Elektronika.lt
 2025 m. sausio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
Sausio 6 d. 14:21
Kaip garsios kompanijos paslydo dėl BDAR – keletas vertingų pamokų
Sausio 6 d. 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
Sausio 6 d. 08:21
Lietuviškos saulės elektrinės – Armėnijos švietimo įstaigoms, klinikoms, muziejui
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Išmanusis mokslas: sąsiuvinius ir knygas mokyklose keičia mobiliosios technologijos

Publikuota: 2015-05-05 09:15
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Paulius Grinkevičius
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Kaip pagerinti mokymosi rezultatus ir padaryti taip, kad mokiniai noriai lankytų pamokas ir stropiai atliktų užduotis? Kelių išmaniąsias klases įdiegusių Kauno mokyklų mokytojos tikina, kad joms to pavyko pasiekti įdiegus technologijas. Mokytojai ir technologijų ekspertai neabejoja išmanaus mokslo nauda, tačiau išmanių klasių diegimui mūsų šalyje trukdo vienas didelis barjeras – išmani klasė kainuoja tiek, kad tik nedaugelis Lietuvos mokyklų gali jas turėti.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kaip pagerinti mokymosi rezultatus ir padaryti taip, kad mokiniai noriai lankytų pamokas ir stropiai atliktų užduotis? Kelių išmaniąsias klases įdiegusių Kauno mokyklų mokytojos tikina, kad joms to pavyko pasiekti įdiegus technologijas. Mokytojai ir technologijų ekspertai neabejoja išmanaus mokslo nauda, tačiau išmanių klasių diegimui mūsų šalyje trukdo vienas didelis barjeras – išmani klasė kainuoja tiek, kad tik nedaugelis Lietuvos mokyklų gali jas turėti.

Išmanioji klasė nuo įprastinės skiriasi tuo, kad joje esantys mokiniai yra aprūpinti kompiuteriais, o mokytojas – išmaniąja lenta arba bent jau kompiuteriu su projektoriumi, kuris su mokinių kompiuteriais sujungiamas specialia komunikuoti padedančia programine įranga.

Kad sistema veiktų, mokykloje turėtų būti ir belaidis (Wi–Fi) ryšys.

Išmanusis mokslas: sąsiuvinius ir knygas mokyklose keičia mobiliosios technologijos

Į muziejų eiti nebereikia

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje dirbanti anglų kalbos mokytoja Edita Razbaitė išmaniojoje klasėje su vaikais septintokais pradėjo dirbti praėjusiais mokslo metais.

„Svarbiausias dalykas, kurį suteikia išmanusis mokymas, yra galimybė sukurti kitokį, integruotą pamokų modulį, kai pamoką gali kurti skirtingų dalykų specialistai ir, pavyzdžiui, muziejaus darbuotojas“, – pasakojo E. Razbaitė.

Mokytojai technologijos į anglų kalbos pamoką leidžia lengviau integruoti istorijos ar technologijų žinias: su kito dalyko mokytoju iš anksto įrašoma pamoka, o vėliau per anglų kalbos pamoką išmaniojoje klasėje medžiaga parodoma. Privalumas tas, kad mokytojai įrašą gali padaryti jiems patogiu metu, kai pamokos nesidubliuoja, o įrašas gali būti rodomas daug kartų ir bet kuriuo metu.

Be to, išmaniosios klasės sudaro sąlygas daryti transliacijas nuotoliniu būdu, todėl klasei nebereikia važiuoti į muziejų, užtenka paprašyti pagalbos muziejaus darbuotojų. Anot E. Razbaitės, paprastai jie labai noriai padeda.

E. Razbaitė sako, kad klasėje su mokiniais dirbama ne kasdien – maždaug tris ar keturis kartus per savaitę.

Klasėje integruotas „Office 365“ paketas, į kurį įeina ir socialinis tinklas „Yammer“, primenantis „Facebook“. Vaikai jame gali matyti vieni kitų darbus, komentuoti, diskutuoti, tik, skirtingai nuo „Facebook“, šis socialinis tinklas uždaras ir prie jo gali prisijungti tik mokyklos mokiniai arba specialius pakvietimus gavę žmonės.

„Tas mokymas traukia vaikus. Ir pamokos gylis, ir kokybė yra visiškai kitokie, – pasakojo E. Razbaitė. – Viena yra anglų kalba parašyti apie filmą sąsiuvinyje ir paduoti mokytojui ištaisyti klaidas, o visai kas kita – parašyti filmo pristatymą į socialinį tinklą, patikrinti, ar tai, ką rašo klasės draugai, yra tiesa, ir anglų kalba parašyti komentarus. Tai visai kitoks darbas, kuris iš vaiko reikalauja daugiau atsakomybės – juk socialiniame tinkle negali parašyti bet ko.“

Be to, E. Razbaitė sako, jog vaikams nė nekyla minčių bėgti iš pamokų – esą tokias mokymosi sąlygas turintys vaikai jaučiasi išskirtiniai ir noriai mokosi.

Nėra kada nuobodžiauti

Išmanias technologijas mokyklose naudoja ne tik vidurinių, bet ir pradinių klasių mokytojai ir mokiniai.

Ketvirtus metus išmaniojoje klasėje dirbanti Panemunės pradinės mokyklos mokytoja Natalija Bankauskaitė sako, kad daugelis pirmokų į mokyklas jau ateina turėdami daugiau technologinių žinių nei mokytojai, o tie, kurie žinių neturi, jų greitai įgauna, nes yra imlesni ir smalsesni.

Panemunės mokykla klasėje turi „Samsung“ įrangą – planšetinius kompiuterius, išmaniąją lentą ir klasės valdymo sistema „Samsung School“.

Pasak N. Bankauskaitės, išmani klasė leidžia užduotis pritaikyti pagal kiekvieno poreikius ir darbo tempą

„Technologijos suteikia galimybę dalykus ištyrinėti įdėmiau. Be to, kai kiekvienas vaikas turi savo planšetę, galima lengvai pasirinkti darbo tempą ar individualizuoti užduotis. Klasės valdymo sistemos padeda matyti, ką daro kiekvienas vaikas, tad jei kažkuriam nesiseka, mokytojas gali prieiti ir paaiškinti“, – privalumus vardino mokytoja.

Ji pridūrė, kad dirbti išmaniose klasėse vaikams gerokai įdomiau nei mokytis iš vadovėlių – vaikai pamokose nebesėdi apsnūdę ir dalyvauja kur kas aktyviau.

Nepigus malonumas

„Microsoft“ technologijų eksperto Šarūno Končiaus teigimu, vien į klasę nupirkti planšetiniai kompiuteriai ir lentos nepadaro mokymosi efektyvesniu – reikia, kad į darbą įsitrauktų ir mokytojai. Tačiau paprastai mokyklose visuomet atsiranda entuziastingų mokytojų grupė, kuri paruošia naują programą.

„Microsoft“ Lietuvos mokykloms siūlo planą „Office 365 Education E1“, į kurį įeina klasės valdymo sistema, socialinis tinklas „Yammer“, paštas ir kitų funkcijų. Už papildomas paslaugas mokyklos turi mokėti. Taip pat mokamos yra ir programėlės, kurias iš „Microsoft“ perka Švietimo ir mokslo ministerija.

Išmaniųjų klasių kaina labai priklauso nuo komplektacijos ir įrenginių kokybės.

„Jei kalbėtume apie minimalią konfigūraciją, tai galima rasti tinkamo dydžio kompiuterių – kokių dešimties colių – maždaug po 300 eurų. Projektorius gali kainuoti 600 eurų, o išmanioji lenta – 3–6 tūkst. eurų. Be to, reikia ir infrastruktūros, kad būtų bevielis internetas“, – kalbėjo Š. Končius.

Ar mokymosi išmaniojoje klasėje Lietuvoje rezultatai geresni nei įprastinėje, galima tik spėti – Lietuvoje, anot Š. Končiaus, palyginamųjų tyrimų dar nėra, tačiau šiuo metu kaip tik atliekamas pirmasis, kurio rezultatai turėtų būti aiškūs rudenį.

Vis dėlto Rasa Šimkūnaitė, „Samsung Electronics Baltics“ verslo skyriaus Lietuvoje atstovė sakė, kad panašūs tyrimai buvo inicijuoti Pietų Korėjoje, taigi panašūs rezultatai galėtų būti ir mūsų šalyje.

„Pietų Korėjoje dviejose mokyklose, naudojančiose „Samsung School“ sprendimą, buvo vykdomi lyginamieji tyrimai. Stebėtos aštuonios klasės – po keturias su ir be išmaniosios klasės sprendimų. Klasėse, naudojančiose „Samsung School“, pažymių vidurkis paaugo nuo 5 iki 15 proc.“, – sakė R. Šimkūnaitė.

Pasak jos, išmaniųjų klasių privalumas yra ne tik didesnis mokinių susidomėjimas ar galimybė individualizuoti užduotis, bet ir didesnė darbo įrankių įvairovė: „Juk beveik kiekvienas išmanusis įrenginys yra tuo pačiu metu ir fotoaparatas, jutiklių komplektas (kompasas, giroskopas, apšviestumo daviklis, mikrofonas ir kt.), kuriuo galima pasinaudoti ir laboratorinių darbų metu.“

Kiek klasių – neaišku

Kiek išmanių klasių šiuo metu yra Lietuvoje, negali pasakyti nei Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), nei įrangą klasėms tiekiančios įmonės – tokia statistika nekaupiama. Tačiau kalbinti specialistai skaičiuoja, jog tokių visiškai įrengtų klasių Lietuvoje turėtų būti maždaug kelios dešimtys.

Nors ŠMM ir nelabai žino, kiek mokyklų Lietuvoje moko išmaniai, viceministrės Genovaitės Krasauskienės teigimu, mokinių aprūpinimas technologijomis mūsų šalies mokyklose yra toks pats, kaip ir panašiose ekonominio išsivystymo šalyse.

„Vis daugiau mokyklų įsigyja išmaniąsias lentas, naudoja mobiliąsias technologijas (planšetinius kompiuterius) pamokose. Aprūpinti visas mokyklas šiuolaikiškomis technologijomis ir suteikti visiems mokytojams galimybes įgyti reikiamų kompetencijų jas efektyviai naudoti yra didelių investicijų reikalaujantis uždavinys“, – sakė G. Krasauskienė.

Technologijų skatinimui mokinių ir mokytojų ugdyme 2014–2016 m. ŠMM planuoja skirti 40 mln. eurų. Ypatingą dėmesį ketinama skirti ypatingų poreikių turinčių mokinių aprūpinimui.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama