Kuo skiriasi profesionalūs darbuotojai nuo mėgėjų? Pastarieji nedaro klaidų, kurias dabar aptarsime.
Yra daugybė straipsnių, kaip sukurti naudingą profilį socialiniuose tinkluose, skirtuose bendrauti su verslo partneriais, užmegzti naujus ryšius ir ieškoti darbo ir darbuotojų. Vienas tokių tinklų – plačiai visame pasaulyje žinomas „LinkedIn“. Galite rasti įvairių patarimų, kaip parinkti geriausią nuotrauką, prie kokių grupių jungtis…
Kadangi dauguma žmonių jau supranta apie tokių dalykų reikšmę, inc.com aptaria, kokios klaidos daromos jungiantis prie „LinkedIn“.
1. Darome dėl kitų ką nors vien todėl, kad tikimės atlygio.
Pavyzdžiui, jūs galite rašyti rekomendacijas kitiems žmonėms. Tai puiku, bet jei jūs tai darote vien todėl, kad tikitės taip pat gauti gerą rekomendaciją, jūsų elgesys ne itin garbingas.
Pavyzdžiui, jūs esate santechnikas. Sprogus vamzdžiui trečią valandą ryto aš skambinu jums ir jūs iškart atvažiuojate ir išgelbėjate mus, pasistengiate, kad namo rūsys nevirstų baseinu. Žinoma, aš nepaprastai dėkingas ir parašau jums užtarnautą puikią rekomendaciją.
Vėliau paprašau, kad ir jūs man parašytumėte. Bet čia atsiranda problema – jūs nepažįstate manęs, kaip profesionalo. Jūs mane pažįstate tik kaip išsigandusį ir rėkiantį kuo greičiau atvažiuoti asmenį. Kaip jūs galite rekomenduoti mane? Niekaip. Ir aš neturėčiau jūsų prašyti.
Rašykite tik nuoširdžias rekomendacijas. Rekomenduokite, kai galite iš tikrųjų įvertinti asmens profesionalumą, o ne šiaip sau.
2. Jūs nieko nerekomenduojate.
Šis tinklas išpopuliarėjo ir taip puikiai veikia, nes čia vadovaujamasi principu duoti, o ne gauti. Rekomenduoti kitus nesudėtinga – eikite į kieno nors profilį, keletas mygtukų paspaudimų ir viskas.
Pagirkite kito asmens profesinius įgūdžius ir jūs ne tik pamaloninsite žmogų, bet ir padėsite jam ieškant darbo.
Parodykite kitiems žmonėms, kad jūs gerbiate jų profesines žinias. Tai padės jums užmegzti platesnį ryšių tinklą, o ir paprasčiausiai padaryti gera kitam.
3. Laukiate, kol jums ko nors prireiks.
Jei jūs atidėliojate savęs pateikimą ir ryšių mezgimą iki tol, kol jums ko nors prireiks – pirkėjų, darbuotojų ar paties darbo, taip pat elgiatės neteisingai. Pamąstykite, ko jus gali prireikti ateityje ir veikite jau dabar. Užmegzti santykius visada naudinga. Vėliau gali būti per vėlu.
4. Pamirštate, kur jūs esate.
Socialinis tinklas „LinkedIn“ – vieta, kur milijonai savo srities profesionalų gali užmegzti ryšius. Taigi, jei jūs norite kalbėti ne apie darbo reikalus, o pasidalinti įspūdžiais, junkitės kur nors kitur. Apgalvokite savo veiksmus, kad vėliau netektų apgailestauti, juk jūsų profilį atidžiai paanalizuoti gali ir būsimas darbdavys.
5. Ignoruojate ženklus.
„LinkedIn“ jau ne vien tik profesionalių ryšių mezgimo vieta. Prieš nepilnus dvejus metus šis tinklas tapo ypač galinga naujienų platforma. Patalpinę straipsnį reikiamuose puslapiuose galite pasiekti milžinišką auditoriją.
„LinkedIn“ tinkle galite rasti protingiausių žmonių minčių, tiesiogiai su jais bendrauti, net jei to žmogaus nėra jūsų pažįstamų rate. Galite būti to žmogaus sekėjais, pavyzdžiui, Richardas Bransonas jų turi virš milijono. Greitai ne tik įtakingi žmonės, bet ir visi tinklo vartotojai galės talpinti savo medžiagą ir turėti sekėjų.
Protingi žmonės geba pasinaudoti visomis tinklo galimybėmis, o itin protingi ne tik pasinaudoja, bet ir sukuria naujų.
6. Nesidalinate informacija.
Lengviausias būdas atnaujinti savo profilį ir atkreipti į save dėmesį – dalintis informacija su kitais. Straipsniai, tinklaraščio įrašai, vaizdo ir kt. naujienos padeda kitiems žmonėms susidaryti įspūdį, kuo jūs domitės, daugiau apie jus sužinoti.
7. Jums niekas nerūpi.
Jei norite daugiau sužinoti apie tai, kas svarbu kitiems, kuo kiti domisi, kokios vieno ar kito dalyko perspektyvos, dalinkitės, skaitykite komentarus, juos vertinkite.
Vienintelis būdas pažinti žmones – klausytis, ką jie sako. Tai būdas gauti tiesioginį atsaką ir užmegzti tvirtesnius ryšius. Pasistenkite, kad ši veikla atsispindėtų jūsų profilyje.
8. Ignoruojate tinkle savo kolegas.
Svarbu bendrauti ir su tais, su kuriais jūs kartu dirbate. Jei kas nors dar neprisijungę prie soc. tinklo, paraginkite tai padaryti. Plėskite savo ryšius ir per savo bendradarbius.
9. Elgiatės pernelyg tiesmukiškai.
Pakviečiate ką nors prisijungti prie tinklo išsiųsdami oficialią žinutę. Šiais laikais visi užsiėmę, todėl reikėtų asmeniškai paaiškinti, iš kur jūs pažįstate tą asmenį ar pasakyti, ką jūs turite bendro. Jei norite užmegzti tikrus santykius, turite pasistengti, kad jie ir būtų „tikri“.