Jungtinė Karalystė garsėja tuo, kad joje paprasta ir nebrangu pradėti savo verslą, o jau jį įkūrus – paprasčiau užauginti ir plėsti nei kitur pasaulyje tiek dėl mažų mokesčių, tiek dėl patogios geografinės padėties ir gero investicinio bei verslo klimato. Skaičiuojama, kad Londone veikia daugiausia įvairių įmonių centrinių biurų nei bet kur kitur Europoje. Apie visa tai ketvirtadienį, kovo 6 dieną, esamiems ir būsimiems jaunų verslų – startuolių – kūrėjams sakė renginio „The GREAT Entrepreneurs Roadshow Vilnius“ pranešėjai.
Lietuvoje verslą pradedančios jaunos įmonės dažnai galvoja apie plėtrą ne tik savoje šalyje, bet ir tarptautinėse rinkose. Tačiau nuo ko viską pradėti? Kaip rasti partnerių, bendraminčių ar tų, kurie patartų, padėtų, pasidalintų patirtimi? Į šiuos bei kitus klausimus renginio metu ir buvo galima išgirsti atsakymus, taip pat iš jau patyrusių verslininkų gauti praktinių patarimų, kaip Jungtinėje Karalystėje auginti ir plėsti savo verslą.
Nemokamą renginį organizavo jauniems verslams į Jungtinę Karalystę ir kitas pasaulio rinkas įžengti padedanti britų vyriausybės organizacija „UK Trade & Investment“. Ji garsėja savo itin plačiu socialiniu tinklu ir stipria parama jauniems verslams – tiek pačioje verslo įkūrimo pradžioje, tiek jau paaugus ir pradėjus galvoti apie plėtrą. Paprastai sakant, į šią organizaciją kreipęsi jauni verslai gauna patarimų ir apie tai, kaip atidaryti sąskaitą banke, ir rekomendacijų, į kurį teisininką ar kitą savo srities specialistą kreiptis prireikus konsultacijų.
„Įsivaikina“ ir visokeriopai globoja
„UK Trade & Investment“ ypač laukia tokių verslų užklausų, kurie turi stiprias, modernias idėjas. Parama joms įgyvendinti skiriama pakankamai paprastu būdu: idėją pristačius visai komandai svarstoma, kas ją gali paremti arba, kaip sako patys organizatoriai, tam tikram laikui „įsivaikinti“ ir visokeriopai globoti.
„Ypač jaunos technologijų įmonės vis ankstesnėse savo veiklos stadijose tampa tarptautinės plačiausia šio žodžio prasme: visame pasaulyje ieškodamos investuotojų, talentingų darbuotojų, dar neatrastų ir neišnaudotų rinkos galimybių. Su jų kūrėjais mes dalinamės savo įžvalgomis ir patirtimi, kaip paskatinti dar spartesnį tokių jaunų verslų augimą“, – sako organizacijos „UK Trade & Investment Baltic‘s“ atstovė Eva K. Ponomarjov.
Renginio metu organizacija „UK Trade & Investment“ pristatė Jungtinėje Karalystėje nuo 2004 metų veikiančią globalią verslumo programą „The Global Entrepreneur Programme“. Šios programos pasiekimų sąraše – daugiau kaip 350 sėkmės istorijų, pritraukta daugiau kaip 1 mlrd. GBP (daugiau kaip 4 mlrd. Lt) investicijų ir sukurta daugiau kaip 2 000 aukštos vertės darbo vietų. Jos apima itin platų modernių technologijų panaudojimą e. sveikatos, finansų, programinės įrangos, nanotechnologijų, kibernetinio saugumo, sveikatos apsaugos, skaitmeninių medijų, bevielių technologijų, inžinerijos ir atsinaujinančių energijos šaltinių srityse.
Sėkmės istorijos iš pirmų lūpų
Renginio dalyviai susipažino su verslo aplinka Jungtinėje Karalystėje, išgirdo „The Global Entrepreneur Programme“ atstovų pasakojimus su konkrečiais jaunų verslų sėkmės pavyzdžiais, sužinojo, kaip patys gali pasinaudoti šios ir kitų programų galimybėmis savo verslui auginti bei plėsti. „The GREAT Entrepreneurs Roadshow Vilnius“ renginio metu savo sėkmės istorijas pasakojo programa jau pasinaudoję verslininkai, tad buvo galima išgirsti istorijų iš pirmų lūpų.
Renginį užbaigė diskusijos, darbas grupėse ir bendri pietūs: buvo galima pabendrauti su itin daug potencialo turinčių jaunų verslų kūrėjais, sėkmingais verslininkais ir investuotojais, pasidalinti patirtimi, aptarti rūpimus klausimus.
Renginys Vilniuje vyko bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje. Tokie patys renginiai šią savaitę buvo organizuojami ir Estijoje bei Latvijoje besikuriantiems jauniems moderniems verslams.