Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Silicio slėnis traukiasi į vandenyną

Publikuota: 2013-05-02 07:12
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Karolis Birgilas
Aut. teisės: ©Ekonomika.lt
Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

JAV plėtojamas precedento neturintis projektas – tiesiog vandenyne įrengta programuotojų ir jaunų verslininkų kolonija. 1966 metais JAV buvo beveik 600 radijo stočių, kiaurą parą transliavusių rokenrolą. Vis dėlto, „The Beatles“ ir „The Rolling Stones“ gimtojoje šalyje – Didžiojoje Britanijoje – vienintelis būdas išgirsti šią muziką – klausytis nelegalių radijo stočių, dreifuojančių vandenyne.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

JAV plėtojamas precedento neturintis projektas – tiesiog vandenyne įrengta programuotojų ir jaunų verslininkų kolonija.

1966 metais JAV buvo beveik 600 radijo stočių, kiaurą parą transliavusių rokenrolą. Vis dėlto, „The Beatles“ ir „The Rolling Stones“ gimtojoje šalyje – Didžiojoje Britanijoje – vienintelis būdas išgirsti šią muziką – klausytis nelegalių radijo stočių, dreifuojančių vandenyne.

Technologijų amžiuje muzika tapo laisva, tačiau dabar patys technologijų kūrėjai traukiasi į jūrą. Kompanija „Blueseed“ kuria naują programuotojų ir jaunų verslininkų koloniją tiesiog vandenyne. Planuojama, kad plaukiojančioje platformoje vienu metu dirbs per tūkstantį verslininkų iš daugiau nei 65 valstybių.

Silicio slėnis traukiasi į vandenyną

Tokie projektai dažnai vadinami „startup’ų“ akceleratoriaus sistemos kūrimu. Sumanymo esmė – surinkti kuo daugiau talentingesnių ir sumanesnių žmonių į vieną denį ir leisti kurti „startup’us“. Tai įprasta skatinimo specifika, kai investuotojai finansuoja kūrimo procesą, o paskui gauna pelną iš įgyvendintos idėjos. „Blueseed“ inkarą išmes kiek daugiau nei už 12 jūrmylių nuo San Francisko įlankos pakrantėje įsikūrusio Silicio slėnio. Pastarasis, kaip žinia, laikomas JAV technologijų meka, taigi sprendimas – išties logiškas.

Tačiau kodėl pasirinktas būtent tuzinas jūrmylių? Silicio slėnis plečiasi nuolatos, bet ne kiekvienam lemta įgyvendinti savo technologinę amerikietišką svajonę. Prie JAV ekonomikos tikrai žymiai prisidėjo imigrantai, bet šiandien šalyje galioja griežta migracijos politika ir vizų režimas.

Pagal tarptautinę teisę, tokiu atstumu nuo kranto pasibaigia nacionalinių valstybių įstatymai. Dauguma mokslininkų ir kūrėjų Silicio slėnyje gali dirbti tik laikinai. Šiuo atveju taip siekiama išvengti JAV vizų režimo, o „Blueseed“ laive galios tos valstybės teisės, kurios vėliava bus iškelta.

Senas sprendimas, problema nauja

Projekto idėja kilo beveik prieš dvejus metus, kai išmaniųjų telefonų programėlės dar buvo naujiena, o „startup’o“ terminas tik skynėsi kelią į investuotojų žargoną.

Kita projekto pusė išryškėjo tik šiemet, kai įtakinga technologijų kūrėjų grupė iš Silicio slėnio ėmėsi iniciatyvos keisti JAV migracijos politiką. Judėjimo „FWD.us“ (angl. Pirmyn, Jungtinės Valstijos) žmones subūrė socialinio tinklo „Facebook“ kūrėjas Markas Zuckerbergas. Prie jo prisijungė „Google“, „Yahoo“ ir „LinkedIn“ vadovai.

Portalo „The Washington Post“ nuomonių skiltyje M. Zuckerbergas nuogąstavo, kad apie 40 proc. matematikos, mokslų ir inžinerijos specialistų, įgijusių išsilavinimą JAV, grįžta į gimtąsias šalis, nes baigiasi jų vizos. „Sistema neatitinka šiandieninio pasaulio“, – sako jis. Paties kurto socialinio tinklo „FWD.us“ paskyroje iliustratyviai skelbiama statistika, kad 40 proc. iš 500 sėkmingiausių JAV įmonių buvo įkurtos imigrantų arba jų vaikų.

Pagal dabar galiojančius JAV migracijos įstatymus valstybė per metus išduoda 65 tūkst. H-1B tipo vizų aukštos kvalifikacijos darbuotojams, kurie gali 3–6 metus dirbti šalyje. „FWD.us“ teigimu, šis skaičius per mažas, jei norima plėsti JAV technologijų rinką ir siekti didesnės pažangos.

Grupė planuoja išleisti apie 50 mln. JAV dolerių (132 mln. litų) ir surinkti stiprią komandą, kad reforma sėkmingai pasiektų JAV Kongresą. Kartu su kvotų išplėtimu „FWD.us“ politikams siūlo didinti valstybinės sienos apsaugos efektyvumą ir suteikti pilietybę talentingiausiems imigrantams.

„FWD.us“ skelbia tyrimo centro „Center for American Progress“ skaičiavimus, kad siūlomos pataisos iki 2030 metų JAV ekonomikai atneš 329 mlrd. JAV dolerių (870 mlrd. litų) naudos.

Tikrovė kitokia

Vis dėlto kvotų didinimas nėra esminė problemos ašis. Oficialūs JAV statistikos duomenys rodo, kad 2011 metais buvo išduota beveik 130 tūkst. H-1B vizų. Migracijos įstatymu numatoma, kad į kvotą neįeina tam tikros išimtys. Jos taikomos aukštesnį nei magistro laipsnį turintiems specialistams, universitetų dėstytojams ir kai kurių šalių piliečiams. Kai išimties tvarka suteiktų vizų skaičius prilygsta kvotai, „FWD.us“ opozicionieriai aštrina kritikos strėles.

Jų teigimu, technologijų kompanijos naudojasi tuo, kad darbuotojams iš užsienio yra mokami mažesni atlyginimai. JAV Ekonominės politikos instituto atliktas tyrimas parodė, kad pagal statistinius duomenis daugiausiai H-1B vizų gavusios kompanijos savo paslaugų teikimą perkėlė į užsienį. Tokiu atveju įmonės per vizos galiojimo laikotarpį apmoko darbuotojus, o šiai pasibaigus jis grįžta į savo gimtinę ir dirba iš namų. JAV ekonomikai taip esą suduodamas dvigubas smūgis – darbo vieta „išvežama“ svetur, o uždirbti pinigai išleidžiami užsienyje.

Reforma ar laivas?

JAV nedarbo lygis nuo 2010 metų mažėja, tačiau vis dar išlieka aukštas – beveik 8 procentai. Tokiame kontekste reformos kritikai iš visuomenės sulauktų svaraus palaikymo, nes kvotos padidinimas reikštų sumažėjusį darbo vietų skaičių amerikiečiams. Klausimą apsunkina ir tai, kad JAV itin atsargiai vertina migracijos politiką, kad išlaikytų konkurencingumą šalies viduje. Neabejotinai vizų klausimas – ne vien ekonominis, bet ir politinis.

Dirbtinė programuotojų sala yra privati iniciatyva ir jai pastatyti reikalingos tik milžiniškos investicijos. Kitoje svarstyklių pusėje esančiai migracijos reformai nepakaks lėšų iš technologijų milžinų kišenių, tam reikės ir ne ką mažesnių politinių „raumenų“ pagalbos.

Dauguma investuotojų mano, kad „Blueseed“ idėja yra geniali, bet sunkiai įgyvendinama finansiškai ir praktiškai. Paradoksalu, bet ji kol kas atrodo įtikinamesnė už „FWD.us“ pasiūlytą alternatyvą.

Apie Šiaurės jūroje veikiančią nelegalią radijo stotį buvo pastatytas filmas „Laivas, kuris veža“ (angl. „The Boat That Rocked“). Galbūt po kelerių metų išvysime filmą „Laivas, kuris programuoja“.


Ekonomika.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama