Kada tie „Google“ darbuotojai randa laiko dirbti, kai darbovietėje – šitiek pagundų? Du bangų baseinai, arkadinių kompiuterinių automatų galerijos, nemokamas gurmanų skoniui įtinkantis maistas, nemokami masažai ir daugybė visokių kitokių pramogų. Nieko stebėtino, kad „Google“ kas 25 sekundės sulaukia po norinčiojo įsidarbinti gyvenimo aprašymą. O bent pasipraktikuoti šioje kompanijoje nori daugiau kaip 40 tūkst. kandidatų.
Kada tie „Google“ darbuotojai randa laiko dirbti, kai darbovietėje – šitiek pagundų?
Vienoje iš didžiausių pasaulio korporacijų nėra dirbama be atvangos ir be poilsio bei pramogų. „Google“ darbuotojams pailsėti ir „pravėdinti galvą“ po susirinkimų tikrai yra kur. Triskart per dieną patiekiamas nemokamas maistas paskatino darbuotojus įvesti sąvoką „Google 15“. Penkiolika – tai vidutinis svarais priaugamo svorio skaičius (15 svarų – apie 7 kg).
Tačiau „Google“ suteikia galimybę savo darbuotojams ne tik tenkinti apetito poreikius, bet ir rūpintis sveikata. Masažai ir moderniausios sporto salės atsipalaidavimui ir sportui. Apranga „Google“ būstinėje – pati neformaliausia: džinsai, marškinėliai, džemperiai ir pan. Nieko stebėtino, kodėl „Google“ patenka į 25 geidžiamiausių pasaulio darbdavių sarašą?
„Sugalvoti kokią nors lengvatą ar privilegiją, kurios „Google“ nesiūlo savo darbuotojams, yra beveik neįmanoma, – „CNN Money“ kalbėjo „Fortune Magazine“ žurnalistas Adamas Lašinskis (Adam Lashinsky). – Tai tokia darbo vieta, kur tu, reikia pripažinti, privalai dirbti, bet darai tai žinodamas, kad taip pat pasiutusiai gerai praleisi laiką.“
Iš viršutinių aukštų „Google“ būstinėje galima nusileisti ir taip
Kokių dar privilegijų ir paslaugų gauna „Google“ darbuotojai? Nemokama kirpykla, nemokama skalbykla ir skalbinių lyginimas, vaikų priežiūra, naudojimasis automobiliais. Būstinėje darbuotojų sveikata rūpinasi penki gydytojai. Viskas – nemokamai. Į darbą ten gali atsitempti net savo šunį.
„Su savo šefais pajuokauju, kad eičiau ten ir dirbčiau kiekvieną mielą dieną net ir jei jie man nemokėtų atlyginimo, – atvirauja ilgametė „VP of Search and New Products Division“ darbuotoja Marisa Mejer (Marissa Mayer). – O ką – maistas nemokamai, automobilis ir degalai – nemokamai, medicininė pagalba – nemokamai, vaikų priežiūra – nemokamai, galybė pramogų – nemokamai.“
Čia „gūgliai“ masažuojasi
„Kiekvienas dirba iš visos širdies, bet ir linksminasi iš visos širdies – ir visi laimingi“, – apibendrino „Google“ programinės įrangos inžinierė Korin Anderson (Corin Anderson).
„Atmosfera čia – visai kaip koledže“, – tvirtina „Google Global Food“ vadybininkas Džonas Dikmanas (John Dickman).
„Čia nėra jokios įtampos – visi atsipalaidavę. Visi mėgaujasi gyvenimu. „Gūgliai“ – nepaprastai smalsūs, kūrybingi, išmoningi ir išradingi žmogeliukai“, – vardija Laslas Apbokas (Laszlo Upbock) iš „ Google People Operations“.
Jei tingisi paėjėti – galima čiupti elektrinį „paspirtuką“. O dėžė – nešvariems skalbiniams
„Kad jūs žinotumėt, kokia stimuliuojanti aplinka yra „Google“ būstinė, – pabrėžia A. Lašinskis. – Jie ne tik kuria stogą raunančius produktus – jie labai rimtai mąsto, kaip užkariauti savo darbuotojų protus. Jei nori dirbti, dabar negalėčiau įsivaizduoti nuostabesnės darbo vietos nei yra „Google“.
Kompaniją „Google“ Laris Peidžas (Larry Page) ir Sergejus Brinas (Sergey Brin) įkūrė 1998 m. rugsėjį. Dabar 54 mlrd. JAV dolerių vertės kompanija visame pasaulyje turi daugiau kaip 30 tūkst. darbuotojų.
Kavinukė, kurioje per pertraukėlę galite gurkšnoti kokią norite kavą ar arbatą ir kramsnoti kokių norite užkandžių
Kampelis žaidimų maniakams
Jei panūstų pramankštinti sąnarius ir raumenis
Patalpos vaikams
„Google“ sodai ir šiltnamiai