Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
Lapkričio 13 d. 20:29
KTU mokslininkų ir partnerių kuriamas VR įrankis padės vilkikų vairuotojams įvaldyti stresines situacijas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Kaip Vladimiro Putino sąjungininkai perėmė Rusijos „Facebook“ kontrolę

Publikuota: 2014-02-03 15:09
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Būtų sunku įsivaizduoti, kad „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas gali parduoti jam priklausančias socialinio tinklo akcijas. Dar sunkiau įsivaizduoti, kad jis bėga nuo policijos ar kaunasi su jo verslą siekiančiais perimti milijardieriais. Būtent toks scenarijus ištiko didžiausio Rusijos socialinio tinklo „VKontakte“ (VK) įkūrėją Pavelą Durovą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Būtų sunku įsivaizduoti, kad „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas gali parduoti jam priklausančias socialinio tinklo akcijas. Dar sunkiau įsivaizduoti, kad jis bėga nuo policijos ar kaunasi su jo verslą siekiančiais perimti milijardieriais. Būtent toks scenarijus ištiko didžiausio Rusijos socialinio tinklo „VKontakte“ (VK) įkūrėją Pavelą Durovą, rašo „The Verge“.

P. Durovas Rusijoje tapo nepageidaujamas. Jis šią savaitę pardavė savo VK akcijų dalį nutraukdamas dvejus metus trukusią sumaištį ir nesantaiką, kuri kilo dėl socialinio tinklo.

Po P. Durovo pasitraukimo didžiausiu VK akcininku per susijusius asmenis tapo Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, turtingiausias Rusijos žmogus Alisheris Usmanovas, kurio turtas vertinamas 20,2 mlrd. dolerių.

Kaip Vladimiro Putino sąjungininkai perėmė Rusijos „Facebook“ kontrolę
„VKontakte“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Pavelas Durovas, Vk.com nuotr.

Suteikė laisvę skaitmeniniams piratams

P. Durovas 12 proc. likusių akcijų perdavė telekomunikacijų bendrovės „MegaFon“ – įmonės, kuri priklauso A. Usmanovui – vadovui Ivanui Tavrinui. Tiksli sandorio suma neatskleista, tačiau manoma, kad jo vertė galėjo siekti 300–400 mln. dolerių.

Tai reiškia, kad A. Usmanovas ir jo Kremliui palankūs sąjungininkai kontroliuoja 52 proc. socialinio tinklo akcijų. Kyla klausimų ir dėl tolesnio socialinio tinklo likimo ir jo vartotojų laisvės.

Vadovaujant P. Durovui, VK tapo didžiausiu socialiniu tinklu Rusijoje ir antru lankomiausiu pasaulyje. 2013 m. liepą VK turėjo 50 mln. unikalių lankytojų per dieną, o „Facebook“ – tik 7,8 milijono.

VK tapo žinomas dėl atlaidaus požiūrio į skaitmeninį piratavimą, (tai ypatingai padidino jo populiarumą tarp jaunesnių vartotojų) ir dėl vartotojams suteiktos laisvės nevaržomai reikšti nuomonę.

„Kai P. Durovas tapo VK vadovu, socialinis tinklas buvo nepriklausomas, – sako Rusijos verslo naujienų tinklalapio „Hopes & Fears“ redaktorius ir bestselerio apie VK autorius Nickolay'us Kononovas. – Jis buvo vienintelis žmogus, kuris priėmė visus sprendimus dėl tinklalapio valdymo, o taip pat ir dėl saugumo ir ryšių su Kremliumi.“

Kontrolę perėmus A. Usmanovui laisvės gali ir nebelikti – 2011 m. A. Usmanovas atleido du jam priklausančio laikraščio vadovus už tai, kad šie publikavo prieš V. Putiną nukreiptas nuotraukas.

„Manau, kad naujoji valdžia bus lankstesnė. Ji tikrai nesaugos vartotojų asmeninės informacijos, kaip tai darė P. Durovas“, – priduria N. Kononovas.

Kremlius neapsikentė patyčių

Atsidavęs liberalas ir filmo „Matrica“ gerbėjas P. Durovas tarp Rusijos startuolių (pradedančiųjų verslą technologijų įmonių) tapo matomas kaip didvyris, nepaisant to, kad jis nefigūruoja žiniasklaidoje. Jis retai kada duoda interviu ar žiūri į kamerą, kai jį filmuoja. Tačiau kai tik patenka į žiniasklaidos akiratį, iškart seka aibė prieštaringų pranešimų.

2012 m. P. Durovas buvo pastebėtas mėtantis popierinius lėktuvėlius iš VK biuro, sulankstytus iš popierinių 5 tūkst. rublių ( maždaug 140 dolerių) kupiūrų ir demonstratyviai juokėsi iš juos gatvėje renkančių žmonių.

Pernai jis įsakė pasamdyti Edwardą Snowdeną praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Rusija jam suteikė politinį prieglobstį.

Giliai įsišaknijusios P. Durovo liberalios pažiūros lėmė populiarumą tarp tam tikrų visuomenės grupių, tačiau atvedė ir prie nuopolio. 2011 m., kai Rusijoje vyko protestai dėl suklastotų prezidento rinkimų, Rusijos valdžia jam liepė uždaryti aktyvistų sukurtas grupes VK.

P. Durovas atsisakė ir savo „Twitter“ paskyroje išpublikavo marškinėlius dėvinčio šuns nuotrauką, taip parodydamas, kad Rusijos valdžios prašymas jam nė motais. Atvirame laiške jis vėliau paskelbė, kad atsisakymas pagelbėti Rusijos pareigūnams buvo motyvuotas verslo, o ne politinių sprendimų.

Po protestų gerokai padidėjo Kremliaus susidomėjimas socialiniais tinklais, ypatingai VK.

Kontrolę perėmė V. Putino sąjungininkai

Palaipsniui P. Durovas prarado VK kontrolę. Praėjusių metų balandį policija atliko reidą jo namuose ir apkaltino jį „Mercedes“ automobiliu sekant policininkus. P. Durovas neigė kaltinimus ir tuo metu, kai policija buvo prie jo durų jis jau buvo išskridęs iš šalies. Mėnesius niekas nežinojo, kur P. Durovas buvo ir ką jis darė – netgi tuomet, kai 2013 m. birželį kaltinimai jam buvo gerokai sumažinti.

Praėjus kuriam laikui po reido, du iš VK įkūrėjų nusprendė parduoti 48 proc. jiems priklausiusių akcijų investicinei bendrovei „United Capital Partners“ (UCP), kuri priklausė V. Putino sąjungininkei Ilyai Sherbovich. Daugelis šį sprendimą sutiko su nuostaba, įskaitant ir P. Durovą, kuris naujieną sužinojo iš žurnalisto.

I. Sherbovich tikino, kad sandoris įvyko abiejų pusių noru be jokio spaudimo, tačiau N. Kononovas pernai išspausdintame tiriamajame straipsnyje teigė, kad sandoriui dirigavo Igoris Sečinas – Rusijos valstybinės naftos bendrovės „Rosneft“ vadovas ir artimas V. Putino sąjungininkas.

P. Durovas po šio sandorio dar nebuvo praradęs įtakos – jis jau anksčiau pagal susitarimą buvo užsitikrinęs balsavimo teisę akcininkų susirinkime per bendrovę „Mail.ru, kuriai priklausė 40 procentų akcijų. Taigi iš viso akcininkų susirinkime P. Durovas turėjo 52 proc. akcijų.

Tačiau įtampa ėmė kilti tuomet, kai UCP liepė P. Durovui daugiau uždirbti iš VK per reklamas ir Mail.ru, kurį per susijusius asmenis valdo A. Usmanovas, ėmė reikalauti didesnio akcijų paketo. Finansiniai nesutarimai tebuvo tik priedanga siekiant įgyvendinti politinius tikslus.

„Visi kaltinimai dėl pajamų nebuvo pagrindinė VK problema, – sako V. Kononovas. – Šio sandorio tikslas buvo VK padaryti prieinamą Kremliui lojaliems verslininkams.“ Kitiems Rusijos startuoliams tai tapo pavojaus signalu.

„Šis ženklas verslininkams reiškia, kad yra riba, iki kurios bendrovė Rusijoje gali augti ir kiek įtakos gali turėti internetinėje erdvėje iki tol, kol bus pastebėta Kremliaus, – sako „King“ koledžo Londone Rusijos instituto direktorius Samuelis Greene'as. – Didelė tikimybė, kad tai atgrasys verslininkus nuo minties kurti verslą Rusijoje.“

Miglota tinklo ateitis

Pasak V. Kononovo, P. Durovui atsibodo kariauti ir jis nusprendė iš Rusijos trauktis į tarptautines rinkas.

Nors P. Durovas vis dar tebėra VK vadovas ir tikina, kad nepraras įtakos tinklui, manoma, kad ilgainiui P. Durovas pasitrauks dėl savo paties gerovės. Jis šią savaitę VK paskelbė kaip visuomet ironišką ir sarkastišką įrašą: „Tai, ką valdai, ilgainiui ima valdyti tave. Per pastaruosius kelerius merus aš atsikračiau visko, ką turėjau – nuo šaldytuvo iki nekilnojamojo turto bendrovių. Labiausiai džiaugiuosi, kad pardaviau 12 proc. akcijų dalį VK savo draugui Ivanui Tavrinui.“

O VK ateitis dabar atrodo miglota kaip niekada. Nepanašu, kad artimiausiu metu Kremliui palankūs VK savininkai imsis drastiškų pokyčių, tačiau savininkų pasikeitimas turėtų kelti susirūpinimą aktyvistams ir opozicijos nariams.

Akcijų pardavimo metas greičiausiai nėra atsitiktinis. V. Kononovas mano, kad Kremlius norėjo perimti VK kontrolę prieš kitos savaitės Sočyje vyksiančias Žiemos olimpines žaidynes, kuriose baiminamasi teroristinių išpuolių. Kai VK kontrolė bus pas V. Putinui lojalius žmones, galbūt bus lengviau susekti teroristų atakas.

Kas toliau bus su didžiausiu Rusijos socialiniu tinklu, težino tik V. Putino sąjungininkai.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama