Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
Lapkričio 21 d. 10:12
Elektronikos prekių pardavimai per Juodąjį penktadienį: taupysime ne tik dėl akcijų
Lapkričio 21 d. 08:20
Ką turime nuveikti šiandien, kad taptume konkurencingesni ateities inovacijų srityje?
Lapkričio 20 d. 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Buvo aptarta Lietuvos pažanga plėtojant informacinę visuomenę

Publikuota: 2006-05-05 07:29
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: IVPK

IVPK prie LRV surengė seminarą „Informacinės visuomenės plėtra: statistiniai rodikliai ir procesų vertinimas“. Seminaro tikslas – aptarti informacinę visuomenę apibūdinančius statistinius rodiklius, įvertinti įvairių tarptautinių organizacijų parengtų ataskaitų apie pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvos, pasirengimą naudoti informacijos ir ryšių technologijų infrastruktūrą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės š. m. gegužės 4 d. surengė seminarą „Informacinės visuomenės plėtra: statistiniai rodikliai ir procesų vertinimas“. Seminaro tikslas – aptarti informacinę visuomenę apibūdinančius statistinius rodiklius, įvertinti įvairių tarptautinių organizacijų parengtų ataskaitų apie pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvos, pasirengimą naudoti informacijos ir ryšių technologijų infrastruktūrą.

Pastaruoju metu nemažai diskutuojama dėl įvairių tyrimų bei ataskaitų, kuriose pateikiami įvairūs Lietuvos Respublikos informacijos ir žinių visuomenės plėtros pažangos vertinimai. Tarp didžiausią rezonansą sukėlusių apžvalgų paminėtinos Pasaulio ekonomikos forumo šiųmetinė apžvalga „Pasaulio informacinių technologijų ataskaita 2005–2006“ bei Jungtinių Tautų (JT) „Pasaulinė elektroninės valdžios apžvalga“.

Atkreiptinas dėmesys, kad abiejose šiose apžvalgose naudojami kompleksiniai duomenys, kurių pagalba ir yra nustatomi šalies gebėjimai įsisavinti modernias technologijas. Tačiau abejonių kelia šiuose tyrimuose naudotų duomenų patikimumas. Štai Pasaulio ekonomikos forumo apžvalgoje apskaičiuojant šalies indeksą buvo naudojami skirtingų metų bei įvairių šaltinių, tame tarpe ir ekspertų apklausų duomenys. Pavyzdžiui, apskaičiuojant bendro indekso aplinkos komponentę buvo naudojami 2002–2005 metų duomenys. Vertinant informacinių technologijų ir telekomunikacijų infrastruktūros išplėtojimo lygį šioje apžvalgoje daugiausiai naudoti 2002–2004 metų duomenys. Atkreiptinas dėmesys, kad būtent pastarieji duomenys minėtoje apžvalgoje apsprendė šalių vertinimą pagal informacijos ir ryšių technologijų (toliau tekste – IRT) infrastruktūros išplėtojimą. Kita labai svarbi bendro indekso komponentė – gyventojų pasirengimas naudotis IRT. Šiai komponentei apskaičiuoti Pasaulio ekonomikos forumo apžvalgoje panaudoti duomenys taip pat neatspindi realios padėties. Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus teigimu, atsižvelgiant į tai, kad IRT plėtra Lietuvoje labai dinamiška, o apžvalgoje panaudoti tik 2003 m. duomenys atspindintys judriojo ryšio abonentų, laidinio telefono abonentų, asmeninių kompiuterių, telefono linijų, interneto vartotojų skaičių 100 gyventojų, manytina, kad apžvalgos gyventojų pasirengimo naudotis IRT komponentė taip pat atspindi 2003 m. padėtį.

„Dauguma kitų Pasaulio ekonomikos forumo apžvalgoje panaudotų duomenų yra ekspertų apklausos rezultatas, gautas apklausus 11 000 ekspertų iš įvairių šalių ir yra subjektyvi šių ekspertų nuomonė. Be to minėtoje apžvalgoje naudojami ir Jungtinių Tautų „Pasaulinės elektroninės valdžios apžvalgos“ rezultatai, dėl kurių patikimumo taip pat kyla tam tikrų abejonių. Išanalizavus JT apžvalgą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pirminiai duomenys, kuriais remiantis buvo išvedamas el. valdžios indeksas surinkti 2001–2002 m. todėl realiai Lietuvos užimama pozicija kitų šalių atžvilgiu fiksuoja 2002 m. lygį“, – seminaro dalyviams teigė Aurimas Matulis.

Per pastaruosius keletą metų įvykus daugeliui teigiamų pokyčių šalies informacijos visuomenės plėtros pagrindiniai rodikliai taip pat yra ženkliai pakitę. Todėl Lietuvos vertinimas ir užimama pozicija pasaulio valstybių kontekste yra vertintina kaip orientacinė, preliminari ir neatspindinti šiandien esančios realios situacijos.

Seminaro dalyviai pastebėjo, kad aptariant Lietuvos informacinės visuomenės plėtrą trūksta tyrimų analizuojančių procesus ir jų daromą įtaką visuomenei. Tokią situaciją iliustruojantis pavyzdys buvo paremtas „Eurostat“ namų ūkių dalies turinčios interneto prieigą statistika. „Eurostat“ duomenys yra surinkti 2005 m. sausio mėnesį, o didinant informacinių technologijų skvarbą namų ūkiuose ypatingai svarbų vaidmenį atlieka 2004 m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtas Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio papildymo įstatymas (Žin., 2004, Nr. 98-3628), kuris nustato, kad iš gyventojo pajamų gali būti atimamos per mokestinį laikotarpį patirtos gyventojo išlaidos už vieną kompiuterinės įrangos vienetą su programine įranga ir (arba) interneto prieiga per metus. Tenka pažymėti, kad per šio įstatymo galiojimo laikotarpį (apie pusė metų) jis silpnai galėjo įtakoti tirtą interneto prieigą turinčių namų ūkių rodiklį. Per 2005 m. prašymus pasinaudoti pajamų mokesčių lengvata pateikė apie 40 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Pažymėtina, kad kitas „Eurostat“ rodiklis „Gyventojai nuolat (bent kartą per savaitę) naudojantys internetą“ parodo, kad Lietuva yra daug palankesnėje padėtyje nei daugelis kitų ES valstybių. Lietuva – 30 proc.; Čekija – 26 proc.; Graikija – 18 proc.; Airija – 31 proc.; Italija – 28 proc.; Kipras – 26 proc. Vengrija – 34 proc.; Lenkija – 29 proc.; Portugalija – 28 proc. Viena iš atsilikimo nuo kaimyninių Estijos (54 proc.) ir Latvijos (36 proc.) priežasčių yra didesnė šių valstybių gyventojų dalis galinti naudotis gerai išvystyta elektroninių ryšių tinklų infrastruktūra miestuose. Šiame kontekste pažymėtina, kad Lietuvoje stambiausi elektroninių ryšių infrastruktūros projektai pradėti 2005 m.

Seminaro dalyviai sutiko su tuo, kad būtina glaudžiau bendradarbiauti ne tik su suinteresuotomis Lietuvos institucijomis bet ir su tarptautinėmis organizacijomis teikiant bei skelbiant statistinę informaciją apie Lietuvos pažangą IRT srityje.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama