Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 16 d. 16:31
Testas ar įspėjimas? „Google“ tikrina, kokį poveikį turės ES naujienų pašalinimas iš paieškos
Lapkričio 16 d. 13:53
Ateities tendencijos: kaip skaitmeniškumas keičia meno suvokimą?
Lapkričio 16 d. 10:11
Kokybės dienos proga VDU vyko diskusija apie dirbtinį intelektą ir inovatyviausiųjų apdovanojimai
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Kiek ir kokių skaitmeninių įrenginių mums šiandien reikia?

Publikuota: 2015-10-20 20:27
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų? Kodėl nebeužtenka kurio nors vieno įrenginio, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono? Galų gale, kada turimus įrenginius reikėtų keisti naujais?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Kiek ir kokių skaitmeninių įrenginių mums šiandien reikia?
„Synergy Consulting“ vadovas Tyrūnas Jokubauskas

Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų? Kodėl nebeužtenka kurio nors vieno įrenginio, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono? Galų gale, kada turimus įrenginius reikėtų keisti naujais? IT paslaugų valdymo ir informacijos saugos bendrovės „Synergy Consulting“ vadovas Tyrūnas Jokubauskas aptaria įvairius skaitmeninių įrenginių pasirinkimo variantus.

Du, bet nebūtinai trys

„Kiekvieno žmogaus turimą skaitmeninių įrenginių komplektą lemia jo veiklos pobūdis ir poreikiai. Jei žmogus tiktai naršo internete, tikrina elektroninį paštą ar palieka įrašus internete, tai jam tiek daug įrenginių nereikia. Šiuo atveju galbūt užtektų ir planšetinio kompiuterio. Tačiau jei reikia surinkti kokius nors tekstus, žaisti kompiuterinius žaidimus, jam reikėtų rimtesnio įrenginio“, – sako T. Jokubauskas. Mobiliojo telefono šiais laikais, pasak bendrovės „Synergy Consulting“ vadovo, jau vargiai atsisakysime. Tačiau jei įsigijome vieną iš pastaruoju metu atsiradusių išmaniųjų telefonų, tokiu atveju planšetės tikriausiai nebereikės arba ją tiesiog užmiršime.

„Optimalus variantas greičiausiai būtų mobilusis telefonas ir nešiojamasis kompiuteris. Kiek esu pastebėjęs, mano kolegos per susitikimus, nors ir turi planšetes, užsirašinėja ranka. Kita vertus, galbūt yra žmonių, kurie labai prie savo „ipadų“ pripranta ir be jų negali? Spėju, kad planšetiniai kompiuteriai atras savo vietą gydymo įstaigose. Juos naudojantys gydytojai, lankydami ligonius palatose, galėtų greitai peržiūrėti savo pacientų ligos istorijas. Dabar gi jos vis dar daugiausia išlieka pramogų lygyje“, – svarsto T. Jokubauskas.

Kompiuteris pasensta per 5 metus

IT ekspertas taip pat pastebi, kai kurie yra atradę sau hibridinį variantą – pusiau planšetę ir pusiau kompiuterį. Tai įrenginys su nuimama klaviatūra – be jos kompiuteris tampa planšete. Tokie multifunkciniai įrenginiai, anot T. Jokubausko, dabar tampa madingi.

IT vystosi labai greitai, naujovės greitai sensta. Kai kuriems populiariųjų skaitmeninių įrenginių naudotojams atrodo, kad prieš metus pirktas skaitmeninis įrenginys jau yra beviltiškai pasenęs. Ar toks vertinimas protingas ir teisingas?

„Mano įsitikinimu, tai priklauso nuo piniginės storio. Jei gali sau leisti vaikytis madų, tai vaikykis, tačiau tai kainuos labai brangiai. Galima paskaičiuoti, kiek teks pakloti, jei kasmet pirksi po naują telefoną ir planšetę. Geresnis telefonas kainuos apie 550–600 eurų, panašiai kainuos planšetė, o vertesnis kompiuteris – jau ir visi 1–1,5 tūkst. eurų. Taigi vaikytis naujovių gal ir nėra pragmatiškas požiūris. Manau, kad telefonus galima keisti kartą per trejus metus, o kompiuterį užtektų ir kartą per penkerius metus“, – tvirtina „Synergy Consulting“ vadovas.

Patys perspėja apie savo senatvę

Kuriuos paties įrenginio mus siunčiamus signalus reikėtų laikyti ženklais ar užuominomis, kad jau reikia keisti įrenginį? T. Jokubauskas išskiria kelis pagrindinius ženklus.

  1. Jūsų įrenginys nebepalaiko naujos operacinės sistemos. Pirma, kas rodo, kad reikia keisti telefoną ar planšetinį kompiuterį, yra gamintojo išleista nauja operacinė sistema, kurios jūsų įrenginys nebepalaiko. Tai atsitinka, kai įrenginys yra per senas, kad į jį būtų galima įdiegti naują operacinę sistemą. Pavyzdžiui, į pirmuosius ar antruosius išmaniuosius telefonus jau nebegalėtume įdiegti paskutinės operacinės sistemos (iOS) versijos. Tai reiškia, kad įrenginys lieka be palaikymo, be atnaujinimų. Tokiu atveju jau reikėtų pradėti mąstyti apie naują įrenginį.
  2. Kompiuteris dirba itin lėtai. Kai kuriais atvejais galime stebėti, kad kompiuteris pradėjo veikti labai lėtai. Gali būti, kad jis tiesiog nebepaveža šiuolaikinių programų ar operacinių sistemų. Jei būtent tai yra lėto kompiuterio darbo priežastis, įvertinkite perspektyvą įsigyti naują.
  3. Kompiuteris susidėvėjo fiziškai. Intensyviai naudojami kompiuteriai subraižomi, apdaužomi, aplaužomi, ima prastai veikti jų ventiliatoriai. Žinoma, daugelis šių pažeidimų yra taisomi. Tačiau jei imate jausti, kad kompiuteris ūžia per garsiai, per daug kaista, o programos veikia lėtai, tai yra ženklai, kad šį kompiuterį jau reikėtų keisti.

Senas – tinka, naujas – geresnis

„Kokių nors seno kompiuterio pliusų, lyginant jį su nauju, tikrai nerasime. Priešingai, jis kelia ne vieną problemą. Pirmiausia, jis gali būti per silpnas visoms šiuolaikinėms technologijoms. Pavyzdžiui, per pastarąjį dešimtmetį keitėsi bevielio ryšio standartai. Gali būti, kad sename kompiuteryje yra sena bevielio tinklo korta, kuri nebegali prisijungti prie šiuolaikinių bevielių tinklų“, – teigia T. Jokubauskas. Vis dėlto senas kompiuteris gali tikti, jei naudotojo poreikiai yra nedideli. „Jeigu seną kompiuterį naudojate kaip spausdinimo mašinėlę, tai galite ir toliau jį naudoti kaip spausdinimo mašinėlę. Sudėtingiau mėgstantiems kompiuterinius žaidimus, kurie reikalauja didžiulių resursų, galingo procesoriaus, vaizdo kortos, daug operatyvinės atminties. Žaidimų mėgėjai priversti dažniau atnaujinti savo kompiuterius“, – sutinka T. Jokubauskas.

Individualus skaitmeninių įrenginių komplektas irgi tiesiogiai priklauso nuo veiklos ir darbo pobūdžio. Senas telefonas ir naujas nešiojamas kompiuteris, anot T. Jokubausko, yra labai geras derinys. Telefonas atlieka telefono funkciją, o turėdamas šiuolaikinį kompiuterį gali naršyti socialiniuose tinklalapiuose, bet kur ir bet kada prisijungti prie interneto. Aišku, seno telefono ir naujo kompiuterio derinys nėra geresnis nei naujas kompiuteris ir naujas telefonas. Tačiau jei tereikia tik kam nors paskambinti, surinkti trumpąją žinutę ar atsiliepti, kai tau skambina, o kitos funkcijos nėra svarbios, tai galima naudoti ir patį seniausią telefoną.

Su vienu neišsiversime

„Senieji mobilieji telefonai juk turi vieną didelį pranašumą prieš išmaniuosius – itin ilgą pakrauto akumuliatoriaus naudojimo laiką. Juos užtenka įkrauti kartą per savaitę, kai tuo tarpu išmaniuosius tenka krauti kasdien. Galbūt toks telefonas tiks jūsų seneliui ar močiutei?“ – aiškina „Synergy Consulting“ vadovas.

Verslo žmonės, anot T. Jokubausko, dažniausiai renkasi telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį. Šis derinys yra tikrai gera kombinacija, o išgyventi be planšetinio kompiuterio esą tikrai galima. Planšetinius kompiuterius „Synergy Consulting“ vadovas priskiria pramogų ar laisvalaikio sričiai. „Tačiau akivaizdu, kad su vienu skaitmeniniu įrenginiu šiais laikais nebeišsisuksime“, – pripažįsta T. Jokubauskas. Kodėl gi neišsisuksime? Šiuolaikiniai telefonai, žinoma, yra pakankamai galingi, per juos galima žiūrėti ir filmą, tačiau, deja, nepatogu. Galima ir tekstą rinkti, bet irgi nebus patogu, nes tai yra mažas daiktas. Todėl ir vienu, ir kitu atveju jausime poreikį turėti daugiau nei vieną skaitmeninį įrenginį.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama