Elektronikos ir kompiuterių gamintojo „Helwett-Packard“ (HP) vadovė Meg Whitman interviu CNBC pareiškė, kad „asmeniniai kompiuteriai nemirė“ nepaisant kompanijos konkurencinių kovų rinkoje.
Ji taip pat papildė, kad dabar yra ruošiamas įrenginys, kuris savyje apjungia nešiojamąjį kompiuterį ir planšetę.
Rinkoje pusiausvyra
Rinkos tyrimų bendrovės „Canalys“ analitikai prognozuoja, kad jau kitais metais asmeninių ir planšetinių kompiuterių tiekimo pasaulinei rinkai apimtys susilygins.
Tai, kad po komercinių IBM PC tipo asmeninių kompiuterių pateikimo rinkai 1981 m. šie įrenginiai užims tik 50 proc. pasaulinės kompiuterių rinkos, liudija, jog asmeninių kompiuterių, įskaitant nešiojamuosius, amžius jau baigiasi, mano analitikai. Didėjančios rinkoje įsivyrausiančių planšečių tiekimo apimtys asmeninius kompiuterius anksčiau ar vėliau išstums į nišinę rinką.
„Canalys“ prognozuoja, kad 2014 m. rinkai bus pateikta 285,1 mln. planšetinių ir 290,2 mln. asmeninių kompiuterių. Pasak analitikų, pirkėjai planšetes mieliau renkasi dėl visos eilės privalumų, tarp kurių ne paskutinėje vietoje yra mažesnė kaina.
Trečiąjį šių metų ketvirtį asmeninių kompiuterių tiekimo apimtys sumažėjo 8,6 proc. iki 80,3 mln. vienetų, pranešė bendrovė „Gartner“. Tuo tarpu planšečių rinkos augimas siekė 36,7 proc. Pirkėjai linkę pirkti planšetinius, o ne naujus asmeninius kompiuterius dėl to, kad planšetės leidžia atlikti beveik visas būtinas užduotis, kartu siūlydamos greitą įsijungimą, patogų naudojimą, mobilumą, ilgą autonominio darbo laiką ir kur kas mažesnę kainą.
„Canalys“ mano, kad 2014 m. planšetės su „Android“ OS užims 65 proc. visos planšetinių kompiuterių rinkos, o su „iOS“ – 30 proc. Trečioji vieta liks „Windows“ OS (5 proc. rinkos).
Baltos vėliavos nekelia
Dėl didėjančio išmaniųjų telelefonų ir planšetinių kompiuterių populiarumo analitikai jau skuba nurašyti asmeninius kompiuterius. Tuo tarpu HP, kurios pastarieji metai nebuvo ramiausi, kalba apie inovacijas šioje srityje.
Šiemet HP akcijos kilo beveik 90 proc., o tai rodo, kad investuotojai tiki šiuo 5 metų planu. Manoma, kad šis leis kompanijai arba atsikovoti prarastas rinkos pozicijas, arba visai išnykti iš IT žemėlapio.
„Mes bandome išnaudoti HP patirtį ir stengsimės daryti tai kiekvieną dieną. Mes diktuosime žaidimo taisykles tradiciniams konkurentams ir tiems, kurie trokšta sudrumsti mūsų rinką“, – kalbėjo M Whitman.
Vienas iš pagrindinių rūpesčių investuotojams, kompanijos „Autonomy“ integravimas, kurią HP nusipirko 2010 metais už 11 mlrd. JAV dolerių.
„Autonomy“ yra įsivėlusi į juodosios buhalterijos skandalą, tačiau teismas galutinio sprendimo dar nėra pateikęs.
M. Whitman yra jau ketvirtoji HP vadovė per 14 mėnesių. Ankstesnių vadovų buvo atsisakyta dėl inovacijų stokos ir negebėjimo konkuruoti su „Apple“.
Kol kas HP neturi išleidę nei vieno išmaniojo telefono ir užima tik mažą planšetinių kompiuterių rinkos dalį.
HP paskutiniuoju metu pakėlė savo dividendus ir pranešė apie planus susipirkti dalį akcijų.
„HP grįžta ir grįžta su trenksmu. Vartotojai tikrai pastebės, kad mes optimistiškesni nei anksčiau“, – teigė M. Whitman.