Elektronika.lt
 2024 m. spalio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 13 d. 18:29
Į ateitį su dirbtiniu intelektu: nauja programa Lietuvos moksleiviams leis paragauti inovacijų kūrėjų duonos
Spalio 13 d. 14:34
Nuo oro taršos stebėjimo iki išmaniojo transporto: „Vilnius Tech“ siekia tapti autonominių sistemų kompetencijų lyderiu
Spalio 13 d. 10:12
„Volkswagen“ pristato naująjį „Tayron“: įspūdinga erdvė ir aukščiausios klasės technologijos
Spalio 12 d. 18:19
Absorbcinis šilumos siurblys: nauda vilniečiams, išskirtinė patirtis – generaliniam rangovui
Spalio 12 d. 14:27
Išmaniųjų telefonų kameros ir belaidžiai dulkių siurbliai: kokios dar technologijos į mūsų kasdienybę „nusileido“ iš kosmoso?
Spalio 12 d. 10:44
„Dacia“ plečia modelių gamą – pristato naujovių kupiną „Bigster“
Spalio 11 d. 20:35
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Spalio 11 d. 18:16
IRT sektorius 2030 m. gali sudaryti 20 proc. Lietuvos BVP
Spalio 11 d. 16:45
„Philips“ pristato du išskirtinius „Evnia“ serijos žaidimų monitorius
Spalio 11 d. 14:26
Verslo gynybai nuo kibernetinių atakų šiandien prireikia viso saugumo centro: jį galima tiesiog išsinuomoti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Ar gali Europa tapti pasaulio IT lydere? Gali

Publikuota: 2015-05-07 17:57
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: A. Guoga
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jei šiandien būtų surengtas „karščiausios“ Europos Sąjungos temos konkursas, laimėtojo karūną užsidėtų vieningos skaitmeninės rinkos strategija. Europinė žiniasklaida sprogsta nuo komentarų, kaip ir visa ES politinė padangė nuo įvairiausių debatų, renginių ir pasitarimų apie vieningą skaitmeninę rinką – net sunku viską aprėpti. Ir ne veltui.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Ar gali Europa tapti pasaulio IT lydere? GaliJei šiandien būtų surengtas „karščiausios“ Europos Sąjungos temos konkursas, laimėtojo karūną užsidėtų vieningos skaitmeninės rinkos strategija. Europinė žiniasklaida sprogsta nuo komentarų, kaip ir visa ES politinė padangė nuo įvairiausių debatų, renginių ir pasitarimų apie vieningą skaitmeninę rinką – net sunku viską aprėpti. Ir ne veltui.

Štai keletas skaičių. 315 milijonų europiečių kasdien naudojasi internetu. 90 proc. duomenų, šiuo metu prieinamų internete, sukurta per paskutinius 2 metus. Ir šie rodikliai nesustoja augti. Jei pavyktų sėkmingai „įsukti“ ES vieningą skaitmeninę rinką, į europinį BVP krepšį papildomai įkristų 415 milijardų eurų ir būtų sukurta 3,8 milijonų naujų darbo vietų. Be to, tai suteiktų galimybę Europai užimti pasaulio IT lyderės poziciją. Tokios potencijos ignoruoti tiesiog negalima. Susiduriame su iššūkiu, ties kuriuo Europa negali sau leisti suklupti. Tik vieninga skaitmeninė rinka gali pakeisti ES ekonomikos stagnaciją į augimą. Kito varianto nėra.

Laisva rinka internete

Europos Komisija šią savaitę pristato labai lauktą Vieningos skaitmeninės rinkos strategiją, apie kurią taip dūzgia visas Briuselis. Strategijos vėliavnešys – visko, kas skaitmenizuota, lyderės, Estijos, atstovas Europos Komisijoje Andrus Ansip. Nepaisant konservatyvesnių ES valstybių narių burbėjimo, plojama A. Ansip ambicijai supurtyti Europos skaitmeninę rinką iš pagrindų. Jo vizija labai paprasta: teisės virtualioje erdvėje negali skirtis nuo teisių realiame gyvenime. Kitaip tariant, vieninga skaitmeninė rinka turi suteikti galimybę netrukdomam prekių, paslaugų, kapitalo judėjimui. ES piliečių veikla internete negali būti niekaip ribojama dėl jų tautybės ar gyvenamosios vietos. Dėl verslo kilmės šalies negali būti pažeistas sąžiningos konkurencijos principas. Visų ES šalių narių visiems interneto paslaugų vartotojams ir paslaugų internete tiekėjams sąlygos turi būti vienodos. Toks lengvas virtualaus socializmo prieskonis, ar ne? Bet iš tiesų tai atvertų neaprėpiamas galimybes laisvai rinkai.

ES vieningos skaitmeninės rinkos strategija remiasi trimis kertiniais akmenimis. Pirmiausia, ir vartotojai, ir verslas prekes bei paslaugas internetu turi pasiekti be apribojimų visoje Europoje. Jei nėra barjerų prekių ir paslaugų judėjimui „gyvoje“ rinkoje, neturi jų likti ir skaitmeninėje. Antra, tinklų ir paslaugų tiekėjai turi sąžiningai konkuruoti, o jų veikla – būti pažangiai reguliuojama. Vienodos sąlygos rinkos dalyviams augintų ES piliečių pasitikėjimą internetinėmis paslaugomis. Tokį patį efektą turėtų ir rimtai sustiprintas saugumas internete su šiuolaikiška kibernetinio saugumo strategija. Trečia, Europos skaitmeninės ekonomikos augimas turi būti pakeltas iki maksimumo. Tą pasiekti gali padėti investicijos į infrastruktūrą, technologijas, tyrimus ir inovacijas ne tik versle, bet ir viešajame sektoriuje.

Daugiau galimybių taupyti ir uždirbti

Kokia konkreti vieningos skaitmeninės rinkos nauda, kurią galime pajusti kiekvienas? Pavardinsiu keletą, mano požiūriu, svarbiausių kasdienio skaitmeninio gyvenimo pavyzdžių. Apsipirkimas internetu populiarėja ir, atrodytų, tai yra milžiniška galimybė, ypač smulkiajam ir vidutiniam verslui. Bet šiuo metu tik 15 proc. visų mažųjų ir vidutinių įmonių pardavimų vyksta internetu, ir tik pusė jų – į kitas ES šalis. Kodėl? Todėl, kad turime 28 šalis su 28 skirtingomis vartotojų teisių apsaugos, sutarčių reglamentavimo sistemomis. O kur dar pristatymo kainos... Jei šios sąlygos būtų suvienodintos visoje ES, kur kas daugiau įmonių savo prekes ir paslaugas keltų į internetą. Vardan greitesnio Europos ekonomikos augimo labai tikiuosi, kad dabar Europos Komisijai pavyks „prastumti“ šį sprendimą. Jau tris kartus bandė tvirtinant Vartotojų teisių direktyvą ir kituose kontekstuose, bet vis atsimušdavo į atskirų šalių pasipriešinimą. O juk vieninga sistema išaugintų pasiūlą, didėtų konkurencija, mažėtų kainos. Paskaičiuota, kad europiečiai, tame tarme ir mes, lietuviai, kasmet sutaupytume beveik 12 milijardų eurų, jei galėtume prekę ar paslaugą internetu vienodomis sąlygomis pasirinkti ne tik savo, bet ir kitose ES šalyse.

56 proc. europiečių šiandien naudoja internetą pramogoms ir laisvalaikiui. Filmai, muzika, žaidimai ir t.t. Įsivaizduokit, 95 proc. visos internetu parsiunčiamos muzikos yra parsiunčiama nelegaliai. 70 proc. interneto vartotojų nemato nieko blogo tokiame piratavime. Autorių teisės pažeidinėjamos masiškai, kūrėjai negauna pajamų iš savo darbo, o žmonės galvoja, kad čia viskas tvarkoj. Kodėl taip yra? Nes nėra normalios, valstybių sienas perlipančios autorių teisių (copyright) sistemos. Vienas iš vieningos skaitmeninės rinkos tikslų – sumažinti įstatyminius skirtumus tarp ES valstybių. Daug kartų ir pats raginau Europos Komisiją skubiai daryti šiuos sprendimus. Malonu matyti, kad ledai pajudėjo. Turėsime įrankius, leidžiančius greitai, patogiai ir, dėl išaugusio potencialių vartotų skaičiaus, pigiai pirkti kūrinius. Gerokai sumažės „piratų“, autoriai bus geriau apmokami. O gal ir „Netflix“ į Lietuvą ateis.

Skaitmeninės valdžios revoliucija

Vieninga skaitmeninė rinka gali funkcionuoti efektyviai tik tuomet, jei ir valdžia bus skaitmeninė. Viešųjų paslaugų modernizavimas, prieinamumo didinimas, administracinės naštos mažinimas. Visi šie burtažodžiai iš tiesų reiškia vieną – žmogui ar įmonei bus paprasčiau ir pigiau gauti viešąsias paslaugas. Pavyzdžiui, viena iš didžiausią revoliuciją atnešiančių priemonių – „vieno karto“ (once only) principo įgyvendinimas Europos Sąjungoje. Jei jau vieną kartą pateiksite kokius nors savo duomenis bet kuriai viešajai institucijai bet kurioje ES valstybėje, tie duomenys bus prieinami ir visoms kitoms ES veikiančioms institucijoms. Niekada daugiau jokia įstaiga neprašys iš jūsų pakartoti tos pačios informacijos, kurią jau esate pateikęs. Tiesiog, gavusieji reikiamą autorizaciją, virtualiu būdu nukeliaus į vadinamą Europos e. seifą ir tuos duomenis pasiims. Kad nebūtų sustota pusiaukelėje ir apsiribota šio principo įgyvendinimu tik verslo įmonių veikloje, ką tik kreipiausi į Europos Komisiją, ragindamas taikyti „once only“ principą visiems ES piliečiams.

Čia tik keletas pavyzdžių, leidžiančių įsivaizduoti pokyčių mąstą. Jei norime išlikti konkurencingi, turime suprasti besikeičiantį pasaulį. Laukiu nesulaukiu, kada galėsiu su kolegomis Europos Parlamente ir Komisijoje imtis e. rinkos barjerus griaunančių realių veiksmų. Jei norime, kad tokios galingos kompanijos, kaip „Google“, užaugtų ir Europoje, vieningos skaitmeninės rinkos strategija turi būti tik startinė pozicija dideliems darbams. Būkim ambicingi ne tik planuodami laisvąją rinką internete, bet ir versdami planus realybe. Juk po dešimt metų, paklausus, kur dirbate, didžioji dalis žmonių jums atsakys – internete.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama