Elektronika.lt
 2025 m. sausio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Europos Komisijos atstovė: investavimas į ateities talentus visada atsiperka

Publikuota: 2015-09-21 10:56
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Bene svarbiausias šiandienos Europos aukštųjų mokyklų tikslas – kuo glaudesnis bendradarbiavimas su verslu, o Kauno technologijos universitete (KTU) šia linkme vykstantys pokyčiai maloniai stebina, sako Europos Komisijos (EK) generalinio direktorato Švietimui ir kultūrai politikos formavimo pareigūnė Heike Fischbach.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Europos Komisijos atstovė: investavimas į ateities talentus visada atsiperka
Heike Fischbach

Bene svarbiausias šiandienos Europos aukštųjų mokyklų tikslas – kuo glaudesnis bendradarbiavimas su verslu, o Kauno technologijos universitete (KTU) šia linkme vykstantys pokyčiai maloniai stebina, sako Europos Komisijos (EK) generalinio direktorato Švietimui ir kultūrai politikos formavimo pareigūnė Heike Fischbach.

Rugsėjo 24–25 dienomis Vilniuje ir Kaune pirmą kartą Baltijos regione vyks forumas anglų kalba „Developing Talents for Innovation-based Economies“ („Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“), kur žymiausi pasaulio, Lietuvos verslo bei mokslo atstovai diskutuos, kaip skatinti talentų ugdymą, kelti mokymo kokybę, plėsti inovacijas bei sutvirtinti šiuolaikinio verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimą.

Kaune vyks svarbi renginio dalis – panelinė diskusija „Making New Knowledge Work for Business and Society“. Kalbėdama apie EK, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), KTU, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos rektorių konferencijos organizuojamą renginį, H. Fischbach sako, kad tokie forumai – tiltas tarp verslo ir mokslo.

– Kada Europos Komisija įkūrė šį verslo-universitetų forumą ir koks jo kelias į Lietuvą?

– Pirmą kartą šis forumas įvyko 2008 metais. Nuo to laiko jo dažnumas kinta, tačiau dar nėra buvę metų, kai jis neįvyko. Pirmininkaudama Europos Sąjungai (ES) 2013 metais, Lietuva pasirodė kaip didelė universitetų ir verslo bendradarbiavimo šalininkė ir žengė daugybę žingsnių, kurie padėjo tokią praktiką įdiegti visoje šalies švietimo sistemoje.

Po analogiškų forumų Europos sostinėse Varšuvoje, Stokholme, Romoje ir Berlyne, nusprendėme, kad atėjo eilė ir Lietuvai. Jūsų šalis – pakankamai jauna ES narė, tad šis forumas – gerasis pavyzdys kitoms, dar jaunesnėms, narėms. Joms forumas padės identifikuoti ir pagelbės sprendžiant specifines savo švietimo sistemos problemas. Didelis susidomėjimas šiuo forumu Lietuvoje rodo, kad čia bus paliestos itin svarbios temos, kurios aktualios visoms ES narėms.

– Kokia šio forumo reikšmė ir vaidmuo modernizuojant ES aukštąjį mokslą?

– ES valstybės narės nuolat dirba, didindamos aukštojo mokslo svarbą ir kokybę. Šiandien svarbiausia sustiprinti verslo įmonių ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimą. Be abejo, kiekvienoje ES narėje skiriasi tokio bendradarbiavimo kontekstas ir galimybės, yra įvairių apribojimų – nėra modelio, kuris tiktų kiekvienai šaliai ir būtų aukso pjūvis. Abipusio supratimo stoka tarp aukštojo mokslo ir verslo gali būti sprendžiama įvairiais būdais. Vienas tokių – šis mūsų bendrai organizuojamas forumas.

– Kitaip tariant, forumas suteiks gausybę gerų progų bendradarbiauti universitetui ir verslui?

– Mano praktikoje yra gausybė gerų pavyzdžių, kaip verslo korporacijos, studentai, profesoriai ir tyrėjai gali sėkmingai dirbti petis petin. Ir tai tikrai daugiau, nei apsikeitimas teorinėmis ir praktinėmis žiniomis ar bendrų startuolių steigimas.

Reikia kalbėti apie ilgalaikį požiūrio keitimą: integruoti daugiau stažuočių į mokymo programas, organizuoti realių verslo užduočių atlikimą, įtraukti verslo bendrovių darbuotojus į dėstymą ir verslo bei akademinės bendruomenės apsikeitimą darbo erdvėmis. Ir tai tik keletas pavyzdžių.

Turiu pripažinti, kad mus maloniai stebina KTU vykstantis platus štai tokių veiklų spektras. Dėka glaudaus bendradarbiavimo su mūsų partneriais jūsų šalyje, šiandien Lietuvoje matome daugybę puikių ir įdomių iniciatyvų, virtusių realiais darbais – KTU „Santakos slėnis” ar „ThermoFisher“ integruotas molekulinės biologijos tyrimų centras.

Glaudžiai dirbdamos su aukštojo mokslo institucijomis, verslo įmonės gali užsitikrinti, kad dar besimokydami studentai įgis ne tik praktiškai pritaikomų gebėjimų, bet ir puikių technologinių žinių – investavimas į ateities talentus visada atsiperka.

– Kaip tokie kūrybingi ir inovatyvūs talentai prisideda prie savo šalies, verslo ekonominio augimo?

Uždavėte puikų klausimą – deja, mes kol kas mes neturime konkrečių skaičių. Tačiau iš praktikos žinome, kad yra gausybė privalumų: žiniomis paremtas augimas remiasi moksliniais tyrimais ir inovacijomis, o abu pastarieji dalykai reikalauja įkvėptų ir įkvepiančių žmonių. Tik aukštasis mokslas suteikia absolventams reikiamų įgūdžių. Daugelis Europos regionų remiasi šiuo požiūriu ir regioninių inovacijų strategijose aiškiai yra apibrėžę aukštojo mokslo institucijų vaidmenį tiek socialiniu, tiek ir ekonominiu požiūriu.

– Viena iš forumo temų – kas daro universitetą patraukliu verslui ir atvirkščiai. Kaip keliais sakiniais atsakytumėte į šį klausimą?

– Visi vadovai tiek universitete, tiek verslo bendrovėse dažnai susiduria su tarpusavyje konkuruojančių prioritetų dilema.

Pavyzdžiui, smulkiam verslui gali prireikti specialaus tyrimo arba greitos reakcijos į staiga pasikeitusią verslo aplinką tam, kad toliau galėtų sėkmingai funkcionuoti. Dažnai tai nutinka, kai verslas nėra atlikęs reikiamų tyrimų ar net neturi kompetentingo darbuotojo, kuris galėtų išspręsti tokią problemą.

Tokiu atveju į pagalbą galėtų ateiti universiteto studentai – jų atlikti tyrimai ir pateikti kūrybiniai sprendimai universitete, kaip saugioje verslui aplinkoje, vėliau galėtų būti pritaikomi ir patikrinami įmonėje. Didesnės įmonės gali universitetams pateikti įgūdžių sąrašą, kurių joms gali prireikti iš universiteto absolventų. Tokios įmonės taip pat yra puiki vieta dalintis savo antreprenerystės patirtimi ir skatinti universiteto bendruomenę ir studentus daugiau orientuotis į verslą.

Kokią iš to naudą gauna universitetai? Be abejo, kuo gausesnės auditorijos ir įsidarbinamumo rodikliai yra gyvybiškai svarbūs, nes jie dažnai tiesiogiai koreliuoja su valstybės skiriamu finansavimu. Stiprus bendradarbiavimas su verslu gali tapti puikia pritraukiamąja jėga, gebančia privilioti talentingiausius studentus. Net neabejoju, kad šia tema išgirsite daugiau iš mano kolegų panelinėje diskusijoje Kaune.

– Visgi, koks yra aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimo vaidmuo šiandieninėje žinių ekonomikoje?

– Spaudžiami ekonominės padėties ir konkurencijos iš kitų aukštųjų mokyklų, universitetai yra didieji žaidėjai šalies ar regiono augime. Tyrimai rodo, kad regionai, kur universitetai glaudžiai bendradarbiauja su verslu, yra mažiau pažeidžiami ekonominių nuopuolių. Ekonominės krizės iššūkiai ir teigiamas požiūris į inovacijas suteikia galimybę atsirasti naujoms bendradarbiavimo formoms tarp regionų.

Regionuose, kuriose delsiama įsisavinti tokį žinių ekonomikos modelį, universitetai gali vaidinti svarbų tarpininko, padedančio regionui pradėti atsitiesti ir augti, vaidmenį.

– Kalbant apie verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimą, dažnai kalbama, kad bus išugdyta daug verslo paklausą atitinkančių specialistų. Tačiau į ką reikėtų labiau orientuotis – į tokių darbo vietų ar į žinių kūrimą?

– Be abejo, naujų darbų vietų kūrimas yra kasdienės EK darbotvarkės viršuje. Noriu pabrėžti, kad abi veikos vykdomos lygiagrečiai, užtikrinant kuriamų darbo vietų kokybę. Lietuva – puikus pavyzdys, kaip greitai darbo rinkos sąlygos ir švietimo sistema gali pasikeisti per trumpą laiką į gerąją pusę.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama