Į progreso konferenciją LOGIN atvykęs pirmojo mobiliojo telefono išradėjas Martinas Cooperis šiandien, kaip vieną iš pagrindinių savo telefonų, naudoja „Nokia Lumia 920“.
Apsilankęs bendrame „Microsoft Lietuva“ ir „Nokia“ stende jis pastebėjo, kad mobilieji telefonai ir toliau bus vis labiau integruojami į mūsų asmeninius ir profesinius gyvenimus. „Microsoft“ atstovai prideda, kad ateityje vartotojų naudojami įrenginiai sparčiau jungsis į vieną didelę ir bendrą ekosistemą, padėsiančią jiems gyventi bei dirbti lanksčiau.
„Mobilieji telefonai šiandien yra integruojami į visus procesus, vykstančius mūsų asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Dažniau sprendimus priimame ir problemas sprendžiame su kuo nors bendradarbiaudami. Taip pat visa tai galime daryti daug efektyviau, nes nuolatinis ryšys leidžia šiems procesams netrukdomai vykti 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę. Tai revoliucija!“ – besilankydamas konferencijoje sakė M. Cooperis.
Šis belaidės komunikacijos pionierius, išradėjas, verslininkas ir futuristas balandžio 10-11 dienomis dalinasi savo įžvalgomis progreso konferencijoje LOGIN, kur jo pasirodymą pristato telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.
Apžiūrėdamas „Microsoft Lietuva“ ir „Nokia“ stendą M. Cooperis išbandė naujausius mobiliuosius įrenginius su „Windows Phone“ operacine sistema bei pasidžiaugė, kad galima rinktis iš tokios didelės prietaisų įvairovės. Taip pat svečias iš JAV pasinaudojo galimybe pasigaminti NFC vizitinę kortelę. Pastarąją užtenka priglausti prie telefono ir savininko kontaktiniai duomenys automatiškai atsiduria kolegos mobiliajame įrenginyje.
Dar didesnio mobilumo link
„Mes jau kuris laikas stebime tendenciją, kad vartotojai nori nuolat su savimi turėti reikalingą informaciją bei vienodai patogiai naudotis keliais turimais įrenginiais. Nesvarbu ar tai būtų mobilusis telefonas, ar planšetinis kompiuteris“, – M. Cooperio mintims apie įrenginių įsitraukimą į vartotojų gyvenimus pritaria Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.
Tyrimų bendrovės „Forrester“ duomenimis , praėjusiais metais net trečdalis darbuotojų visame pasaulyje pirmenybę teikė būtent lanksčiajam darbo ir gyvenimo būdui. Tokie vartotojai dažniausiai turi tris ar daugiau įrenginių, dirba iš skirtingų vietų bei naudoja itin daug įvairių programėlių.
„Turime suprasti, kad mūsų naudojami įrenginiai jungiasi į vieną bendrą ekosistemą. Jau dabar „Windows“ vartotojui nėra didelio skirtumo, kokiu įrenginiu jis dirba: darbo kompiuteriu pradėtą prezentaciją jis gali užbaigti redaguoti mobiliajame telefone arba „Internet Explorer“ atidarytas puslapis planšetiniame kompiuteryje automatiškai atsivers ir namų kompiuteryje“, – sako K. Kaikaris.
Neįsivaizdavo, kad taip toli pažengs
1973 metais atlikęs pirmąjį skambutį iš mobiliojo telefono, M. Cooperis net nepagalvojo, kad jo išradimas padarys tokį progresą.
„Aš žinojau, kad kažkada ateityje kiekvienas mūsų turės po mobilųjį telefoną. Tačiau prieš 40 metų negalėjau įsivaizduoti ir nuspėti dabartinio interneto, skaitmeninių fotoaparatų ar asmeninių kompiuterių“, – teigia pirmojo mobiliojo telefono išradėjas, paklaustas ar 1973 metais įsivaizdavo, kad jo išradimas taip toli pažengs.
Vytenis Koryzna, „Nokia“ pardavimų atstovas Lietuvoje, pastebi, kad šiandieniai telefonų modeliai jau kurį laiką savyje vienija visus reikalingiausius prietaisus: pradedant aukštos kokybės fotoaparatu ir baigiant asmeniniu kompiuteriu.
„Išmaniųjų telefonų funkcionalumas, techniniai parametrai nuolat tobulėja. „Nokia“ modeliuose jau puikuojasi iki 41 megapikselio raiškos kameros – apie tokią kokybę prieš kelerius metus galėjo tik pasvajoti bet kuris skaitmeninio fotoaparato pirkėjas. Tačiau dar sparčiau mobiliųjų įrenginių pritaikomumas plečiasi dėl programinės ekosistemos augimo, programėlių, kurios paverčia mūsų telefonus centriniu valdymo įrenginiu, galinčiu atlikti vis daugiau dalykų greičiau, geriau ar įdomiau. Mūsų telefonai tampa daiktų interneto ašimi ir ši integracija ateityje tik didės“, – įsitikinęs V. Koryzna.
LOGIN dalyviai bendrame „Nokia“ ir „Microsoft Lietuva“ stende galėjo pirmą kartą Lietuvoje pamatyti naujausius „Nokia“ modelius „Lumia 930“ ir „Lumia 630“. Juose taip pat buvo galima išbandyti praėjusią savaitę pristatytą naująją „Windows Phone 8.1“ operacinę sistemą, kuri vartotojų telefonus turėtų pasiekti per artimiausius kelis mėnesius.