Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
Lapkričio 13 d. 20:29
KTU mokslininkų ir partnerių kuriamas VR įrankis padės vilkikų vairuotojams įvaldyti stresines situacijas
Lapkričio 13 d. 18:23
Kas yra kibernetiniai nusikaltėliai ir 4 būdai, kaip juos pačius apgauti
Lapkričio 13 d. 16:23
Ar „ChatGPT“ meta iššūkį „Google“? Nauja paieškos funkcija ir kaip ja naudotis
Lapkričio 13 d. 14:19
Labas, „Siri“, pasitark su „ChatGPT“: „Apple“ balso asistentui pribrendo laikas pokyčiams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Ką naujo šiemet žada technologijų milžinai ir nykštukai?

Publikuota: 2014-01-08 08:24
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Nuo sausio 7 dienos Las Vegase (JAV) šurmuliuoja didžiausia pasaulyje vartotojams skirtos elektronikos paroda „Consumer Electronics Show 2014“ („CES 2014“). Ir tai, ką joje demonstruoja įvairūs gamintojai, vartotojams suteikia galimybę spręsti, ką jau šiemet, galbūt po kelių mėnesių, galėsime išvysti parduotuvių lentynose.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Nuo sausio 7 dienos Las Vegase (JAV) šurmuliuoja didžiausia pasaulyje vartotojams skirtos elektronikos paroda „Consumer Electronics Show 2014“ („CES 2014“). Ir tai, ką joje demonstruoja įvairūs gamintojai, vartotojams suteikia galimybę spręsti, ką jau šiemet, galbūt po kelių mėnesių, galėsime išvysti parduotuvių lentynose.

Dėvimi kompiuteriai ir technologiniai aksesuarai

Praėjusių metų antroje pusėje visų didžiųjų technologijų įmonių garbės reikalas buvo paskelbti apie vienokio ar kitokio dėvimo technologinio produkto kūrimą. „Samsung“ netgi pradėjo prekiauti „Galaxy Gear“ išmaniaisiais laikrodžiais, o „Google“ jau daugiau nei pusę metų siūlė bandyti jų „Google Glass“ išmaniuosius akinius.

O štai Las Vegase dėvimi įrenginiai pasipylė tarsi iš gausybės rago. Ir daugiausiai dėmesio skiriama aktyviems žmonėms, mėgstantiems pasportuoti.

Pietų Korėjos bendrovė „LG Electronics“ pristatė „Lifeband Touch“ apyrankę ir „Heart Rate“ ausines, kurios bevieliu ryšiu jungiasi su išmaniuoju telefonu. Abu šie įrenginiai sportuojančio žmogaus duomenis perduoda į „LG Fitness“ ar panašią programėlę. Apyrankė su lietimui jautriu OLED ekranu naudotojui rodo biometrinius duomenis, laiką, įeinančius skambučius ar grojaraštį, be to, ji matuoja naudotojo greitį trimis ašimis ir aukštį, todėl ja galima nustatyti judėjimo greitį, skaičiuoti žingsnius ir pagal tai apskaičiuoti sunaudotas kalorijas. Ausinės pagal kraujotaką ausies viduje geba nustatyti širdies susitraukimų dažnį, maksimalų suvartojamo deguonies kiekį.

Technologiją „Core“, galinčią stebėti naudotojo sveikatos būseną, pristatė ir „Sony“ – šis drėgmei atsparus dėvimas įrenginys duomenis siunčia programėlei, stebinčiai žmogaus dienos aktyvumą. Bendrovė jį siūlo įtaisyti į apyrankę „SmartBand“, nors nedidelis biometrinis kompiuteris galėtų būti nepastebimai integruotas ir į kokį nors drabužį, ir net į batraištį. Japonijos bendrovė pristatė ir aksesuarą specialiai tenisininkams – prie raketės tvirtinamą jutiklį, kuris stebi, kaip naudojama raketė ir persiunčia duomenis į išmanųjį įrenginį.

„Google Glass“ akiniai, kuriuos būtų sąžininga vadinti technologiniu aksesuaru, patys sulaukė aksesuaro – ir gerokai didesnio už juos pačius. Parodoje „Ces 2014“ bendrovė „Technogym“ pristatė bėgtakį, kurį galima valdyti per „Google Glass“ akinius.

Kažką panašaus į „Google Glass“ pasiūlė ir bendrovė „XO Eye“. Tiesa, ji taikosi ne į technologijų madų besivaikantį jaunimą, o į pramonės atstovus, kuriems apsauginiai akiniai yra kasdieninis darbinės aprangos elementas, bet taip pat reikalingas ir nuolatinis bendravimas su kolegomis, neatitraukiant rankų nuo darbo. Todėl „XOne“ akiniai yra tvirti, šiurkštaus, netgi netašyto dizaino. Bet už tai patvarūs ir neatrodo kaip žaislas. Jie matuos kaip sunkiai naudotojas dirba (kaip lankstosi, kokius sunkius daiktus kilnoja), o užsiėmus kokiu sudėtingesniu darbu, kuris sunkiai įkandamas į objektą išvykusiam inžinieriui, galės internetu persiųsti vaizdą kolegoms, kurie galbūt turi daugiau patirties ir gali pateikti savo įžvalgų bei patarimų.

Į dėvimų įrenginių rinką visa galva nėrė ir JAV bendrovė „Intel“, labiau garsėjanti savo procesoriais – ji pristatė ausines „Jarvis“, kurios savo galimybėmis atrodo labai panašios į LG ausines, tačiau prie išmaniojo telefono jungiamos laidu. Be to, buvo pristatyta biometrinė varlytė, stebinti kūdikių gyvybines funkcijas ir perduodanti duomenis į išmanųjį puodelį, iš kurio tėvai geria savo rytinę kavą.

Tiesa, tai nereiškia, kad „Intel“ patys ketina kautis rinkoje dėl galutinių vartotojų dėmesio bei pinigų – tai tebuvo naujo miniatiūrinio kompiuterio „Edison“ galimybių demonstracija, kuria siekiama, kad dėvimus ir kitokius nedidelius skaitmeninius įrenginius puls gaminti kitos įmonės, tapsiančios „Intel“ klientais.

Kanados bendrovė „Bionym“ pademonstravo apyrankę „Nymi“, kuri sugeba identifikuoti naudotoją pagal unikalius širdies plakimo ypatumus. Yra šiokia tokia tikimybė, kad ateityje ši technologija galėtų pakeisti slaptažodžius, automobilių raktelius ir pinigines.

Amerikiečių bendrovė „Thalmic Labs“ taip pat pristatė apyrankę – ji vadinasi MYO ir skirta kvadrokopteriui (ketursraigčiam nepilotuojamam sraigtasparniui) valdyti. Ši į savo erdvinę padėtį ir dilbio raumenų susitraukimus reaguojanti apyrankė yra naujas įvesties įrenginys, galintis pakeisti peles ir klaviatūras

Apyrankėmis ir akiniais technologijų bendrovių asortimentas neapsiribojo – bendrovė „Heapsylon“ pristatė net išmaniąsias kojines, kurios matuoja, kaip naudotojo koja atsitrenkia į pagrindą ir tokiu būdu apskaičiuos bėgimo biometrinius duomenis. Ilgainiui tokios kojinės perpranta žmogaus bėgimo įpročius ir gali įspėti, kada jam gresia pervargimas ar netgi trauma.

Vienas iš įdomesnių dėvimų įrenginių – apyrankė „Netatmo June“, kuri stebi, kiek saulės šviesos gauna naudotojas ir įspėjantis jį, kad būtų visai neprastai pasitepti kremu nuo saulės. Idėja įdomi, tačiau panašu, kad kūrėjai bando nuvertinti pagal nutylėjimą nuo gimimo turimus žmonių vidinius jutiklius ir protą, pasufleruojančius, kad saulė šviečia vaiskiai ir laikas būtų apsisaugoti.

Milžiniški akis viliojantys ekranai

Technologijų parodos niekada neapsieina be puikavimosi naujausiais televizoriais. Taigi, ir šiemetinė „CES 2014“ – ne išimtis. O televizorių fronte naujienų netrūko. Tiesa, didesnioji jų dalis atkeliavo iš Pietų Korėjos. Beje, įdomi tendencija – iš to, kas demonstruojama parodoje, gali susidaryti vaizdas, kad „Full HD“ raiška jau yra seniena (nors mūsų nacionalinės televizijos, su nedidelėmis proginėmis išimtimis, kol kas taip ir nesugebėjo jos įsisavinti).

Bendrovė „LG Electronics“ papasakojo, kur dingo praėjusiais metais iš HP perpirkta „WebOS“ operacinė sistema – pasirodo, korėjiečiai ją pritaikė naudojimui televizoriuose. Ir iš pirmųjų vaizdų, kuriuos LG parodė žurnalistams, galima susidaryti įspūdį, jog ši sistema yra gana patogi – ji pagrindinį dėmesį grąžina ne „išmaniosioms“ televizoriaus galimybėms, bet televizijai. Ir visi kiti priedai – skaitmeninės paslaugos, išmaniosios funkcijos, prijungti įrenginiai ir visa kita, ką galima būtų pasiekti per išmaniojo televizoriaus vartotojo sąsają – patogiai sudėta į valdymo eilutę, kuri, ją iškvietus, netrukdo matyti ekrano vaizdo. Funkcijos išsirikiuoja pagal naudojimo dažnumą, o televizorius netgi sugeba atpažinti per HDMI jungtis prijungtus papildomus įrenginius (pavyzdžiui, ekrane matoma ne „HDMI1“, o „PlayStation 4“ kortelė).

Gamintojai tikina, kad „webOS“ bus įdiegta į daugiau nei 70 proc. šiais metais pagamintų LG „Smart TV“ televizorių. Ir nors skelbiama, kad ši sistema programėlių kūrėjams suteikia daugiau laisvės, kol kas sunku pasakyti, kokie programėlių kūrėjai talkins LG ir savo produktus pritaikys naujai sistemai.

O kalbant apie pačius televizorius, LG daugiausiai didžiuojasi 105 colių lenkto ekrano „Ultra HD“ (UHD – 5120 x 2160 taškų) raiškos televizoriumi.

Kita P. Korėjos bendrovė „Samsung“ parodoje daugiausiai dėmesio patraukė režisieriaus Michaelo Bay nesėkme pristatinėjant televizorius. Bet tai nereiškia, kad į pačius televizorius žiūrėti neverta – ši įmonė pademonstravo televizorius netgi ne su lenktais, o su lankstomais ekranais: nori – žiūri į plokščią televizorių, nori – sulenki jį kaip kino salėje. Tiesa, kol kas tai – tik koncepcija.

Pagrindinis „Samsung“ televizorių „arkliukas“ šiais metais taip pat yra UHD raiška – siūlomi televizoriai lenktu ekranu, kurių įstrižainė yra nuo 46 iki 110 colių ir plokščiu ekranu, iš kurių paminėjimo verti 78 colių televizorius, pelnęs „CES 2014“ inovacijų apdovanojimą bei 110 colių UHD televizorius.

Japonijos gamintojai nuo korėjiečių neatsiliko. Štai „Sharp“ demonstravo ateities 3D televizorių, kuriam žiūrėti nereikalingi specialūs akiniai, o vaizdas jame gali būti atkuriamas 8K (7680 x 4320 taškų) raiška. Kartu atnaujinta ir „Aquos Quattron+“ televizorių serija, kurios unikali savybė – galimybė atkurti UHD raiškos vaizdus „Full HD“ televizoriaus ekrane, be to, išplėsta „Aquos Quattron“ modelių serija.

Kitos naujovės

Savaime suprantama, vien televizoriais ir dėvimais kompiuteriais „CES 2014“ paroda neapsiribojo – šios parodos dalyviai gali valandų valandas praklaidžioti po stendus, kur demonstruojama vis daugiau proto įgyjanti virtuvių technika, skalbyklės, dulkių siurbliai, lygintuvai ir netgi plaukų fenai, kurie, esą, džiovina plaukus, bet ne galvos odą – neišbandžius iš tiesų sunku pasakyti, kaip tai įmanoma.

Naujovėms, vertoms paminėjimo, būtina priskirti naują dalyvį žaidimų kompiuterių karuose – „Steam Machine“, pagamintą bendrovės „Valve“. Iš esmės tai yra modifikuotos „Linux“ operacinės sistemos „SteamOS“ pagrindu sukurtas žaidimų kompiuteris su unikaliu valdymo įrenginiu. Tiesa, parodoje dar nebuvo demonstruojamas veikiantis kompiuteris (nors valdymo įrenginį jau buvo galima išbandyti), bet „Valve“ paskelbė apie 13 partnerių, kurie patys gamins skirtingų techninių charakteristikų ir dizaino žaidimų kompiuterius.

Štai partnerių sąrašas: „Alternate“, „CyberpowerPC“, „Falcon Northwest“, „iBuyPower“, „Next Spa“, „Scan“, „Digital Storm“, „Gigabyte“, „Materiel.net“, „Origin PC“, „Webhallen“, „Zotac“, „Alienware“. Kai kurie jų jau paskelbė ir numatomas kainas už savo gaminius – jos svyruos nuo 500 iki 6000 dolerių. Ir nors kaina atrodo didoka, perkant žaidimams skirtą asmeninį kompiuterį paklojamos sumos Lietuvoje retai kada būna mažesnės už 1500 litų.

Žaidėjus, teikiančius pirmenybę labiau įprastinėms pramogoms su asmeniniais kompiuteriais, bando suvilioti bendrovė „ASRock“, pristačiusi pagrindinę plokštę „ASRock Fatal1ty B85 Killer“, kuri žada net 5 kartus greitesnį duomenų perdavimą internetu. Bandymus atlikę gamintojai tikina, jog dėl to žaidimo „League of Legends“ vėlavimas internete („lagas“) sumažėja 136 proc., „Diablo 3” – 60 proc., o DOTA2 atsilikimas mažėja 47 procentais.

Įdomu tai, kad parodoje savo gaminius pristatinėja net automobilių gamintojai – štai „Toyota“ atgabeno jau vairuoti tinkamą koncepcinį „i-Road“ elektromobilį (triratuką?), taip pat paskelbė, kad jau 2015 metais visame pasaulyje prekiaus automobiliu, varomu vandenilio ir gebančiu važiuoti be vairuotojo pagalbos.

Procesorius gaminančios bendrovės „Intel“ ir AMD paskelbė tai, kas turėtų labai patikti vartotojams, neapsisprendžiantiems, kuri operacinė sistema jiems geresnė – „Android“ ar „Windows“ – ir leis naudotis iškart abiem. AMD tokią galimybę pasiūlys „Windows 7“ arba „Windows 8“ sistemoje įsijungiant virtualų „Android“ sistemos langą, kuriame bus prieinami ir sisteminiai nustatymai, o „Intel“ žada, kad ateityje bus galima neperkraunant kompiuterio persijungti iš vienos sistemos į kitą.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama