vasarą – 3 mėnesius po visą darbo dieną. Praktikai pasibaigus, įmonė gali pasiūlyti dirbti nuotoliniu būdu po keletą valandų per savaitę. Pasak P. Paškevičiaus, kiekvienas gali atrasti dienoje porą valandų laisvo laiko ir jas praleisti dirbdamas įdomų darbą.

Inovacija Nr. 3: į komandas jungiasi gabūs moksleiviai iš viso pasaulio

„Kiek pasimokę moksleiviai jungiasi į grupes. Porą kartų per metus organizuojame programavimo konkursus – „hackatonus“ – kuriuose susiburia programuotojų komandos, kurios kartu kuria produktus. Šiandien turime apie 5 moksleivių komandas, kurių sukurtus žaidimus galima rasti „Google Play“ ar „Windows Store“. Tai – mūsų atsakymas darbdaviams, kurie nori įsitikinti, kokius jaunuosius programuotojus priima praktikai“, – pasakoja P. Paškevičius.

Inovacija Nr. 4: moksleiviai moko moksleivius

Pasak jo, jei tarptautinius „Microsoft“ sertifikatus paprastai laiko 25–30 metų, jau dirbantys, žmonės, „SolidEducation.lt“ bendruomenėje yra šiuos sertifikatus išsilaikiusių 15-mečių. Turint tokio aukšto lygio įvertinimą, kelias į praktikos vietą – atviras.

Tai, kad programuotojai vis jaunėja, rodo ir kitų organizatorių rengiamų programavimo konkursų patirtis – štai „hackatone“ „Hacker Games: Vilnius“ vieną iš komandų sudarė 11–14 metų moksleiviai. Besimokydami „SolidEducation.lt“ moksleiviai įgauna ne tik programavimo patirties – gabiausieji ir aktyviausieji kviečiami asistuoti dėstant, dalyvauti savanoriais programavimo renginiuose ir konferencijose įvairiose pasaulio šalyse, aktyviau įsijungdami į įmonės veiklą, jie iš arti susipažįsta su verslo užkulisiais.

Inovacija Nr. 5: internetu mokymas pasiekiamas visiems

„Vienas iš mūsų tikslų buvo suteikti galimybę mokytis programavimo gabiems moksleiviams, kurie gyvena nuo didžiųjų miestų nutolusiose Lietuvos vietose. Juk moksleiviui iš, pavyzdžiui, Molėtų kelionė į Kauną truktų 5 valandas – ilgiau nei pati paskaita. Mokant internetu žinios tampa pasiekiamos bet kur“, – sako P. Paškevičius.

Šiandien „SolidEducation.lt“ moko 22 Lietuvos miestuose; visą laiką paskaitose dalyvauja apie 100 moksleivių. Mokslas trunka nuo 2 iki 5 metų. Pasak įkūrėjo, šios mokymo platformos išskirtinumas, lyginant ją su tarptautiniais konkurentais, yra „gyvos“ lektorių paskaitos.

Inovacija Nr. 6: „gyvos“ programuotojų paskaitos lietuvių kalba

„Dėstome lietuvių kalba, o besimokančiųjų turime ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Airijoje. Tą pačią paskaitą gali klausytis ir moksleivis iš Čikagos, ir iš Druskininkų. Žmonės, susipažinę per technologijas, bet kalbantys lietuviškai, po kelerių metų jau kurs savo komandas, o vėliau – ir programavimo įmones“, – teigia P. Paškevičius.

Paskaitas moksleiviams skaito programuotojai. Tačiau svarbiausia, pasak internetinės mokymo platformos įkūrėjo, yra tai, kad moksleiviai mokosi vienas iš kito, dirbdami kartu: „Žmonės susirenka į vieną vietą – šiuo atveju, ta vieta virtuali – ir tada vyksta edukacija“.

Pirmas verslas padeda vystyti antrą

„SolidEducation.lt“ susikūrė vieno KTU „StartupSpace“ organizuojamo startuolių renginio „StartupWeekend“ metu 2013-aisiais. Daugiau negu pusė komandos išliko iki dabar. „Dešimt metų buvau dirbęs mokymų srityje, tad buvo pakankamai aišku, ką darome. Žinoma, iš pradžių reikėjo gana daug investuoti savo lėšų – nes daugiau negu pusę metų dirbome ties idėja, į šalį atidėję visus kitus darbus“, – pasakoja P. Paškevičius.

„SolidEducation.lt“ – ne pirmas 30-mečio Pauliaus verslas. Jo, kartu su kolegomis, įkurta programuotojų įmonė „DevSpark“ jau ne vienerius metus Kaune dirba stambiems tarptautiniams klientams, tokiems kaip „Ryanair“ ar „American Airlines“. Ši įmonė ir tapo pagrindiniu naujosios mokymo platformos rėmėju. „Kuriant verslą nereikėtų laukti, kol kažkas ims į jį investuoti. Dažniausiai vienas pavykęs verslas padeda vystyti antrą“, – teigia P. Paškevičius.

Po įkūrimo „SolidEducation.lt“ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir Ūkio ministerijos konkurse laimėjo 21 tūkstančio eurų paramą verslo pradžiai. Vėliau startuolio kūrėjai, laimėję nacionalinį konkursą, verslo vystymo pagrindų mokytis buvo išvažiavę į Ilinojaus technologijos institutą Čikagoje.

Neskaičiuosi inovacijų – nebūsi versle

„Verslo vystymo žinių labai trūksta, ir jos nėra lengvai pasiekiamos. Mokausi, dalyvaudamas įvairiuose renginiuose, susitikinėdamas su partneriais, skaitydamas naujausias elektronines knygas. Paprastai tai, ką išmokstu ryte, vakare papasakoju moksleiviams. Jau daug metų taip elgiuosi“, – šypsosi internetinės mokymo platformos įkūrėjas.

Pasak jo, vienas dalykas aiškus – jeigu nesikeiti, esi pasmerktas išnykti. „Jei neturi 5–6 inovacijų, po dvejų metų nebebūsi versle. „Lietuvoje gerai žinomos tokios ilgalaikės technologijų įmonės kaip „Microsoft“, „Google“, „Apple“ ar „Amazon“. Kai kurioms iš jų jau 30–40 metų. Vadinasi, jos daug kartų keitėsi, diegė pakankamai daug inovacijų“, – mano P. Paškevičius. Įgyjamos žinios padeda pamatuoti, kiek įmonės verslo, bendravimo su klientais modelis yra inovatyvus. Pasak jaunojo verslininko, svarbu nenustoti kurti inovacijas.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama