Antradienį „Microsoft“ pirmą kartą viešai pristatė naująją operacinę sistemą „Windows 10“, kurios ankstyva „Technical Preview“ versija taps prieinama visiems nuo spalio 1 dienos. Bendrovė taip pat pranešė apie „Windows Insider Program“ – didžiausią atvirą programą, kurios dalyviai bendromis jėgomis testuos ir tobulins „Windows“, kad ji atitiktų visų poreikius.
„Windows 10“ atspindi pirmąjį žingsnį į visiškai naują „Windows“ kartą, suteiksiančią nematytą patirtį ir galimybes dirbti, žaisti bei dalintis. Tai bus labiausiai visapusiška mūsų kada nors sukurta operacinė sistema bei geriausia, ką esame pasiūlę savo verslo klientams. Laukiame, kol galėsime pradėti darbuotis su dar platesne „Windows“ bendruomene ir kartu pristatysime galutinę „Windows 10“ versiją“, – sako Terry Myerson, „Microsoft“ Operacinių sistemų grupės vykdantysis viceprezidentas.
Prisitaikys prie skirtingų įrenginių
„Windows 10“ prisitaikys prie vartotojų naudojamų įrenginių: nuo „Xbox“ iki kompiuterių, telefonų ir planšetinių kompiuterių bei įvairių mažų prietaisų. Ši „Windows“ versija veiks didžiausiame įrenginių skaičiuje per jos istoriją, apimant daiktų internetą ir verslo duomenų centrus visame pasaulyje. „Microsoft“ taip pat pristato bendrą programėlių platformą jų kūrėjams, o programėlės bus prieinamos visiems įrenginiams iš vienos parduotuvės. Taip pat programuotojams pakaks sukurti programėlę vieną kartą, nes kartu su „Windows 10“ atsiras galimybės jas lengvai pritaikyti skirtingiems įrenginių tipams.
Pasikeitimus naujoje „Windows“ versijoje itin įvertins verslo bendruomenė. „Windows 10“ siūlo aukštą, verslo reikalavimus atitinkantį saugumo lygį, įrankius apsaugoti asmeninius ir kitus duomenis. Be to, įdiegta naujų būdų, kaip apsisaugoti nuo duomenų praradimo, naudojant specialius virtualius konteinerius ir duomenų atskyrimą programėlių ar failų lygmenyje.
Nuo šiol atnaujinti savo operacinę sistemą bus paprasčiau, o scenarijaus „ištrinti viską iki nulio ir įrašyti naują operacinę sistemą“ tiesiog nebeliks. Verslo klientai galės lanksčiau pasirinkti, kaip skubiai jie nori įdiegti naujausias inovacijas bei turės galimybę dar labiau daryti įtaką, kalbant apie tolimesnį „Windows“ plėtojimą. Be to, bendrovės galės pritaikyti programėlių parduotuvę pagal savo poreikius.
Atskleistos naujos funkcijos
Antradienį pristatytoje ankstyvoje „Windows 10“ versijoje vartotojai gali išvysti kelias pagrindines naujoves:
- Išplėstą „Start Menu“. Visiems pažįstama „Start Menu“ sugrįžta ir leidžia vienu paspaudimu pasiekti dažniausiai naudojamus failus bei funkcijas. Taip pat ji siūlo naują erdvę, kurią galima užpildyti mėgstamiausiomis programėlėmis, kontaktais ir portalais;
- Programėlės gali veikti lange. Programėlės iš „Windows Store“ nuo šiol atsidaro ta pačia forma, kaip ir įprastos, įdiegtos rankiniu būdu. Jų langų dydis, vieta ekrane gali būti keičiami. Taip pat trijų įprastų mygtukų pagalba jos gali būti sumažintos, padidintos ar išjungtos;
- Patobulintas „Snap“ įrankis. Nuo šiol dirbti su keliomis skirtingomis programomis bus paprasčiau – atsirado galimybė paprastai vienu metu rodyti keturių programų langus. Be to, „Windows“ galės pateikti pasiūlymus, kaip geriau išnaudoti laisvą ekrano vietą;
- Naujas „Task View“ mygtukas. Šis mygtukas, esantis ant užduočių juostos (angl. task bar), parodo visas įjungtas programas ir atidarytus failus bei leidžia greitai juos pasiekti ir vienu paspaudimu pereiti prie kitų virtualių darbastalių;
- Keli darbastaliai. Vietoj to, kad visos programos užimtų vieną ekraną, atsirado galimybė sukurti kelis skirtingus, virtualius darbastalius, pavyzdžiui, vieną darbui, kitą poilsiui.
Daugiau bendradarbiavimo su vartotojais
Kartu su „Windows 10“ buvo pristatyta ir „Windows Insider“ programa. Jos dalyviai galės užmėgsti dvipusį dialogą su bendrove, išreikšti savo pastabas ir nuomonę apie ankstyvas, vis dar tobulinimas „Windows 10“ versijas. Bendravimas vyks per specialią „Windows Feedback“ programėlę, kuris leis pateikti savo pasiūlymus ir pastabas. Taip pat su „Microsoft“ inžinieriais ir kitais programos dalyviais bus galima diskutuoti „Windows Technical Preview“ forume.