Elektronika.lt
 2024 m. spalio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 10 d. 20:33
„Logitech“ pristatė POP piktogramų klavišus
Spalio 10 d. 18:23
Su savo balso klonu bandė išvilioti pinigų: įspėja, kad ateityje šia technologija gali pasinaudoti sukčiai
Spalio 10 d. 16:25
Veiklą pradėjo didžiausias Baltijos šalyse saulės energijos parkas
Spalio 10 d. 14:25
„Renault Emblème“ koncepcija verčia naują lapą automobilių istorijoje
Spalio 10 d. 12:18
Nuo motociklų iki NASA teleskopų ir juodųjų skylių: „Caltech“ profesorius Jonas Žmuidzinas apie Visatos principus
Spalio 10 d. 10:13
„Nivel System“: moderni matavimo įranga jūsų projektų sėkmei
Spalio 10 d. 08:11
Šilumos siurbliai: nauda ir privalumai
Spalio 9 d. 20:50
Lietuvių įrengta 375 kW saulės elektrinė aprūpins elektra pabėgėlių stovyklą Sakartvele
Spalio 9 d. 17:30
Iš tekstų į transliacijas ir „Snapchat“ vykdoma „TikTokizacija“: kas vyksta su dabartiniais socialiniais tinklais?
Spalio 9 d. 14:09
SAP papildo DI asistentą „Joule“ bendradarbiavimo galimybėmis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

„Sony“ atsisako elektronikos?

Publikuota: 2013-06-03 18:14
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Ekonomika.lt
Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

Tarptautinė japonų korporacija „Sony“ geriausiai žinoma dėl elektroninės produkcijos, kaip „PlayStation“ ar „Walkman“. Vis dėlto skaičiuojama, kad kiekvienas elektronikos produktas šiai kompanijai atneša nuostolius. „Sony“ užsidirba ir iš muzikos įrašų pardavimo bei Holivudo filmų pramonės.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Sony“ atsisako elektronikos?Tarptautinė japonų korporacija „Sony“ geriausiai žinoma dėl elektroninės produkcijos, kaip „PlayStation“ ar „Walkman“. Vis dėlto skaičiuojama, kad kiekvienas elektronikos produktas šiai kompanijai atneša nuostolius, rašo JAV dienraštis „The New York Times“.

„Sony“ užsidirba ir iš muzikos įrašų pardavimo bei Holivudo filmų pramonės. Rizikos draudimo fondo „Third Point“ vadovas Danielis S. Loebas siekia, kad iš šios pramogų pramonės gaunamas pelnas prisidėtų prie „Sony“, kaip elektronikos gamintojo prisikėlimo. Tačiau kol D. S. Loebas spaudžia „Sony“ vadovus atgaivinti elektronikos pardavimus, kiti ekspertai mano, kad japonų kompanija galėtų visiškai atsisakyti technikos įrenginių gamybos.

Elektronikos gamyba nuostolinga

Investicinio JAV banko „Jeffries“ vertinimu, „Sony“ gaminama elektronikos produkcija yra nieko verta. „Elektronika yra šios kompanijos Achilo kulnas, tad mūsų manymu, jos vertė kompanijai yra nulinė“, – ataskaitoje rašo „Jeffries“ technologijų analitikas Atulas Goyalas.

„Mūsų vertinimu, „Sony“ reikia pasitraukti iš elektronikos rinkos“, – teigiama ataskaitoje.

Nors japonų kompanija siūlo šimtus skirtingų prekių, nuo baterijų iki sudėtingų 3D technologijų, didelę dalį „Sony“ pajamų sudaro pinigai uždirbti teikiant draudimo paslaugas. Pasirodo, „Sony“ uždirba nemažus pinigus pardavinėjant gyvybės, automobilių ir medicinos draudimą Japonijoje, rašo „The New York Times“.

Finansinio „Sony“ padalinio pelnas pernai sudarė net 63 proc. viso kompanijos uždirbto pelno. Gyvybės draudimas – didžiausias kompanijos pajamų šaltinis per pastarąjį dešimtmetį. Ši veiklos sritis japonams per dekadą atnešė 9 mlrd. JAV dolerių (24 mlrd. litų) pelno.

Tuo tarpu filmų ir muzikos padaliniai, sukūrę filmus, kaip „Žmogus voras“ ar „Taikinys #1” ir įrašę grupių, kaip „Daft Punk“ albumus, per pastaruosius dešimt metų uždirbo 7 mlrd. dolerių (18,6 mlrd. litų).

Tuo tarpu elektronikos padalinys per tą patį laikotarpį patyrė 8,5 mlrd. dolerių (22,6 mlrd. litų) nuostolių. „Didžiausia problema, kad didžioji dalis „Sony“ valdybos užstrigę ties idėja sutvarkyti elektroniką gaminantį korporacijos padalinį“, – JAV dienraščiui pasakojo Hitotsubashi universiteto profesorius Tokijuje Koujis Yamada.

Laikas keistis

Kaip pagrindinį miglotos „Sony“ elektronikos ateities įrodymą analitikai įvardina kompanijos gaminamų televizorių ir išmaniųjų telefonų patirtį. Konkurencija milžiniška, tuo tarpu japonai negali pasigirti užimantys didelę rinkos dalį. Net sėkmingiausiai parduodami „Sony“ fotoaparatai ir žaidimų konsolės sunkiai konkuruoja su globalioje rinkoje esančia elektronikos pasiūla.

K. Yamada mano, kad adekvataus vadovavimo stoka, gali pakenkti ir pelningoms pramogų ir draudimo veikloms. Draudimo paslaugas teikiančios „Sony financial holdings“ akcijos Tokijo biržoje per metus priaugo vos 4 proc. vertės, lyginant su pagrindinio konkurento „Dai-chi Life Insurance“ 36 proc. augimu. Situacija komplikuojasi ir pramogų verslo sektoriuje. Pastebima, kad „Sony“ iškyla sunkumų koordinuoti JAV veikiantį pramogų padalinį iš Tokijo, dėl to rinkos dalį atsiriekia konkurentai iš Jungtinių Valstijų.

„Valdyti tris skirtingas pramones yra tiesiog per daug“, – teigė K. Yamada. Profesorius pridūrė, kad „Sony“ vertėtų susimąstyti apie visų trijų padalinių išskyrimą į tris atskiras kompanijas.

Istorija siūlo pokyčius

Nors „Sony“ laikosi pozicijos, kad visų padalinių veikla sudaro dinamišką verslo visumą, pasidomėjus, kaip kompanija išsikovojo lyderio pozicijas, susidaro visai kitoks įspūdis.

Neoficialiais duomenimis, idėja pardavinėti draudimą kilo vienam iš „Sony“ įkūrėjų Akio Moritai. Pastarasis prieš daugiau nei 60 metų pristatydamas naujus radijo tranzistorius Čikagoje, liko sužavėtas įspūdingais dangoraižiais, kurių dalis priklausė amerikiečių draudimo kompanijoms. „Kodėl gyvybės draudimo kompanijos gali sau leisti tokius įspūdingus pastatus?“, – mąstė A. Moritas. Teigiama, kad pastarasis nusprendė, kad išauš diena, kai ir „Sony“ galės sau leisti tokią prabangą.

Pastarojo svajonė išsipildė 1981 metais, kuomet „Sony“ kartu su didele JAV draudimo kompanija „Prudential“ kartu įsteigė gyvybės draudimo kompaniją Tokijuje. Deja, tačiau naujos bendrovės būstinė įsikūrė ne dideliame dangoraižyje, o niekuo neišsiskiriančio biurų komplekso ketvirtame aukšte.

Daug daugiau dėmesio susilaukė japonų sprendimas perimti filmų kompaniją „Columbia Pictures“ ir muzikos įrašų kompaniją „CBS records“. Akio Moritos ir kito „Sony“ steigėjo Norio Ohgos manymu, tuo metu sparčiai augančiai elektronikos gamintojai buvo ypatingai svarbu dalyvauti pramogų versle, taip reklamuojant savo produkciją.

Tačiau vidinė konkurencija tarp techninės įrangos, filmų ir muzikos kėlė specifines problemas. „Sony“ turėjo sugalvoti, kaip sukurti technologiją, kuri leistų vartotojams siųstis ir kopijuoti turinį, tačiau kartu neleistų pažeisti autorinių teisių.

„Buvo ilgai bandoma taikyti veiklos derinimo strategiją, tačiau ji niekad nepasiteisino. Kiekvienas padalinys konkuravo, nederindamas veiksmų su kitais padaliniais“, – sakė Japonijoje veikiančios konsultacinės bendrovės „Eurotechnology Japan“ vadovas Gerhardas Fasolis.

Tuo tarpu finansinė veikla niekada nepatyrė vidinės konkurencijos.

Gina technikos gamybą

Vis dėlto „Sony“ vadovas gina didelį kompanijos dėmesį elektronikos gamybai. „Elektronika turi ateitį ir tai yra įaugę į mūsų kompanijos šaknis. Mano tikslas ir misija – atgaivinti šią veiklą“, – valdybos nariams sakė K. Hirai.

„The New York Times“ teigimu galima įžvelgti minimalius pozityvius pokyčius „Apple“ ir „Samsung“ dominavimo akivaizdoje. Naujasis kompanijos „XPeria Z“ išmanusis telefonas sulaukė kritikų pripažinimo. Fotografijos mėgėjai šį japonų kūrinį laiko aukštos klasės produktu, nes šiame įtaisyta moderniausia mažoji kamera „RX1“.

„Visai neseniai mes neturėjome net menkiausios vilties, kad „Sony“ dar sugrįš į nešiojamos įrangos rinką, tačiau dabar šiuo metu kompanija į rinką leidžia gražaus dizaino, technologiškai pažengusius, modernaus pobūdžio produktus“, – pasakojo technologijos analitikų bendrovės „Macquarie Securities“ analitikas Damianas Thongas. Analitikas pridūrė manąs, kad „Sony“ sugrįš į šlovės Olimpą.

„The New York Times“ priduria, kad praeito ketvirčio duomenys rodo, kad „Sony“ elektronikos gamybos padalinys veikė nuostolingai, nepaisant augančių išmaniųjų telefonų paradavimų.


Ekonomika.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama