Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais

Publikuota: 2013-01-14 13:51
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Bee Thakore
Inf. šaltinis: Mokslo ir technologijų populiarinimo centras

Plataus vartojimo prekių pasaulyje regėjome, kaip 3D televizija pasiekė lūžio tašką, kaip paklausa planšetiniams kompiuteriams praaugo nešiojamųjų kompiuterių populiarumą. Taip pat stebėjome, kaip elektronikos gamintojai ir toliau plėtoja „Raspberry Pi“, „Beagleboard“ ir „Arduino“, suteikdami daugiau galimybių eksperimentuoti, tyrinėti ir projektuoti elektroninius gaminius.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Plataus vartojimo prekių pasaulyje regėjome, kaip 3D televizija pasiekė lūžio tašką, kaip paklausa planšetiniams kompiuteriams praaugo nešiojamųjų kompiuterių populiarumą.

Taip pat stebėjome, kaip elektronikos gamintojai ir toliau plėtoja „Raspberry Pi“, „Beagleboard“ ir „Arduino“, suteikdami daugiau galimybių eksperimentuoti, tyrinėti ir projektuoti elektroninius gaminius.

„Farnell element14“ drauge su mūsų partneriais atsiduria naujų technologijų kūrimo epicentre, ir daugelis technikos mėgėjų, tokių kaip aš, nuolat sudarinėja vis naujus šventinio sezono pageidavimų sąrašus. Tokį polėkį lemia tai, jog jau pačioje metų pradžioje – parodoje CES, vykstančioje Las Vegase sausį, o vėliau ir įterptinių sistemų pramonės pasididžiavime, parodoje „Embedded World“, vykstančioje vasarį – daugelis pristatomų naujovių sukels stiprias pokyčių bangas.

Taigi, štai tos technologijų naujovės ir išradimai, kurių aš labiausiai laukiu 2013 metais.

1. TV transformeriai – ar jūsų televizorių galima patobulinti?

Pradėkime, prisimindami technologijų virsmą, įvykusį laikotarpyje nuo 2012 iki 2013 metų... Tada, praėjusių metų vasarį, man reikėjo naujo HD ekrano manajam „Raspberry Pi“, ir aš visai netikėtai buvau maloniai nustebintas: atsidūriau greta vieno iš tų didžiųjų vaizdo sienų, bandydamas išsirinkti iš kelių siūlomų modelių. Šiandien tapo visiškai logiška įsigyti interneto ryšį palaikantį televizorių, kuris gali prisijungti prie visų mano mobiliųjų įrenginių su tokio pat pobūdžio turiniu.

Tada geriausias mano aptiktas dalykas buvo „Samsung Smart TV“ su „Evolution Kit“ – kuriuo pasinaudojant galima atnaujinti televizoriaus CPU, GPU ir atmintį. Tai leidžia mums nebepirkti naujos technikos (žinoma, iki tam tikro taško) ir tiesiog tobulinti gaminio funkcionalumą!

Naujausia 2013 metų „Evolution kit“ versija kupina naujovių, ir taip jūs gaunate naujutėlaitį TV: kaskart su geresniu valdymu judesiais, valdymo balsu funkcijomis ir netgi veido atpažinimo galimybe – rašytojas fantastas Philip K. Dick tuo tikrai nenusiviltų! Tikėkitės sulaukti daugiau naujienų apie šį ir kitus išradimus, kuriems prireiks atnaujinti ir techninę įrangą – pavyzdžiui, „4K Ultra HD“.

2. Lankstūs, sulankstomi ir nedūžtantys telefonai

2012 metais sulaukėme precedento neturinčio išmaniųjų telefonų suklestėjimo – juos naudojančių žmonių bazė viršijo vieno milijardo ribą, išmaniųjų telefonų pramonė pasuko nuo miniatiūrizacijos link miniatiūrinių planšetinių kompiuterių.

Išmaniųjų telefonų forma, dizainas ir patogumo naudoti savybės išlieka aukščiausias prioritetas, padedantis laimėti vartotojų simpatijas. Ir aš tikiu, jog liko vos keli mėnesiai, jei ne savaitės, iki to, kad galėsime žavėtis ne tik užapvalintais stačiakampiais, bet visiškai sulankstomais ir nedūžtančiais lanksčiais telefonais, kuriuos norint galima išlenkti, suvynioti apie savo riešą ir tiesiog dėvėti!

Tai reikštų, jog jūsų telefonas taptų daug „išmanesniu“ įrenginiu: sveikatos priežiūros, sporto ir multimedia įrenginys iš serijos „viskas viename“, aktyvuojamas balsu ar prisilietimu. „Corning“ jau pristatė „Gorilla Glass 3“ – naujesnę ir patvaresnę (x3) įbrėžimams atsparios planšetinių kompiuterių dangos versiją.

„Nokia“ paskelbė apie sulankstomo telefono prototipą, o jai iš paskos sekė NEC.

Apskritai, prasideda dėvimos išmaniosios elektronikos, tokios, kokią ją įsivaizduojame, amžius (kiek plačiau apie tai – 4 skyrelyje, aut. pastaba): modernus trikoderis (angl. tri-coder) atrodys geriau nei filme „Star Trek“.

Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais
Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais
Naujieji „Samsung“ telefonai naudoja OLED technologiją, tačiau kompanija taip pat analizuoja galimybes išnaudoti grafeno savybes; apačioje – „Nokia Morph“ telefono prototipas

3. Valdymas gestais

Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais Valdymas gestais (pavyzdžiui televizorių) nėra visiškai naujas sumanymas, tačiau jis sukels dideles bangas: „Orange“ bendradarbiauja su „Movea“ kuriant gestais valdomus TV priedėlius, „eyeSight“ bendradarbiauja su „Lenovo“, o „Leap Motion“ sandoris su „Asus“ reiškia, kad gestų technologijos imsimės gerokai dažniau. „Microchip“ taip pat stačia galva nėrė į šią sritį, išleisdama savąjį „GestIC“ – sprendimą, leidžiantį mobiliuosius įrenginius valdyti trimačiais (3D) judesiais.

Žinoma, visi CES dalyviai buvo maloniai nustebinti, pasigirdus naujovei apie žaidimų konsoles ir „Kinect“ – jog šiuose įrenginiuose bus naudojami geresni 3D erdvę atpažįstantys ir judesius sekantys įrenginiai. Ši informacija iš esmės reiškia tai, jog mes valdymo gestais funkcijas išvysime ne tik žaidimų įrenginiuose, bet greičiausiai ir mūsų stacionariuose ar planšetiniuose kompiuteriuose bei automobilių pramogų sistemose.

4. Dėvimi jutikliai bus visur

Kai „Google“ paerzino konferencijos I/O dalyvius, pristatydama „Project Glass“ (įprastiniu būdu dėvimus papildytosios realybės akinius), kai kurie entuziastai nusprendė pasigaminti nuosavas versijas, panaudodami „nulaužtus“ „iPod“ ir vaizdo projektorius; visą šį sujudimą pažymėjo 11 milijonų vienetų dėvimų elektronikos įrenginių pardavimų pikas, pasiektas 2011 metais.

Šis skaičius stabiliai kyla, daugiausia prie to prisidedant populiariems sveikatingumo įrenginiams, tokiems kaip „Nike+ FuelBand“: 2012 metų šventiniam sezonui kompanijos partneriai atidarė net kelias parduotuves, išdidžiai demonstruodami „STMicroelectronics“ gaminamų mažos galios jutiklių galimybes realiame pasaulyje. Dabar drauge su įvairiais projektavimo komplektais, į kurių tarpą patenka itin populiarios STM „Discovery“ platformos išplėtimo moduliai, mes sulauksime vis daugiau tokių įrenginių – įskaitant tuos, kurie kūno parametrus gali justi netgi jums miegant.

Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais

Būtent šiomis savybėmis pasižymi „Basis“ – į judesius reaguojanti vieno sensoriaus apyrankė, kuriai netrukus bus išleistas API programavimo priemonių rinkinys; ir taip pat viena iš „Kickstarter“ sėkmės istorijų – pagal asmeninius poreikius pritaikomas išmanusis laikrodis „Pebble“.

Parodoje „CES 2013“ kompanija „Vuzix“ taip pat pristatė savo sukurtą žaidimams pritaikytą optinį įrenginį akims M100 su papildytosios realybės funkcijomis, veikiantį „Android“ pagrindu!

5. Pigesnis, geresnis, mažesnis

2012 metais NXP pristatė „ARM Cortex-M0“, „Freescale“ pristatė „ARM Cortex-M0+“ mikrovaldiklius (MCU), kainuojančius mažiau nei 50 JAV centų (litais – mažiau kaip 1,3 Lt). Tuo tarpu „Raspberry Pi“ siūlo išbaigtą 1080p formato multimedia centrą su ARM11 mikroprocesoriumi, kainuojantį pigiau nei mokyklinė knyga. Sistema orientuota į mažą energijos suvartojimą, geresnį budėjimo būsenos valdymą ir lengvesnį projektų migravimo valdymą; akivaizdu, jog projektas juda 32 bitų linkme ir tai, ką mes regėjome 2012 metais, buvo tik pati pradžia.

Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais

6. ARM stiprina pozicijas plėtojant daiktų internetą

Toliau tęsiant temą apie mažą energijos suvartojimą: ARM ir šiandien išlieka ta įmone, su kuria bendradarbiauti nori visi, kuriantys išmaniuosius susietuosius tinklus, galinčius nuolatos savarankiškai mokytis ir taip tobulinti juos naudojančių asmenų potyrius.

Įsivaizduokite štai tokį scenarijų: jūs pakviečiate draugą ar draugę vakarienės. Norimus receptus susirasti galite pasinaudodami telefonu, o visus reikiamus ingredientus užsisakyti – vienu mygtuko paspaudimu; be to, taip, kad jie būtų pristatyti, tarkime, pusantros valandos prieš svečiams atvykstant. Ir visa tai net jei esate kitoje laiko juostoje ar užsienyje. Pagal jūsų arba jų paskyrą socialiniuose tinkluose, ar pagal numatomos kelionės pobūdį televizorius galėtų rekomenduoti filmus, o jei tuo metu praleisite savo mėgstamą TV laidą, įrenginys ją automatiškai įrašytų.

Visi mūsų virtualieji asistentai ir įrenginiai bus susieti tarpusavyje – pavyzdžiui, mano automobilis, likus tam tikram laikui iki grįžimo, gali išsiųsti signalą mano namui, kad čia būtų automatiškai įjungtas šildymas arba pradėtų groti mėgiama muzika. Šiuo atveju kalbame apie „Siri“ arba panašius loginius asistentus, kurie artimiausioje ateityje suaugs ir taps nematomais liokajais. Mes 2013 metais gal viso to dar neturėsime, tačiau metai be jokios abejonės šioje srityje daug ką lems.

Vienas dalykas, kurį mes garantuotai išvysime 2013-ais – virsmas, kurio metu automobilis taps „bandymų poligonu“ vadinamajam daiktų internetui. Daugelis automobilių gamintojų jau kurį laiką eksperimentuoja su atvirojo kodo platformomis, tokiomis kaip „Tizen“ (sukurta bendradarbiaujant „Samsung“ ir „Intel“), „Linux“, „GENIVI“ ir „Android“. Jų pagrindu valdomos ne tik pramogų, bet ir paties automobilio sistemos (navigacija, vaizdas, garsas, įvairūs valdikliai). Pavyzdžiui, naujasis „Renault Clio“ naudoja „Android“ pagrindu veikiantį „R-Link“.

7. Dėmesio visiems – 3D spausdinimas jau čia!

Daugelį metų užlaikę kvėpavimą laukėme, kol 3D spausdinimas taps prieinamas visiems, ir juo galės naudotis tiek įmonės, tiek pavieniai asmenys. Galiausiai išvydome besikuriančius gigantus – „MakerBot“ ir „3D Systems“, kurios šiuo metu dominuoja visame „peizaže“. Manęs nereikia įtikinėti, kam reikalingas 3D spausdinimas – aš tuo tikiu dar nuo tada, kai studijavau inžinerijos mokslus Bath universitete. Tačiau jei norite pamatyti veikiantį 3D spausdintuvą, arba dar geriau – laimėti vieną, aplankykite mus parodoje „Embedded World“!

Dar viena mano jaudulio dėl 2013 metų priežastis – Warwick universiteto pranešimas apie tai, jog mokslininkų komanda, vadovaujama profesoriaus Simono Leigho, sukūrė medžiagą pavadinimu „Carbomorph“, kuri iš esmės yra nebrangus elektrai laidus ir spausdinimui tinkamas plastikas. Tai reiškia, jog į spausdinamas konstrukcijas bus galima įterpti elektroninius takelius, jutiklius ir lietimui jautrias aikšteles, ir tiesiog atspausdinti žaidimų valdiklius, objektus su integruotais jutikliais ir kitus panašaus pobūdžio daiktus. Siekdami įrodyti pastarąjį teiginį, mokslininkai atspausdino puodelį, galintį išmatuoti, kiek jo viduje yra skysčio.

Pažangiausios technologijos, kurios formuos pasaulį 2013 metais

Taigi, atrodo, jog ateitis nėra vien tik skraidantys automobiliai. Tačiau 2013 metais nuo akių paslėptų intelektualių ir keičiamos formos technologijų bus vis daugiau ir ant mūsų, ir aplink mus.

Patirkite kai kuriuos iš šių svarbiausių produktų gyvai kartu su „Farnell element14“ parodoje „Embedded World 2013“.

  • Išbandykite „ST F4 Discovery“ išplėtimo plokštes
  • Susitikite su „Raspberry Pi“ įkūrėjais ir projektuotojais
  • Laimėkite 3D spausdintuvą!

Užsiregistruokite nemokamam dalyvavimui visoje konferencijoje.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama