Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Mokslo festivaliai: vietos, kuriose Visatos paslaptys tampa prieinamos kiekvienam

Publikuota: 2013-07-30 09:20
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Tomas Asminavičius
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Mokslas gali būti įdomus!“ – tai tiesiog šaukte šaukia įvairiose šalyse vykstantys mokslo populiarinimo festivaliai, siūlantys kiekvienam žmogui patirti atradimo džiaugsmą, naujovių ir mokslo magijos skonį. Festivaliai, laboratorijas perkeliantys į gatves, priartinantys prie žmonių, suteikiantys joms meninio žavesio bei poezijos, atlieka nuostabią funkciją, padedančią mokslo atradimus ir pasiekimus suprasti kiekvienam žmogui, net ir labiausiai nutolusiam nuo matematinių lygčių ir technologijų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Mokslas gali būti įdomus!“ – tai tiesiog šaukte šaukia įvairiose šalyse vykstantys mokslo populiarinimo festivaliai, siūlantys kiekvienam žmogui patirti atradimo džiaugsmą, naujovių ir mokslo magijos skonį. Festivaliai, laboratorijas perkeliantys į gatves, priartinantys prie žmonių, suteikiantys joms meninio žavesio bei poezijos, atlieka nuostabią funkciją, padedančią mokslo atradimus ir pasiekimus suprasti kiekvienam žmogui, net ir labiausiai nutolusiam nuo matematinių lygčių ir technologijų.

Mokslo festivaliai: vietos, kuriose Visatos paslaptys tampa prieinamos kiekvienam

Susitinka fizikas, matematikas ir filosofas, ir pradeda diskutuoti apie amžinybę. Tai gali pasirodyti kaip anekdoto pradžia, tačiau, iš tiesų, tai tik vienas iš daugybės renginių, kurie Niujorke vyko šių metų gegužės 29 – liepos 2 dienomis.

Nuo 2008 metų vykstantis festivalis jau yra sutraukęs daugiau, nei 850 000 žmonių, ir pasiūlęs daugiau, nei 250 įvairiausių renginių, išbarstytų po visą Niujorko miestą. Tai didžiausias JAV ir vienas didžiausių pasaulio mokslo festivalių, siūlančių patirti mokslą unikaliu ir jaudinančiu būdu. „Štai kas yra mokslas – jaudulys, nuostaba, atradimo nuotykis“, – teigia fizikas Brianas Greene, kuris kartu su „Emmy“ laimėtoja žurnaliste Tracy Day davė pradžią šiam mokslo, meno ir muzikos festivaliui.

Nuo įkūrimo pradžios renginys nuolat sutraukia pačias ryškiausias mokslo žvaigždes, atradėjus, geriausius mokslo populiarinimo specialistus. Tarp dalyvių pavardžių galima rasti ir kosmologą Stepheną Hawkingą, biologą Richardą Dawkinsą, astrofiziką Neilą DeGrasse Tysoną ir daugybę kitų. Šie garsiausi JAV ir pasaulio mokslininkai kiekvienam žiūrovui suprantamu stiliumi pakviečiami tarpusavyje įsivelti į diskusijas apie žmogaus sąmonę, Visatos begalybę, ateivių egzistavimą, svarbiausius mokslo atradimus, laiką sąvokas, ar net alų, ar vabzdžių dauginimąsi.

Iš pirmų lūpų lengvai suprantamu mokslo nupasakojimo [angl. storrytelling of science] pristatomos net ir sudėtingiausios mokslinės teorijos apie mūsų Visatą. Kai kurie renginiai papildomi ir paįvairinami meno elementais, muzika, vaidyba. „Tiek mokslininkai, tiek menininkai susirenka drauge, norėdami mums atskleisti realybę, kuri yra stulbinančiai įdomi“, – sako renginio organizatoriai.

Paskutinės festivalio dienos būna skirtos patiems mažiausiems lankytojams, nors renginių įvairovėje įdomybių gali rasti ir suaugusieji. Vašingtono aikštės parkas virsta mokslo ir technologijų muge, kurioje lankytojai gali patys tapti mokslininkais, patirti nesvarumo būklę, ar tiesiog mėgautis muzikos ir šokių renginiais. Kaip teigė vienas iš festivalio dalyvių, stengiamasi patenkinti vaikų smalsumą, atradimų ir nuostabos poreikį, kol to iš jų neatėmė mokykla.

Neturintiems progos aplankyti šį renginį, didelę dalį diskusijų, renginių ir pranešimų galima pažiūrėti festivalio internetiniame puslapyje.

Tarptautinis Edinburgo mokslo festivalis, Škotija

Žymiausio ir didžiausio Europos mokslo festivalio titulas priklauso šiemet 25 metų jubiliejų atšventusiam Tarptautiniam Edinburgo mokslo festivaliui. Dvi savaites trunkantis renginys pirmą kartą buvo surengtas 1989 metais.

Festivalio organizatoriai savo tikslu įvardina būtinybę suteikti lankytojams neįtikėtinų patirčių, įkvėpti bei pakelti pasitikėjimą savo jėgomis. Taip pat pabrėžiama būtinybė įdomiai ir patraukliai skelbti apie mokslo, inovacijų ir technologijų svarbą.

Tarptautinis Edinburgo mokslo festivalis siekia skatinti jaunus žmones suprasti juos supantį pasaulį. Miesto meno centre kiekvieną balandį veikiantis festivalis sutraukia tūkstančius jaunųjų Niutonų, kurie aiškinasi pasaulio paslaptis tuzinuose įvairių renginių. Visai šeimai tinkantis festivalis siūlo savo rankomis paliesti unikalius mokslo eksponatus ar technologijas, išvysti pristatymus, ar patiems tapti mokslininkais, sudalyvaujant mokslo dirbtuvėse.

„Visa tai skirta padėti vaikams ar suaugusiesiems išgyventi „vau“ akimirką, neįtikėtinus dalykus jiems aiškinant smagiais ir jaudinančiais būdais. Robotai, žmogaus kūno paslaptys ir kiti įspūdingi bei sudėtingi dalykai paaiškinami paprastai šeimoms, kurios po išvykų tikisi parsivežti kiek daugiau, nei suvenyrinę futbolo kepurėlę, ar raktų pakabuką“, – teigia organizatoriai.

Nors pats festivalis vyksta balandžio mėnesį, tačiau įgudusi mokslo komunikacijos specialistų komanda kiekvienais metais nuo sausio iki gegužės rodo pavyzdį, kaip reikia vaikus sudominti mokslu. Keliaudami po visą Škotiją jie mokyklų mokiniams suteikia galimybes išvysti įvairius renginius, sudalyvauti mokslo dirbtuvėse, iš arti pamatyti, kokius stebuklus gali kurti ir atskleisti mokslas.

2012 metais ši komanda aplankė 55 000 mokinių ir mokytojų, ir sulaukė daugybės gerų atsiliepimų. „Mes nuolat tobuliname savo renginius, stengiamės derinti juos su mokytojais, mokymo programomis, ir siekiame tobulybės“, – sako festivalio organizatoriai.

Tarptautinis Giotenburgo mokslo festivalis, Švedija

Dar vienas Europoje vykstantis festivalis, kasmet sutraukiantis daugiau, nei 100 000 lankytojų – Giotenburgo mokslo festivalis, vykstantis Švedijoje. Didžiausias šalyje, bei vienas didžiausių Europoje, festivalis stengiasi sujungti mokslo bendruomenę su mokyklomis, bei visuomene. Taip pat suteikia patalpas tyrėjams ir mokslininkams. Festivalio tikslas: skatinti pozityvų požiūrį į mokslą ir tyrimus, pastūmėti į priekį šalyje vykdomus tyrimas.

Festivalis padalintas į 3 pagrindines dalis: viešąją, mokyklinę ir profesionalų. Organizatoriai teigia, jog kažką įdomaus sau čia atranda kiekvienas: paskaitos, muzika, teatras, debatai, parodos įvairiomis temomis, nuo socialinių iki gamtos mokslų, – visa tai skirta priartinti mokslo atradimus prie kiekvieno žmogaus.

„Erdvėlaivis Žemė“, Lietuva

Neturintieji galimybių nuvykti į didžiausius ir garsiausius pasaulio festivalius, panašius įspūdžius gali patirti ir Lietuvoje. Mokslo populiarinimas neužmirštas ir šioje šalyje. Šiais metais veiklos dešimtmetį švenčiantis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ suteikia galimybę susipažinti su Lietuvos mokslininkų išradimais ir inovacijomis.

Šiais metais festivalis vyks rugsėjo 10–19 penkiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje organizuojamas festivalis per savo gyvavimo istoriją surengė daugiau, nei 1000 renginių, teigiama festivalio internetiniame puslapyje. Festivalis jau trečius metus yra projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ dalis.

„Erdvėlaivis Žemė“ įprastai siūlo paskaitas įvairiomis mokslo temomis, skatina gyventojus susipažinti su naujovėmis, technologijomis ir populiarina Lietuvos mokslo įstaigas. Šiais metais bus rengiama ir užsienio mokslo festivaliuose populiari „Tarptautinė Mokslo populiarinimo mugė“, siekiant dar labiau mokslo pažinimą ir pasiekimus priartinti prie eilinio gyventojo, studento ar mokinio. Organizatorių puslapyje teigiama: „Šia iniciatyva norima Lietuvoje sukurti naujo formato mokslo populiarinimo renginį, ateityje išaugsiantį į masinę šventę, kokias ne vieną dešimtmetį turi daugelis Europos šalių.“


Technologijos.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama