„Apple“ pristatymas tapo pagrindiniu rugsėjo įvykiu IT pasaulyje. Bet, tiesą sakant, tai kas buvo leidžiama Steve’ui Jobsui ir fanų priimama su audringu susižavėjimu, Timui Cookui pakartoti nepavyksta – nėra tame magijos, ir viskas! Nuo pat pirmųjų pristatymo minučių atsirado jausmas, kad viskas, kas demonstruojama scenoje, jau kažkur matyta. Ir iš tiesų, daugelis technologijų, kurias „Apple“ pateikia kaip novatoriškas ir revoliucingas, jau seniai įgyvendino kiti gamintojai. Ką gi kūrėjai iš Kupertino „pasiskolino“ iš kolegų?
„iPad Pro“: „Microsoft Surface“ ir ne tik
„Microsoft Surface“ planšetinių kompiuterių serija buvo pristatyta 2012 metais, bet kiekviena nauja prietaisų karta, objektyviai kalbant, nebuvo labai populiari. Planšetės su „Windows“ buvo pateikiami kaip prietaisai verslui ir pramogoms. Kartu siūloma klaviatūra-dėklas su magnetu yra skirtas ne tiek siųsti pranešimus, kiek imituoti pilnavertį „netbooką“ ir patogiam darbui su dokumentais.
Vartotojai „Microsoft“ siekių neįvertino, nusprendę, kad „Surface“ – tai brangu, keista ir nemadinga. Kai kurie ir toliau liko ištikimi „Apple“, o kiti teikė pirmenybę „Android“ plašetėms, kurias atstovauja dešimtys tūkstančių modelių.
Bet kai Apple išleido „iPad Pro“ su beveik tokia pat klaviatūra, kaip „Surface“, jam pradėjo ploti! Be to „Microsoft“ savo rankomis įkalė paskutinį vinį į „Surface“ karstą, „Apple“ suteikdama specialią biuro programų paketo „Office“ versiją „iPadui“.
Beje, ne tik iš „Microsoft“ „iPad Pro“ kūrėjai pasisavino technologijas. „Pencil“, valdymo lazdelė milžiniškam „Apple“ planšetui, pakankamai stipru kalbant apie dizainą ir funkcionalumu yra panaši į „Surface“ lazdelę bei planšetofonų „Samsung Galaxy Note“ „S-Pen“. „Samsung“, žinoma, negalėjo to nutylėti:
„Apple TV“: iš pasaulio siūleliu
Stengdamiesi „Apple TV“ padaryti televizoriumi visoms progoms, „Apple“ jame realizavo daug technologijų, kurios sėkmingai naudojamos kituose produktuose. Apskritai, nepatyręs vartotojas parduotuvėje gali nepastebėti skirtumo tarp ketvirtos kartos „Apple TV“ ir „Android“ priedėlio, nes aplikacijų televizijai koncepciją pirmoji įgyvendino ne „Apple“. Bet pažvelgti į „Apple TV“ nuotolinio valdymo pultelį! Tai beveik „Wiimote“ (Wii Remote) valdiklis „Wii“ konsolei, kurį taip pat galima naudoti kaip žaidimų kreiptuką. Tik „Wiimote“ turi daugiau mygtukų ir prie jo galima prijungti kitus įtaisus. Na, naujasis „Apple TV“ – ne paskutinė „Apple“ priedėlių karta, pažiūrėsime kas bus toliau.
Bet „Apple TV Shop“ realizavimas iššaukė dar daugiau klausimų. Parduotuvė ant sofos – kokia gi tai naujovė? „Amazon“ ir kiti mažmenininkai jau sukūrė analogiškas aplikacijas prekių peržiūrai ir užsakymui išmaniuoju telefonu, palnšete ir kitais „Android“ prietaisais, taip pat „Smart TV“. Štai, jei „Apple“ su „Apple TV“ būtų pristačiusi ir „protingą veidrodį“ (kurį, beje, jau parodė „MemoMi“, „Toshiba“ ir kt.), būtų daug įdomiau.
„iPhone 6s“: nauja – kitaip pavadinta sena
OK, „Apple“, nauji „iPhone 6s“ daug geresni už senus „iPhone 6“, nors atrodo maždaug taip pat. Nors, objektyviai kalbant, „Force Touch“ išmaniuosiuose telefonuose pirmieji įgyvendino „Huawei“, „IFA 2015“ pristatydami modelį „Mate S“. Kadangi jautrumas paspaudimo jėgai jau buvo įgyvendintas „Mac Book“, pasisavinimu to nevadinsime.
Tačiau „gyvos ekrano užsklandos“, kuriomis prasidėjo „iPhone“ reklama – ne naujiena. Tas pats buvo „švariame“ „Android“, o ekrano užsklandų programų ir „gyvų temų“ „Google Play“ ir „AppStore“ – šimtai, jei ne tūkstančiai.
„Live Photo“ taip pat nieko nenustebinsi. Animacija, kuri sukuriama iš trumpo filmo ir parodoma kaip nuotrauka, jau buvo ir „Lumia“, ir „HTC“ ir kitų prekės ženklų gaminiuose, jau nekalbant apie naujų kompaktinių „Canon“ fotoaparatų hibridinį režimą ir t. t.
Kita naujųjų „iPhone“ „išskirtinė savybė“ – apšvietimas ekranu, fotografuojant asmenukę. Analogiją mes matėme net biudžetiniuose „LG L Fino“, kurie buvo parodyti praėjusioje buitinės elektronikos ir technikos parodoje „IFA 2014“, taip pat „LG G4c“ ir keletame kitų išmaniųjų telefonų modelių.
„iOS 9“: už tai įprasta!
Kartu su „iOS“ kūrėjai išleido programėlę „Move to iOS“, kuri „Android“ savininkams padės patogiai „pereiti į kitą religiją“. Tačiau pačioje „iOS 9“ atsirado daug funkcijų, kurios „Android“ ir kitose operacinėse sistemose yra jau labai seniai. Pavyzdžiui, daugiafunkciškumas naujoje „Apple“ operacinėje sistema įgyvendintas tuo pačiu principu kaip ir „Palm OS“, kelių langų režimas yra labai panašus į „Samsung TouchWiz“ sąsajos versiją, o „vaizdas vaizde“ yra bet kuriame „Smart TV“ modelyje.
„iOS 9“ energijos taupymo režimas „Low Power Mode“, kuris prietaisui leidžia „išgyventi“ kelias valandas su 10–20 proc. akumuliatoriaus įkrovimo, labai primena „Samsung Galaxy S6“ režimą „Power Saving Mode“.
Apskritai, pokštas apie du „Samsung“ dizainerius, kurie apibrėžia „iPhone“ ir sukuria „Galaxy“, jau seniai nebeaktualus – atrodo, „Apple“ nusprendė, kad dabar atėjo jų eilė kopijuoti ir įklijuoti.
O kokius pasisavinimus „Apple“ produktuose pastebėjote jūs? Aptarkime komentaruose!