Elektronika.lt
 2024 m. spalio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 12 d. 18:19
Absorbcinis šilumos siurblys: nauda vilniečiams, išskirtinė patirtis – generaliniam rangovui
Spalio 12 d. 14:27
Išmaniųjų telefonų kameros ir belaidžiai dulkių siurbliai: kokios dar technologijos į mūsų kasdienybę „nusileido“ iš kosmoso?
Spalio 12 d. 10:44
„Dacia“ plečia modelių gamą – pristato naujovių kupiną „Bigster“
Spalio 11 d. 20:35
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Spalio 11 d. 18:16
IRT sektorius 2030 m. gali sudaryti 20 proc. Lietuvos BVP
Spalio 11 d. 16:45
„Philips“ pristato du išskirtinius „Evnia“ serijos žaidimų monitorius
Spalio 11 d. 14:26
Verslo gynybai nuo kibernetinių atakų šiandien prireikia viso saugumo centro: jį galima tiesiog išsinuomoti
Spalio 11 d. 12:20
Dirbtinis intelektas ir gerovės valstybė: ar esame pasirengę pokyčiams?
Spalio 11 d. 10:28
„Samsung“ konferencijos naujienos: DI proveržis išmaniuosiuose namuose ir svarbiausi programinės įrangos atnaujinimai
Spalio 11 d. 08:40
„Scania“ pasiekė svarbų tvaresnės gamybos tikslą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Publikuota: 2014-05-19 09:33
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Savaitė. Per tiek laiko originalią KTU trečiakursio informatiko idėją pavyko paversti investuotojams patrauklia inovatyvia technologija. Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Savaitė. Per tiek laiko originalią KTU trečiakursio informatiko idėją pavyko paversti investuotojams patrauklia inovatyvia technologija. Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas.

„Kartą sėdint pirmoje eilėje konferencijoje suskambo mano telefonas ir renginio vedėjas juokaudamas pasiūlė visiems išsijungti „gyvybės palaikymo aparatus“. Tuomet ir kilo pirminė idėja sukurti išmaniąją apyrankę, kurią pajudinus galima atmesti telefono skambučius“, – atsimena Kauno technologijos universiteto informatikos studentas Povilas Sidaravičius.

Ši idėja buvo atrinkta Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) ir KTU Dizaino centro organizuotoms kūrybinėms dirbtuvėms (angl. „workshop“). Savaitę laiko nuo ryto iki vakaro vykusio renginio tikslas – kuo daugiau naujų technologijų paversti kasdien žmonių naudojamais produktais.

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Apyrankė virto žiedu

Išanalizavę išmaniųjų įrenginių rinką ir vartotojų poreikius, rinkodaros, dizaino, informatikos studentai, mentoriai ir pripažinti Lietuvos pramoninio dizaino specialistai nusprendė patobulinti P. Sidaravičiaus sumanymą ir sukurti ne apyrankę, o ant piršto maunamą žiedą.

„Pirmasis išmaniojo žiedo dizaino pavyzdys yra minimalistinis, neišsiskiriantis savo forma. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę specialistai nusprendė, kad jis turi būti patogus, funkcionalus, tinkantis plačiai vartotojų grupei, malonus liesti, nesudėtingai valdomas“, – aiškino KTU Dizaino centro vadovė doc. Rūta Valušytė.

Burtininkai be lazdelės

Dizaineriai Vytautas Puzeras ir Denisas Orlenokas ir dirbtuvių kūrybos vadovė Rūta Valušytė praplėtė ir studento sugalvotos technologijos pritaikomumą bei panaudojimą. Jie pasiūlė neapsiriboti tik telefono skambučių atmetimo funkcija, o kurti universalų rankų judesiais valdomą išmaniųjų įrenginių valdiklį.

Kūrybingų specialistų sumanymu, mūvėdami išmanųjį žiedą rankų judesiais ore tarsi pieštume konkrečius įrenginius reiškiančius simbolius: kvadratas – televizorius, apskritimas – šviestuvas ir pan. Tokiu būdu būtų duodamos komandos, pavyzdžiui, įjungti ar išjungti televizorių, šviestuvą, perjungti TV programas, reguliuoti šviesos intensyvumą.

„Paišydami ore galime valdyti savo aplinkoje esančius išmaniuosius įrenginius lyg burtininkai, tik be lazdelės. Tai yra pagrindinis šios šiuolaikiškam žmogui skirtos inovacijos turinys, suteikiantis vartotojui išskirtinę naują patirtį“, – teigė R. Valušytė.

Naudojant žiedą, rankų, plaštakos ar pirštų judesiais bus galima valdyti kompiuterį, išmanųjį telefoną, planšetę, apsaugos, garso ir vaizdo, išmanaus namo sistemas, neįgaliesiems skirtus prietaisus.

Italą sužavėjo lietuvių išmonė

Į kūrybinėse dirbtuvėse sukurto produkto vertinimą atvykęs Italijos dizaino asociacijos „Design Library Milano“ vadovas ir kuratorius Lorenzo Piazzi neslėpė susižavėjimo lietuvių išmone ir pateikė keletą pasiūlymų, kaip išmanųjį žiedą dar galima patobulinti.

„Produkto idėja yra tikrai gera ir perspektyvi. Galutinis dizaino sprendimas turėtų būti tobulinamas, didesnį dėmesį kreipiant į bioniką (tarpdisciplininė sritis, jungianti biologiją ir technologiją, – red. past.), asimetriją, ieškant dar labiau išreikšto minimalistinio, tačiau išskirtinio bei savito stiliaus, kuris būtų funkcionalus ir orientuotas į šiandienos technologijų galimybes“, – svarstė italas.

R. Valušytė patarė suformuoti išmaniojo žiedo dizainą remiantis ergonominiais pirštų skenavimais, žmogaus anatominėmis struktūromis ir gamtoje esančiomis bioninėmis formomis. Patrauklų išmaniųjų įrenginių valdymo įrankio prototipą dizaineris pasiūlė atspausdinti 3D spausdintuvu.

Italą sužavėjo skirtingų mokslo sričių studentų įsitraukimas į bendrą darbą ir per trumpą laiką pasiekti puikūs rezultatai. L. Piazzi pažadėjo ateityje aktyviai prisidėti prie panašių projektų ir padėti KTU vystyti technologijų dizainą pagal paskutines mados tendencijas.

Įgijo neįkainojamos patirties

Informacines sistemas studijuojantis P. Sidaravičius teigia KTU Dizaino savaitės metu vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse įgijęs daug patirties ir supratęs, kaip kuo greičiau ir efektyviau įveikti kelią nuo idėjos iki jos realizavimo rinkoje, t. y. pardavimo galutiniam vartotojui.

„Tiek daug patarimų ir realios pagalbos per tokį trumpą laiką gauti iš rinkodaros, dizaino ir inžinerijos specialistų bei mentorių yra fantastiška. Pačiam tiek specialistų į vieną vietą surinkti, ko gero, nepavyktų.

Patiko ir kūrybinių dirbtuvių darbo metodika. Jos dėka per labai trumpą laiką priartėjau prie norimo rezultato ir juo esu patenkintas. Dabar belieka paskutinioji nelengvo darbo dalis – į žiedą sutalpinti mūsų sukurtą technologiją, ją ištestuoti ir parengti galutinį prototipą rinkai“, – sėkme neabejoja informatikas.

Sukūrė technologijų vystymo modelį

NIVC direktorius dr. Almantas Danilevičius pabrėžia, kad Universitete yra daug sukurtų technologinių sprendimų, kurie neretai tiesiog nugula mokslininkų ar studentų stalčiuose ir nepasiekia galutinio vartotojo, todėl išsikėlėme tikslą - kuo daugiau išradimų ar technologinius sprendimus orientuoti rinkos poreikiams.

Centro strateginės plėtros vadovas Paulius Nezabitauskas antrina, kad pati savaime technologija nėra patraukli rizikos kapitalo įmonėms, nes jos nori investuoti į galutinį prototipą, kurį būtų galima iš karto gaminti ir pardavinėti.

„Yra įvairių priežasčių, kodėl kai kurios technologijos nevirsta produktu – trūksta investicijų, trūksta rinkodaros ar dizaino žinių, o gal kartais ir draugiško paskatinimo. Matydami šią situaciją, sukūrėme metodą, kaip, kartu sujungus skirtingas studentų, mokslininkų ir specialistų kompetencijas, per trumpą laiką technologiją paversti patraukliu produktu investuotojams. Vertindamas kūrybinių dirbtuvių rezultatus, manau, kad užpildėme technologijų perdavimo trūkstamą grandies dalį“, – sakė A. Danilevičius.

P. Nezabitausko įgyvendinamas technologijų vystymo modelis „Tube“ (liet. „vamzdis“) padeda atrinktoms technologijoms greitai sukurti prototipo dizainą, atlikti rinkodaros tyrimus, esant poreikiui, pakeisti technologinius sprendimus ir parengti bei ištestuoti galutinį prototipą rinkai.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama