Elektronika.lt
 2025 m. sausio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 17 d. 20:24
Kas yra dviejų žingsnių autentifikacija ir kaip tai gali apsaugoti nuo sukčių?
Sausio 17 d. 17:25
Kas keisis automobilių rinkoje 2025-aisiais ir ką tai reiškia pirkėjams?
Sausio 17 d. 14:24
„Samsung“ pristatė naujus „Knox Suite“ planus: užtikrins dar didesnį įrenginių saugumą
Sausio 17 d. 11:49
Paprasti triukai, kurie pagreitins jūsų „Android“ telefoną
Sausio 17 d. 08:27
Internete plintant vaizdo klastotėms, profesorius įspėja: taip jas atpažinsite lengviau
Sausio 16 d. 20:13
„Mercedes-Benz“ automobiliuose bus galima žiūrėti „IMAX Enchanced“ sistemos įtraukiančios patirties filmus
Sausio 16 d. 17:38
Kodėl subsidijomis elektromobilių rinkos Lietuvoje užauginti nepavyks?
Sausio 16 d. 14:36
Pristatyti naujieji „Poco X7“ serijos išmanieji telefonai
Sausio 16 d. 11:21
Parduotuvės be pardavėjų nepasiteisino – į mažmeną ateina bendruomenės tendencija
Sausio 16 d. 08:38
Auksu įvertintas tvarumo ir efektyvumo derinys – įmonės KALVIS inovatyvus katilas K500MG
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Didžiausia mokslo ir technologijų šventė Lietuvoje artėja

Publikuota: 2014-08-22 11:09
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Domėjimasis mokslo ir technologijų naujienomis mūsų šalyje kasmet auga. Tą liudija didėjantis Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ lankytojų ir programos autorių – entuziazmas. Prie vienuoliktojo festivalio programos šiemet prisijungė dar keletas universitetų. Rugsėjo 10–19 dienomis visi norintys, nuo mažiausio iki vyriausio, galės rinktis iš daugiau kaip 350 nemokamų renginių septynių Lietuvos miestų mokyklose, universitetuose, laboratorijose, aikštėse ar net prekybos centruose.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Didžiausia mokslo šventė Lietuvoje artėjaDomėjimasis mokslo ir technologijų naujienomis mūsų šalyje kasmet auga. Tą liudija didėjantis Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ lankytojų ir programos autorių – mokslininkų entuziazmas. Prie vienuoliktojo festivalio programos šiemet prisijungė dar keletas universitetų. Rugsėjo 10–19 dienomis visi norintys, nuo mažiausio iki vyriausio, galės rinktis iš daugiau kaip 350 nemokamų renginių septynių Lietuvos miestų mokyklose, universitetuose, laboratorijose, aikštėse ar net prekybos centruose. Itin platus ir temų spektras, pradedant diskusijomis apie kino filosofiją, beprotybės temą literatūroje, homoseksualumo ištakas, propagandinę animaciją, finansų inžinerijos galimybes įveikti įvairias pasaulines problemas ir baigiant fizikų, matematikų, meteorologų eksperimentais arba pasivaikščiojimu po filosofų labirintą. Mokysimės japonų, hindi, kinų ir kitų egzotiškų kalbų, išgirsime, ką valgė vilniečiai XVII amžiuje. Sužinosime, ar kiekvienas gali būti laimingas šiuolaikinėje visuomenėje, ar dirbtinis intelektas gali priimti geresnius sprendimus už žmogų ir užtikrinti efektyvesnį bankų sistemų valdymą ir kaip spausdinami žmogaus organai.

Džiaugiamės, kad festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ jau 11-tus metus iš eilės padeda priartinti mokslo idėjas prie visuomenės, pristatyti technologijų, inovacijų naudą ir populiarinti Lietuvos mokslo įstaigas, inovatyvaus verslo įmones, taikančias savo veikloje mokslo laimėjimus.

Vilniuje pakviesime visus norinčiuosius, o ypač moksleivius, savo akimis pamatyti, kaip Vilniaus universiteto Žmogaus genomo tyrimų centro mokslininkai, vadovaujami akad. Vaidučio Kučinsko, vykdo genomo tyrimus, siekdami nustatyti intelektinės negalios sutrikimų mechanizmus. Jeigu norite pamatyti, kaip vyksta kompiuteryje sumodeliuotų fermentų evoliucija, kviečiame į ekskursiją VU Biotechnologijų institute. O jeigu jums įdomu kaip sukurti kompiuterinį žaidimą arba kosminį palydovą – užsukite į VU Matematikos ir informatikos fakultetą. Lietuvos edukologijos universitete į rudens gėrybes pažvelgsite chemiko akimis, o taip pat sužinosite, kas pasaulyje aukščiausias.

Lietuvos mokslų akademijos patalpose Lietuvos mokslo premijos laureatai atskleis, už kokius darbus pelnė šį apdovanojimą. Pavyzdžiui, prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė paskaitoje „Laisva ir nelaisva sintaksė: lietuviškas galvojimas iš A. Šliogerio, J. Apučio, R. Granausko, B. Radzevičiaus“ paskatins susimąstyti, kur slypi lietuviško jutimo, galvojimo šaknys. Prof. Arūno Sverdiolo paskaitoje „Apie išmintį“ sužinosite, pagal ką išmintis sprendžia, kas yra išmintinga, o kas – ne. Šiuolaikinė imunologija yra viena iš sparčiausiai besivystančių mokslo sričių, kurios pasiekimai – vakcinos ar nauji imunoterapijos būdai svarbūs visai žmonijai. Kaip tai padeda mums išlikti, kalbės prof. Aurelija Žvirblienė. Apie sumanias organines medžiagas ir jų taikymą papasakos prof. Sigitas Tumkevičius. Vilniaus universiteto astronomai pakvies pro teleskopus pažvelgti į Mėnulį, pasakos apie kintamas žvaigždes bei nežemiškos gyvybės paieškas prie kitų žvaigždžių. VU Gamtos mokslų fakultete, kaip ir kasmet – intriguojanti programa ir įdėmus žvilgsnis į gamtą bei mus pačius. Išgirsite apie ekstremalius gyvūnų dauginimosi būdus, apie tai, kaip augalai bendrauja tarpusavy, išbandysite melo detektorių, pamatuosite savo smegenų aktyvumą žaidžiant kortomis, įvertinsite tikrąjį biologinį amžių.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas rugsėjo 12 d. pakvies į Atradimų dieną, kur jus pamėgins nustebinti robotų varžybomis per sieną ir makaronų tiltais. Išbandysite VGTU mokslininkų sukurtas oro valymo technologijas, patys kursite virtualų bepilotį orlaivį, valdysite kvadrokopterį, eksperimentuosite su prietaisais, su kuriais judesius ir įvairius jų parametrus tiria mokslininkai ir kino pramonės atstovai, perkeldami aktorius į virtualų pasaulį. O kūrybinių industrijų laboratorijoje galėsite pasijusti televizijos ar reklamos kūrimo profesionalu, išmėgindami garso ir vaizdo įrašymo bei apdorojimo įrangą.

Vilniaus kolegija kviečia į mados dirbtuves, o Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Atrankos centre sužinosite, ar ateities karuose bus reikalingi žmonės.

Rugsėjo 19 d. Vilniaus unversiteto mokslininkai bei studentai parengė itin turiningą programą Saulėtekyje ir VU Centrinių rūmų kiemeliuose. Bus demonstruojami naujausi lietuvių kalbos skaitmeninimo projektai ir natūralios lietuvių šnekos sintezatorius, akių sekimo įranga, superkompiuteriu modeliuojami biofizikiniai reiškiniai, balsu bus valdomas robotas. Mini laboratorijoje sužinosite apie vaisių ir sėklų įvairovę bei jų plitimo būdus. Ir kaip nustebinti draugus, pademonstravus jiems šviečiantį agurką. Teisės fakulteto studentai pakvies į teismo proceso inscenizaciją, o jeigu smalsu, kaip politikams pavyksta susitarti, sužaiskite derybinių ir balsavimo žaidimų partiją. Savo žiniomis su jumis mielai dalinsis fizikai, chemikai, biologai, humanitarai, teisininkai, filosofai, matematikai, orientalistai, filologai, ekonomistai ir daugelis kitų.

Kaune šiemet planuojamos ne tik dešimtys įvairių ekskursijų, praktikos darbų ir paskaitų, bet ir KTU diena rugsėjo 12-tą bei speciali programa visai šeimai šeštadienį, rugsėjo 13 d., skirta penkioms stichijoms Kauno tvirtovės VII forte.

Festivalio renginiai pasklis po visą miestą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai papasakos apie atminties formavimąsi smegenyse, signalų perdavimą tarp neuronų ir kodėl šis signalo perdavimas kartais sutrinka. Jeigu svajojate aplankyti savaną, paklaidžioti po džiungles, susidurti akis į akį su paslaptingiausiais pasaulio gyvūnais, tą patirsite Lietuvos Zoologijos sode.

KTU dienos metu – daug praktinių užsiėmimų. Pradinukai susipažins su elektronikos inžinerijos pradmenimis – jie žaisdami mokysis. Lipdys iš plastilino, pieš ir gamins veikiančius elektroninius žaislus. Vyresni lankytojai kviečiami patirti, kaip kitų žvaigždžių sistemose atrandamos planetos ir nustatomos jų savybės. Sužinosite, kiek daug matematikos yra magijoje arba magijos – matematikoje. Išgirsite apie vizualinę – kodavimo metodą, kuriame kodavimas atliekamas kompiuteriu, o dekodavimas vykdomas „plika“ akimi. Išmoksite prognozuoti ekstremalius meteorologinius reiškinius, susekti mobilųjį telefoną pagal jo pėdsakus.

Išbandysite nanosekundinio lazerio galią ir susipažinsite su susintetintų chameleoniškų junginių spalvos kitimų tyrimais, veikiant lazerine UV spinduliuote. Bus demonstruojama programinė įranga funkcinei žmogaus būklei vertinti ir studentų sukurti autonominiai mobilūs robotų modeliai.

Užsidėję virtualios realybės akinius ir kitą įrangą, paslėptą kuprinėje, atsidursite KTU studentų miestelyje ir virtualiai po jį pasivaikščiosite. Savo akimis pamatysite, kaip gimsta 3D gaminiai ir netgi susikursite 3D virtualią, praėjusio šimtmečio vidurio žavingą suknelę. Susipažinsite su drabužiais, saugančiais nuo kulkų, ugnies ir karščio, lietaus ir vėjo, sukurtais Fizinių ir technologijos mokslų centro Tekstilės institute. Išgirsite, kaip galima užfiksuoti ir pavaizduoti kompiuteryje žmogaus judesius, kokiomis priemonėmis fiksuojami ir analizuojami sportininkų, žmonių po traumų ar operacijų judesiai, kaip tiriami žmogaus kūno audiniai ir organų sistemos, kaip žmogaus natūralios funkcijos atstatomos, panaudojant dirbtinius organus.

Aleksandro Stulginskio universitetas rugsėjo 12 d. irgi parengė specialią programą, kurios metu pasirodys studentų gatvės šokių kolektyvas „ASU Beat“. Mobiliame upės formavimosi stende matysite, kaip formuojasi upės vaga, susipažinsite su triukšmo problemos mastais, jo žala sveikatai bei priemonėmis triukšmui mažinti. Bus pademonstruota visa nuotraukos iš pilotuojamų ir bepiločių orlaivių gavimo technologija: orlaiviai, fotografavimo ir orlaivių valdymo įranga, nuotraukos atlikimas, gautų duomenų apdorojimas. Atsisėdę į savaeigio krautuvo kabiną suprasite, kaip jį valdyti be rankų.

Klaipėdoje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje moksleiviai susipažins su realia jūrinio laivo įranga, patys valdys įvairius laivus sumodeliuotose realiuose plaukiojimo rajonuose. Apsilankę Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakultete, išgirsite, kur naudojamos šiuolaikinės mechatroninės sistemos ir dalyvausite autonominių mini sumo robotų varžybose. Klaipėdos universiteto socialinio darbo katedros dėstytojai papasakos apie socialinio darbo ištakas ir specifiką, atskleis delfinų terapijos paslaptis Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume.

Šiauliuose ir miesto gimnazijose šiemet lankysis visa klimatologų komanda iš Vilniaus. Jie papasakos apie Antarktidos kapituliaciją, apie klimato kaitos poveikį Baltijos jūrai, pavojingus meteorologinius reiškinius ir apie tai, kaip galime sumažinti grėsmę ekosistemoms. Šiauliečiai meteorologai pasiūlys jums LHMT Šiaulių meteorologijos stotyje susipažinti su meteorologijos stoties veikla, stebėjimų principais bei modernia matavimų įranga.

Didelio populiarumo pernai sulaukęs „Detektyvas Botanikos sode“ – edukacinis žaidimas Šiaulių universiteto Botanikos sode, kurio dalyviams, remiantis užšifruotomis nuorodomis, reikės rasti pradingusi augalą. Žaisdami dalyviai galės praplėsti žinias apie augalų fiziologiją, dauginimąsi ir kitas savybes. ŠU kūrybinėse dirbtuvėse kursime instaliacijas iš panaudotų daiktų, kalbėsime apie mūsų socialiai atsakingą elgseną ir gamtos tausojimą. Edukaciniame žaidime „Aš ir pasaulis“ jo dalyviai, imitacinėje ekosistemoje pakeitę vieną elementą kitu ar jį panaikinę, „prognozuos“ ateitį. Taip pat susipažins su vandens, miško, pievos ir kitomis ekosistemomis. Paaugliai galės įvertinti savo laikyseną ir stuburo mobilumą, liemens raumenų jėgą su modernia diagnostine įranga.

Panevėžio kolegijos specialistai išmokys jus taisyklingai valytis dantis, nustatys burnos sveikatos būklę, patars, kaip išsaugoti sveikus dantis. Pademonstruos fitneso naujoves, pratimus ant funkcinių treniruoklių, gimnastikos kamuolių, nestabilių platformų, ypač padedančių sumažinti kūno masę. Papasakos apie atsinaujinančių energijos šaltinių sistemų veikimo principus, apie elektroninius nusikaltimus ir būdus nuo jų apsisaugoti.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas pakvies į fizikinių reiškinių mugę prekybos ir pramogų centre „Babilonas II“. Galėsite nusifotografuoti termovizoriumi, suprasite, kaip mus veikia oras, susikursite žaibą. Išmatuosite savo skleidžiamą triukšmą, vibracijas bei vėjo greitį. Ten pat, tik kitą dieną renginyje „Robotika Babilone“ bus demonstruojami įvairūs robotai: robotas Humonoidas, atliekantis linksmus mankštos pratimus ant stalo, robotas „Avatarą“, perduodantis į kompiuterį kamera matomą vaizdą ir t. t. Be to, mažieji lankytojai galės konstruoti ir programuoti LEGO NXT robotų komplektus.

Tiesą sakant, neįmanoma išvardyti visko, ką jums parengė geriausi Lietuvos mokslininkai, išradingiausi doktorantai, sumaniausi studentai. Kviečiame savo akimis pamatyti naująjį, sparčiai kintantį mokslo bei technologijų pasaulį. Visą festivalio programą rasite ir užsiregistruoti į renginius galite interneto svetainėje www.mokslofestivalis.eu.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama