Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 17 d. 16:25
Žaidimų industrijos ateitis festivalyje „GameOn 2024“ : kaip bus saugomos autorių teisės dirbtinio intelekto eroje?
Lapkričio 17 d. 13:30
Juodasis penktadienis: kaip nesumokėti už „nuolaidas“ savo asmens duomenimis?
Lapkričio 17 d. 10:22
Netrukus jūsų automobilis be interneto nevažiuos?
Lapkričio 16 d. 16:31
Testas ar įspėjimas? „Google“ tikrina, kokį poveikį turės ES naujienų pašalinimas iš paieškos
Lapkričio 16 d. 13:53
Ateities tendencijos: kaip skaitmeniškumas keičia meno suvokimą?
Lapkričio 16 d. 10:11
Kokybės dienos proga VDU vyko diskusija apie dirbtinį intelektą ir inovatyviausiųjų apdovanojimai
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Ruošiame saugumo specialistus, tačiau ar jų reikia Lietuvai?

Publikuota: 2015-03-18 13:17
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kibernetinio saugumo specialistas – kas jis? Nuo šių metų pradžios geriausi šalies kompiuterinio saugumo ekspertai Vilniaus kolegijos Kompiuterių technikos ir telekomunikacijos katedroje dalinasi žiniomis apie kompiuterinių tinklų ir informacijos saugą. Dėstytojais tapę specialistai remiasi pasaulio lyderių kompiuterinių tinklų saugumo įrangos gamintojų kompanijos „Cyberoam" sukurta mokymo programa.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kibernetinio saugumo specialistas – kas jis? Nuo šių metų pradžios geriausi šalies kompiuterinio saugumo ekspertai Vilniaus kolegijos Kompiuterių technikos ir telekomunikacijos katedroje dalinasi žiniomis apie kompiuterinių tinklų ir informacijos saugą. Dėstytojais tapę specialistai remiasi pasaulio lyderių kompiuterinių tinklų saugumo įrangos gamintojų kompanijos „Cyberoam" sukurta mokymo programa.

Ruošiame saugumo specialistus, tačiau ar jų reikia Lietuvai?

Privatus sektorius „užsiaugins“ būsimus darbuotojus

„Studentus supažindinu su kibernetinio saugumo teorija, saugumo standartais; visa tai grindžiu ir praktiniais pavyzdžiais – kartu aptariame realius atvejus, su kuriais susiduriame šioje srityje, kalbame į kokius sprendimus reikia atkreipti dėmesį, kaip išspręsti vieną ar kitą realų iššūkį. Visą tą „praktiką“ mes ne tik apkalbame, bet ir perkeliame į laboratoriją, kurioje studentai tikrina, kurie sprendimai veikia, kurie ne. Tokiu būdu jie gauna ne tik teorines žinias, bet ir patirtį iš realių, praktinių situacijų“, – pasakoja „Santa Monica Networks“ saugumo ekspertas Artūras Aputis.

Pasak A. Apučio, tokios mokomosios programos yra vienas būdų, kaip verslo sektorius gali prisidėti prie specialistų ruošimo ir jų trūkumo šalinimo. Studentams, šalies universitetuose besimokusiems tik teoriją, trūksta praktinių žinių, todėl jiems sunkiau įsilieti į darbo rinką. Mokydamiesi šioje programoje jie „iš arti“ susipažįsta su geriausiais ir naujausiais rinkoje egzistuojančiais sprendimais, ir tai padidina jų konkurencingumą ateityje.

„Mokymosi programa parengta pagal geriausias pasaulines praktikas, o visa metodinė medžiaga bei praktiniai užsiėmimai paruošti laikantis „neutralaus gamintojo“ principo. Studentai pradedantys šį kursą paprastai turi tik bazines žinias apie kompiuterinius tinklus, bet gana retai apie jų saugumą. Kursas paruošta taip, kad studentams būtų nesunku laipsniškai pereiti nuo bazinių tinklo technologijų iki sudėtingų mechanizmų, kuriuos naudoja šiuolaikiniai programišiai įsilauždami į saugiausius kompiuterinius tinklus“, – teigia Justinas Valentukevičius, „Cyberoam“ atstovas Baltijos šalims ir Suomijai.

Baigusiems šį kursą suteikiama galimybė nemokamai laikyti egzaminus ir gauti „Cyberoam Certified Network & Security Professional“ (CCNSP) bei „Cyberoam Certified Network & Security Expert“ (CCNSE) sertifikatus. Sertifikatus gavę studentai turės daug didesnes galimybes įsidarbinti įvairiose bendrovėse, nes turės kvalifikaciją įrodantį dokumentą, kuris pripažįstamas visame pasaulyje.

„Iš tokios veiklos ir tokio bendradarbiavimo apčiuopiamos naudos gauna tiek aukštoji mokykla, tiek privatus sektorius. Juk visuomet stengiamasi verslą susieti ir laikyti arčiau akademinės visuomenės. Mes, praktikai, sausą teoriją susiejame su realiu gyvenimu ir tuo pagyviname, padarome įdomesniu mokymo procesą. Savo ruožtu, privačios įmonės gauna naudą, nes į rinką iš mokyklos suolo išeina studentai, turintys praktinių įgūdžių. Tą turėtų daryti kiekviena socialiai atsakinga kompanija“, – pabrėžia „Santa Monica Networks“ saugumo ekspertas Artūras Aputis.

Ar Lietuvai reikalingi kompiuterinio saugumo specialistai?

Vienareikšmiškai – taip. Tai yra viena paklausiausių šių dienų IT profesijų, teigia ekspertas Arvydas Žvirblis. Kibernetinio saugumo specialisto kvalifikacija šiandien vis dar yra išskirtinė, taigi suteikia nemažą konkurencinį pranašumą studentams įsidarbinti. Tačiau žvelgiant į netolimą ateitį bazinės kibernetinio saugumo žinios taps būtinos bet kuriam IT srities specialistui, jam antrina J. Valentukevičius. Deja, paklausa ir pasiūla šiose srityse ženkliai prasilenkia. Kodėl? Apie šias priežastis diskutuoja specialistai.

„Atotrūkis išties yra reikšmingas. Pradžiai, kompiuterinį saugumą galima būtų dalinti į dvi dalis: procedūrinė dalis – saugos organizavimas (nuostatų, politikų, procedūrų ruošimas, jų įgyvendinimo kontrolė) ir inžinerinė. Inžinerinėje dalyje svarbu turėti specialistus, kurie sukurtas procedūras ir politikas gali realizuoti „fiziškai“. Ir jei procedūrinės dalies specialistus dar ruošia pora universitetų, tai saugos inžinerinių niekas neruošia iš viso. Todėl šis dėstomas kursas ir yra toks svarbus ir reikalingas“, – dalinasi „Santa Monica Networks“ Techninio skyriaus vadovas Arvydas Žvirblis.

„Tokių specialistų trūksta ne tik Lietuvoje. Apie tai kalba visos šalys. JAV numato, kad pasaulyje per artimiausius kelis metus reikės 4,5 mln. saugumo profesionalų, tuo tarpu Kinija skelbia kur kas įspūdingesnius skaičius – 25 mln. specialistų kibernetiniam ginklavimuisi. Australija yra patvirtinusi 1,46 milijardų dolerių federalinį rėmimą kibernetinio saugumo tyrimams ir edukacijai. Jei kalbėti apie privatų verslą, apklausos taip pat nedžiugina – net 83 % verslo įmonių pripažino, kad joms yra „ypatingai sunku“ arba „labai sudėtinga“ pasamdyti tinkamo lygio saugumo specialistus“, – atskleidžia Justinas Valentukevičius.

„Norint efektyviai organizuoti IT saugą turi dirbti komanda, kurios kiekvienas narys yra atsakingas už tam tikrą IT saugos sritį. O didžioji dalis dabartinių IT saugumo profesionalų yra savamoksliai, kurie patys, savo laiku, atrado šią sritį – dauguma jų mokėsi programavimo, fizikos, matematikos, domėjosi kompiuteriniais tinklais, ir „perėjo“ į saugumą. Rinkai reikia jaunų, iniciatyvių specialistų, kurie ateitų jau turėdami teorines ir praktines saugumo žinias, ir galėtų iškarto įsilieti į kibernetinio saugumo komandų darbą. Tokie specialistai visuomet bus paklausūs“, – priduria saugumo ekspertas A. Žvirblis.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama