Artimiausioje ateityje vis labiau augančių miestų gyventojams labiausiai praverstų elektroninis muilas, tarsi staltiesė sulankstoma kaitlentė ir harmoningą atmosferą namuose kuriantis oro valytuvas. Tokias tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) dizaino specialybės studentų sukurtas koncepcijas išskyrė ir apdovanojo konkurso „Electrolux Design Lab 2013“ Lietuvos etapo komisija.
Už vartotojams aktualiausias įžvalgas daugiausiai balsų surinko gaminių ir aplinkos dizaino specialybės II kurso studentės Rūtos Vilutytės koncepcinis muilas „Handy“. Šis portatyvinis rankų valymo ir dezinfekavimo prietaisas, paremtas koloidinio sidabro veikimu, sprendžia žmonių sveikatos problemas, kurias sukelia gausybė aplinkui esančių ir ant rankų patenkančių bakterijų. Neužimantis daug vietos ir patogus nešiotis su savimi prietaisas ne tik nuvalo ir dezinfekuoja, bet ir atgaivina rankas, suteikdamas norimą (saldų, tropikų, jūros) kvapą. „Handy“ ateities miestiečiui praverstų visur, kur nėra galimybės nusiplauti rankas tekančiu vandeniu, juolab, kad vanduo tampa vis retesniu ištekliu.
Už geriausią estetikos ir funkcionalumo derinį įvertintas Dominykos Barkauskaitės oro valytuvas „Smilgos“, kuris nuo dulkių, bakterijų, cigarečių dūmų bei kitų kenksmingų mikroorganizmų turėtų saugoti patalpas.
Prietaise integruota skirtingų kvapų ir garsų funkcija, kuri leistų sukurti norimą (kalnų, pajūrio, miško) meditacinę atmosferą. Siauri vamzdeliai yra ventiliuojami iš apatinės bazės. Linguodami jie traukia oro daleles ir generuoja anijonus, taip išvalydami užterštą orą. Anijonai chemiškai oksiduoja, skaido ir neutralizuoja blogą kvapą, todėl patalpos oras tampa žymiai gaivesnis. Sukauptas kenksmingo ozono perteklius konvertuojamas į neigiamą elektros krūvį, taip gaunama energija, kuri panaudojama šviesos ir spalvos kaitai. Tamsėjanti žalsva spalva - signalas keisti filtrus. Šis elektrotechnikos prietaisas atlieka ir estetinę funkciją, leidžia keisti, pagyvinti statišką modernių namų aplinką.
Už geriausią atitikimą konkurso temai „Įkvepiamas miesto gyvenimas“ ir kriterijams pagrindiniu vietinio etapo prizu – belaidžiu dulkių siurblių „Ergorapido“ – buvo apdovanota Evelina Kudabaitė už gaminimo paviršiaus-staltiesės idėja „Cook cloth“. Ploną ir iš smulkių elementų sukonstruotą lankstų paviršių galima naudoti ir kaip pjaustymo lentą, ir kaitlentę, o taip pat išlaikyti maistą šiltą ir pasitelkti šį paviršių kaip foną, kuriant teminio vakarėlio atmosferą. Pasinaudojus prietaisu, jį paprasta nuvalyti ir saugoti sulanksčius kaip staltiesę. Pasak autorės, toks sensoriniu būdu valdomas daugiafunkcinis prietaisas naudingas užsiėmusiems miesto gyventojams, kurie nori praleisti laiką su draugais gamindami namuose ar lauke.
Vilniaus dailės akademijos dizaino katedroje vykusių apdovanojimų proga „Electrolux“ į čia įrengtą maisto ir dizaino laboratoriją pakvietė „Lauro lapo“ savininką ir virtuvės šefą Deivydą Praspaliauską. Jis konkurse dalyvavusiems studentams ne tik papasakojo sėkmės istoriją, bet ir atskleidė įvairių užkandžių gamybos paslaptis. Serviravimui už kūrybiškumą vertinamas jaunasis šefas pasitelkė dizaino studentų kurtų kėdžių mini prototipus bei kitus tradicinei virtuvei neįprastus elementus.