Elektronika.lt
 2024 m. spalio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 13 d. 18:29
Į ateitį su dirbtiniu intelektu: nauja programa Lietuvos moksleiviams leis paragauti inovacijų kūrėjų duonos
Spalio 13 d. 14:34
Nuo oro taršos stebėjimo iki išmaniojo transporto: „Vilnius Tech“ siekia tapti autonominių sistemų kompetencijų lyderiu
Spalio 13 d. 10:12
„Volkswagen“ pristato naująjį „Tayron“: įspūdinga erdvė ir aukščiausios klasės technologijos
Spalio 12 d. 18:19
Absorbcinis šilumos siurblys: nauda vilniečiams, išskirtinė patirtis – generaliniam rangovui
Spalio 12 d. 14:27
Išmaniųjų telefonų kameros ir belaidžiai dulkių siurbliai: kokios dar technologijos į mūsų kasdienybę „nusileido“ iš kosmoso?
Spalio 12 d. 10:44
„Dacia“ plečia modelių gamą – pristato naujovių kupiną „Bigster“
Spalio 11 d. 20:35
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Spalio 11 d. 18:16
IRT sektorius 2030 m. gali sudaryti 20 proc. Lietuvos BVP
Spalio 11 d. 16:45
„Philips“ pristato du išskirtinius „Evnia“ serijos žaidimų monitorius
Spalio 11 d. 14:26
Verslo gynybai nuo kibernetinių atakų šiandien prireikia viso saugumo centro: jį galima tiesiog išsinuomoti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Meną ir mokslą sujungusios menininkės: mokykla neįkvepia domėtis mokslu

Publikuota: 2015-09-06 08:05
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

BIONICS – audiovizualinio meno kūrėjų grupė, į kurią dar studijuodamos susibūrė naujųjų technologijų, mokslo ir meno įkvėptos keturios merginos. Tačiau nesuklyskite: šių jaunų merginų kūryboje nėra plevenančių drugelių ir pūkuotų svajonių, greičiau jau atvirkščiai – vyrauja šaltas plieno žvilgėjimas ir industrinis sintezuoto garso skambesys. Ir dar: jas visas kūrybai įkvepia mokslas.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

BIONICS – audiovizualinio meno kūrėjų grupė, į kurią dar studijuodamos susibūrė naujųjų technologijų, mokslo ir meno įkvėptos keturios merginos Urtė, Miglė, Lina ir Raminta. Tačiau nesuklyskite: šių jaunų merginų kūryboje nėra plevenančių drugelių ir pūkuotų svajonių, greičiau jau atvirkščiai – vyrauja šaltas plieno žvilgėjimas ir industrinis sintezuoto garso skambesys. Ir dar: jas visas kūrybai įkvepia mokslas.

Meną ir mokslą sujungusios menininkės: mokykla neįkvepia domėtis mokslu

Įkvėptos mokslo ir technologijų

Ketverius metus audiovizualinius performansus ir instaliacijas kurianti grupė už savo diržo turi jau ne vieną projektą: nuo bendrų spektaklių su šokių teatru „Aura“, iki interaktyvių garso ir vaizdo instaliacijų/pasirodymų meno festivaliuose „Centras“, „Medijų meno dienos“, „Insanitus“, o pastaruoju metu – ir komercinių projektų.

„Nuo kitų panašaus profilio kūrėjų skiriamės platesniu veiklos profiliu: integruojame ne tik savo pačių kuriamą eksperimentinę muziką, gyvai miksuojamus vaizdo efektus, bet ir kuriame instaliacijas, panaudodamos objektus, siekiame interaktyvumo – pavyzdžiui, projekte „TEST“ – kur vaizdas keitėsi reaguodamas į garso dažnius, arba projekte „SONAR“, kur žmogus galėjo tiesiog užeiti į instaliaciją ir pasivaikščioti reaguojančiose šviesose“, – apie grupės kūrybą pasakoja Lina.

Kodėl BIONICS kūryba tokia techniška, grafiška ir struktūruota? „Visų pirma dėl to, kad mus labai inspiruoja mokslas. Mūsų kuriamas menas yra apie tai, kas aktualiausia visuomenei, o, kaip bežiūrėsi, aktualiausia tema šiandien yra technologijos. Menas kvėpuoja technologijomis. Gal dėl to dažnai girdimi tokie epitetai, kad šiuolaikinis menas yra bejausmis, beasmenis ir bedievis, mažiau poetiškas. Kita vertus, į savo kūrybą nevengiame įpinti ir gamtos elementų, perteikdamos gamtos ir mokslo santykį“, – pasakoja menininkės.

Universitetas: nuo nusivylimų iki atradimų

Nors visos susitiko studijuodamos VDU Naujųjų medijų meno programoje, merginos apie studijų konkrečią naudą jauno žmogaus ateičiai vis dėlto kalba atsargiai: „Ar universitetas mus augino? Ir taip, ir ne. Universitetas mums labiau buvo erdvė, kurioje galėjome sutikti panašiai mąstančius ir gauti priemones/įrankius kūrybai. Vis dėlto daugiausiai save užsiauginome pačios: per darbą, domėjimąsi ir ieškojimą.“

Duoną iš audiovizualinių projektų valgančios menininkės atvirai sako, kad be individualaus domėjimosi, su realiai studijų metais įgytais įgūdžiais veikti nelabai būtų ką. “Nelabai įsivaizduoju, ar tokio specialisto – kuris tik studijuotų ir pats neužsiimtų saviugda – galėtų kam nors rinkoje reikėti. Jei savęs neauginsi – būsi tiesiog tas primityvus techninis darbuotojas, spaudinėjantis mygtukus“, – patirtimi dalijasi menininkės.

Prisimindamos pirmuosius prisilietimus prie mokslo, dar besimokant mokykloje, kūrėjos irgi negaili kritikos švietimo sistemai. „Įdomu tai, kad dabar esu visiškai pametusi galvą dėl fizikos ir labai intensyviai ja domiuosi, tačiau mokykloje nieko panašaus nebuvo. Tik ją pabaigus atėjo suvokimas, kokie įdomūs gali būti mokslai. Mokykloje dominuoja stagnacija ir prievarta, o tai žudo smalsumą, domėjimąsi. Šiandien man fizika – tai ne tik mąstymo, proto mankšta, bet ir neišsemiamas idėjų šaltinis“, – savo patirtimi dalinosi BIONICS narė Urtė.

Pasigenda atvirumo

Dar pirmaisiais studijų metais, įkvėptos Lietuvoje viešėjusio garsaus vokiečių menininko Carsten Nicolai performansų, ir šiandien merginos sako, kad būtent šis kūrėjas joms išlieka didžiausiu guru.

„Tai, kas Lietuvoje dar atrodo marginalu, Vakaruose yra kasdieniška. Keista, kai Lietuvoje į tave žiūri kaip į darantį kažką eksperimentiško, nors Vakaruose tai yra visiškas trendas“, – sako Urtė.

„Jaučiame, kokia reikalinga šiuo metu atvirumo edukacija: kad dar daugiau žmonių išmoktų priimti tai, kas neįprasta, įvairesnes meno formas ir įvairesnę kūrybą. Nes paskui nutinka taip, kad pamatę mūsų pakabintus projektorius, žmonės sako: „A, tai filmą rodysite?“, arba „Ką jos ten daro – keturios filmą paleidinėja?!“ – juokdamasi pasakoja Miglė.

Naujausias projektas – mados renginyje

Eksperimentinės elektroninės muzikos albumą planuojanti išleisti grupė ir toliau aktyviai plečia savo kūrybinio bendradarbiavimo horizontus: naujausias jų projektas – penkių pasirodymų programa stilistinių idėjų renginyje „Exit To The City“.

Kadangi renginys turi savo temas, pagal kurias kolekcijas kuria grožio industrijos profesionalai – dizaineriai, vizažistai, plaukų stilistai, floristai – BIONICS savo pasirodymuose taip pat jas interpretuoja, tik savaip: „Jei vienos temos buvo labai artimos ir aiškios, tai ties kitomis teko pasukti galvą ir prisijaukinti.

Mūsų pasirodymus matę žiūrovai atpažins BIONICS braižą, tačiau, žinoma, bus ir naujovių. Visų pirma, skirsis pats formatas: vietoje mums įprasto bent pusvalandį trukusio gyvo vaizdo ir garso miksavimo, šį kartą pateiksime koncentratą – kiekvienas pasirodymas truks tik tris minutes, gyvu laiku bus miksuojamas tik garsas. Įdomu tai, kad šį kartą kaip elementą įtraukėme ir šviesos mediją, o panaudodamos audinių paviršius, ant jų sukursime hologramą“, – šiek tiek būsimo pasirodymo detalių atskleidžia grupė.

Ar mokslu degančioms kūrėjoms artima mados tema? „Net labai - POP kultūra ir menas turi begales sąlyčio taškų, viena sritis iš kitos semiasi įkvėpimo augti ir kurti, o mums tai – proga susijungti su dar viena kūrybiška sritimi“, – tvirtina BIONICS kūrėjos.

Stilistinių idėjų šou „Exit To The City“ vyks rugsėjo 26 d. Vilniuje, Litexpo rūmuose. Iš viso renginyje urbanistines bendrojo įvaizdžio kolekcijas pristatys 9 komandos, miesto muziką gros Justinas Jarutis ir Rembo Music su vokaliste Ginte Sičiūnaite, video instaliacijas demonstruos audiovizualinio meno grupė BIONICS. Renginio vedėjas – Mantas Stonkus.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama