„Samsung Electronics“ didžiausioje Europos buitinės elektronikos parodoje IFA 2015 įrodė, jog Daiktų interneto (Internet of Things) vizija žingsnis po žingsnio virsta realybe. Berlyne vykstančio renginio spaudos konferencijos metu kompanija pristatė eilę naujų tarpusavyje interneto tinklu sujungiamų įrenginių bei Daiktų interneto paslaugų. Nešti savo indelį, kuriant sparčiai augančią Daiktų interneto ekosistemą, „Samsung“ paskatino giliai įsišaknijusi kompanijos filosofija bei kertiniai prioritetai: atvirumas naujovėms, bendradarbiavimas įvairiose pramonės šakose ir, svarbiausia, išskirtinis dėmesys žmogiškiems poreikiams.
„Šių metų IFA parodoje „Samsung“ didžiausią dėmesį skiria Daiktų internetui. Mes esame tikri, kad Daiktų internetas taps buitinės elektronikos pasaulio revoliucijos priežastimi. Šiandien mes turime galimybę pademonstruoti žmonėms, kiek toli mes nužengėme vos per vienerius metus, – sakė dr. W.P. Hong, „Samsung Electronics“ rinkodaros vadovas, – Kiekvienais metais Europoje „Samsung“ parduoda daugiau nei 300 milijonų produktų. Šiandien savo namuose, o taip pat vis dažniau ir darbe, mūsų produktus naudoja 85 milijonai europiečių. Mūsų kompanija supranta, kad šios pramonės revoliucijos pagrindinis variklis ne technologijos, bet žmonių lūkesčiai.“
„Samsung SmartThings Hub“ su nauju „Smart Home“ monitoriumi
„Samsung SmartThings“ pristatė naują galingesnių bei paprasčiau valdomų Daiktų interneto įrenginių seriją. Kompanijos „SmartThings“ įkūrėjo Alex Hawkinson teigimu, tam, kad Daiktų internetas įsitvirtintų, jo įrenginiai privalo būti itin „draugiški“ žmogui, lengvai pritaikomi, naudojami ir patikimi – net esant toli nuo namų, žmogui turi būti ramu dėl jų saugumo. Naujas „Samsung SmartThings Hub“, nauji jutikliai bei atnaujinta „SmartThings“ mobilioji aplikacija šiandien pristatoma JAV, kitą savaitę – Jungtinėje Karalystėje, o visoje Europoje – jau 2016 metais.
Naujoji išmaniuosius įrenginius jungianti sistema „Samsung SmartThings Hub“ pasižymi galingesniu procesoriumi, leidžiančiu atlikti video peržiūras ir turi atsarginę bateriją, kuri, elektros dingimo atveju, veikia iki 10 valandų. Siekiant saugumo ir privatumo balanso, yra video peržiūrų funkcija, todėl galima stebėti gyvą transliaciją bet kokiu metu, o priešais priekines duris įvykus netikėtam incidentui – užtikrinama, kad įvykis bus įrašytas.
„SmartThings“ taip pat pristato naują sprendimą pavadinimu „Smart Home Monitor“, kuris užtikrina prieigą ir kontrolę prieš įsibrovimą, dūmus, ugnį, atsiradusias sandarumo problemas, potvynius ir kitas rizikas, kylančias namų ūkyje, realiu laiku, per „SmartThings“ aplikaciją siųsdamas pranešimus ir kamerų užfiksuotą video medžiagą.
„Samsung SleepSense“ sveiko miego konsultantas
Geras nakties miegas – tai viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo sąlygų. „Samsung SleepSense“ padeda žmonėms organizuoti savo miegą ir geriau suprasti jo reikšmę. Jutiklį sudaro plokščias diskas kuris, jį pakišus po lovos čiužiniu, be tiesioginio kontakto, matuoja žmogaus pulso bei kvėpavimo dažnį.
„SleepSense“ tai įrenginys, kuriantis geriausią aplinką užmigti bei miegoti. Jis jungiasi prie „Samsung“ prietaisų bei kitų gamintojų Daiktų interneto įrenginių. Vienas iš aplikacijos veikimo pavyzdžių, tai kai vartotojas užmiega, ji automatiškai išjungia televizorių ar sureguliuoja šildymą bei oro kondicionavimą tam, kad aplinka būtų tinkamiausia kokybiškam miegui.
Besiremdama „SleepSense“ duomenimis ir ataskaitomis, kurias galima peržvelgti išmaniajame telefone, programa pateikia ekspertų patarimus bei rekomendacijas, parengtas bendradarbiaujant kartu su Harvardo medicinos mokyklos gydytoju Christos Mantzoros. „SleepSense“ teikiama informacija tiksli 97 proc.
Bendradarbiaujant su partneriais, plečiama UHD ekosistema
Kompanija „Samsung“ plečia UHD produktų ekosistemą ir spartina bendradarbiavimą su partneriais: „Netflix“, „Amazon“, „Wuaki“, „Chili“, „Strefa VoD“, „Videoland“, „Videoload“, „TVN“ bei „Viaplay“. Taip pat bendradarbiauja su Europos regioninėmis televizijomis „Canal Plus“ ir „HD+“. Tuo tarpu, kartu su „Gamefly“ kompanija „Samsung“ sukūrė ir pristatė „Gamefly Streaming“ – prenumeratos paslaugą padėsiančią populiariausius žaidimus perkelti į žmonių gyvenamuosius būstus nenaudojant specialių priedėlių, kabelių ir diskų.
„Samsung AddWash“ – protinga skalbyklė
„Samsung WW8500 AddWash“ – pirmoji skalbimo mašina pasaulyje, į kurią galima įdėti skalbinius kiekviename skalbimo cikle. Tai „Samsung“ pasiekė dėka inovatyvios technologijos „Add Door“. Spustelėjus pauzės mygtuką, būgnas baigia suktis ir į skalbyklę galima įdėti naujus daiktus: rytojaus futbolo treniruotei reikalingą sportinę aprangą, megztinį ar netgi džinsus. „AddWash“ rankomis plaunamiems audiniams užtikrina išskirtinę apsaugą – tokius skalbinius nuo šiol galima dėti į skalbyklę pradėjus skalavimo ciklą.
„AddWash“ skalbyklę galima prijungti prie „Android“ ir „iOS“ įrenginių, nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti skalbimo procesą bei tiesiogiai į išmanųjį telefoną gauti įvairius pranešimus. Naujoji „WW8500 Add Wash“ skalbia sparčiau ir kokybiškiau dėl įdiegto „SuperSpeed“ režimo, kuris leidžia įprastą skalbinių kiekį išplauti per mažiau nei valandą. Tuo tarpu įdiegta technologija „SuperSpray“ vandenyje taupiau paskleidžia skalbimo priemones.
Skalbyklė pasižymi ir patobulinta „ecobubble“™ funkcija – ji generuoja didesnius burbulus, kurie 40 kartų sparčiau įsiskverbia į audinį nei įprastas vandens ir muilo mišinys, todėl netgi naudojant šaltą vandenį užtikrinama išskirtinė skalbimo kokybė.
Bendradarbiavimas su BMW ir „Volkswagen“
Dėl kompanijos įsitikinimo, jog automobiliai yra svarbi sparčiai augančios daiktų interneto (IoT) ekosistemos dalis, diegiant inovacijas, bendradarbiaujama ir su keliais pirmaujančiais automobilių gamintojais.
Aplikaciją „SmartThings“ artimiausiu metu planuojama integruoti BMW automobiliuose. Išmaniųjų prietaisų sistema „SmartThings Hub“ pranešimus tiesiogiai nukreips į automobilio prietaisų skydelį, o programėlė „SmartThings app“ leis BMW savininkui nuotoliniu būdu stebėti automobilio techninę būklę, jį užrakinti ir atrakinti.
Kitas „Samsung“ partneris – koncernas „Volkswagen“. Kompanijų tarpusavio bendradarbiavimo dėka vairuotojas galės ypač patogiai naudotis automobilio ryšio sistemomis, pasitelkdamas „Car Mode for Galaxy“ aplikaciją. Ši programėlė, tikimasi, praplės ir taip pažangiausios automobilių ryšių technologijos „MirrorLink“ galimybes. Naudojant lietimui jautrią ir balsu valdomą („S-Voice“) „Car Mode for Galaxy“, bus galima lengvai ir saugiai skambinti telefonu, klausytis mėgstamos muzikos bei gauti kelionės nuorodas. Naujoji programėlė taip pat garsiai perskaitys atėjusį tekstinį pranešimą. Vairuotojas galės naudotis visomis mobiliosios „Car Mode for Galaxy“ programėlės funkcijomis ir automobilyje, neturinčiame informacijos veidrodinio atkūrimo („mirroring“) funkcijos.
Bendradarbiaujant su „Volkswagen“, dėvimuose įrenginiuose šiuo metu diegiama „Car-Net e-Remote“ aplikacija, kuri Europoje bus pristatyta kitą mėnesį. Ši programėlė susies naująjį „Samsung Gear S2“ išmanųjį laikrodį kartu su įvairiais „Volkswagen“ automobiliais bei užtikrins patogią sąsają ir valdymą. Vairuotojui bus pranešama apie automobilio parkavimo vietą, prieš grįžtant į automobilį, karštą dieną įjungs kondicionierių bei informuos apie „Volkswagen“ baterijų būklę.