Priimdamas sprendimą įsigyti „Nokia“, „Microsoft“ iš tiesų įsigijo ilgametį partnerį, su kuriuo suvienijus jėgas bus šiek tiek lengviau atsilaikyki konkurencijos mūšio lauke, kur paskutiniu metu gana sunkiai sekėsi abiem bendrovėms, rašo CNN.
„Microsoft“, kuris į išmaniųjų telefonų rinką atėjo su mobiliąja operacine sistema „Windows“ ir truputį į traukinį pavėlavo, šiuo metu nuo „Android“ ir „Apple“ naudojamos „iOS“ pastebimai atsilieka. Nors „Nokia“ ir toliau sėkmingai pardavinėja savo gamintus mobiliuosius telefonus, išmaniųjų telefonų rinkoje tvirtos pozicijos taip ir nėra išsikovojusi.
Nors šiandien suomių bendrovė išgyvena ir ne pačius geriausius laikus, ji tikrai turi kuo didžiuotis – šlovinga praeitimi ir svariu indėliu, kuriant mobiliuosius telefonus tokius, kokie jie yra dabar.
Pristatome penkis „Nokia“, kadaise laikytos mobiliųjų telefonų rinkos lydere, nuopelnus, padėjusius mobiliosios elektronikos pasaulį paversti tokiu, kokiu mėgaujamės dabar.
1) Drąsa būti pirmiems
Šio fakto šiandieniniai išmaniųjų telefonų turėtojai greičiausiai nebeprisimena visai arba prisimena labai miglotai – tiesiog nebe tas amžius. Tačiau būtent „Nokia 1011“ telefonas, pristatytas 1992 metais, buvo pirmasis komercine prasme vartotojams prieinamas mobilusis telefonas, veikęs vadinamajame GSM tinkle.
Šios trys raidės – termino „Global System for Mobile“ akronimas. Skirtingai nei ankstesni telefonai, „Nokia“ gaminiai galėjo būti naudojami skambinimui praktiškai iš bet kurio pasaulio kampelio. GSM ir toliau išlieka plačiausiai pasaulyje naudojama mobiliąja sistema, nors vieną dieną ją visiems laikams pakeis 4G.
2) Telefonas – mados klausimas
Telefonas tėra tik telefonas, tiesa? Tai aišku, jog netiesa.
Šiandien tikrai netrūksta žmonių, šventai įsitikinusių (tik ne visada tai viešai prisipažįstančių), jog kišenėje turimas telefonas – bent jau mažytė jų asmenybės dalis. Aksesuaras, atspindintis jų požiūrį į pasaulį ar kažkas panašaus.
Iki XXI amžiaus pradžios toks fenomenas buvo sunkiai įsivaizduojamas. Tais laikais, jeigu jau galėjote sau leisti tokią prabangą kaip mobilusis, labai didelė tikimybė, jog turėjote būtent „Nokia“ telefoną. Prisimenate tuos tuos masyvius apvalių formų modelius su nedideliais keistos žalios spalvos ekranais bei juokingomis antenomis?
„Nokia 5110“ buvo vienas populiariausių mobiliųjų telefonų. Be to, tai buvo vienas pirmųjų telefonų rinkoje, turinčių keičiamą dangtelį. Dangtelių būta įvairių spalvų. Trumpiau tariant, būtent „Nokia“ pirmoji suteikė galimybę savo telefoną pritaikyti asmeniniams poreikiams, pakoreguoti jo išvaizdą (bent jau dangtelio spalvą).
3) Slankiojančio korpuso telefonai
Ankstyvųjų „Nokia“ modelių populiarumas bendrovės kuriamą dizainą neretai paversdavo mobiliųjų telefonų standartu.
„Nokia“ tikrai nesukūrė pirmojo atlenkiamojo telefono – ši garbė priklauso „Motorola“ – tačiau telefonas su slankiojančiu korpusu tikrai suomių šedevras.
Pirmasis toks buvo „Nokia 8110“ modelis, debiutavęs 1998 metais. Galite įsivaizduoti, koks modernus šis dizaino sprendimas atrodė tais metais? Mokslinės fantastikos juostos „Matrica“ (The Matrix) kūrėjai 1999 metais ne veltui filmui pasirinko būtent šį futuristinį telefoną.
4) Mobilieji žaidimai
Prisimenate kultinį žaidimą „Gyvatė“ (Snake)? Lyginant su šiandieninėmis žaidimų telefonuose galimybėmis, „Gyvatė“ atrodo mažų mažiausiai primityvi. Tačiau nuo jos priklausomas savo laiku tapo tikrai ne vienas „Nokia“ telefono turėtojas. „Nokia“ šį žaidimą į savo gaminamus mobiliuosius telefonus pradėjo diegti nuo 1998 metų.
Saugokis savo uodegos. Nesiartink prie sienų. Ir ką po paraliais ta gyvatė rydavo? Retorinis klausimas, tačiau „Angry Birds“, „Candy Crush“ ir mobiliųjų programėlių parduotuvės turėtų jaustis skolingos būtent „Nokia“ už idėją, jog telefonas gali būti ne tik telefonas, bet ir mobilus žaidimų įrenginys.
5) „Windows“ karys
„Windows“ operacinę sistemą naudojantys telefonai panikos rinkoje tikrai nekelia. Antrąjį 2013 metų ketvirtį buvo parduota 7,4 mln. mobiliųjų telefonų, naudojančių „Windows“, tokią informaciją skelbia „Gartner Researc“. Iki antrosios pagal populiarumą operacinės sistemos išmaniesiems – „Apple“ naudojamos „iOS“ – ilgas kelias (parduota 31,9 mln. tokių telefonų).
„Nokia“ pelnytai save laiko pirmaujančia telefonų su „Windows“ operacine sistema pardavėja – 2012 metais ji pardavė 82 proc. tokių telefonų. 2011 metais „Windows“ ir „Nokia“ pranešė apie planus bendradarbiauti – „Nokia“ savo telefonams pasirinko „Windows OS“.
Tačiau to sustiprinti sumenkusiai „Nokia“ pozicijai rinkoje nepakako – bent jau kol kas. Pastangos baigėsi pirmadienį paskelbta žinia, jog „Microsoft“ perka suomių mobiliųjų telefonų gamintoją. Jeigu sprendimas pasirodys buvęs sėkmingas, saldžius vaisius raškys tiek „Microsoft“, tiek „Nokia“.