Šiais metais vienas esminių įvykių Lietuvoje buvo susijęs su spalio 29 d. – diena, kai buvo išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Lietuvos žiniasklaidoje apie tai pradėta rašyti jau nuo 2010 m., tačiau komunikacija nebuvo intensyvi. Ryškiausias pranešimų šuolis fiksuotas tik 2012 m. spalį – prieš pat lemtingąją datą.
Žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovės „Mediaskopas“ duomenimis, 2010 m. spalį – 2012 m. spalį Lietuvos spaudoje, internete, radijuje bei televizijoje skaitmeninė TV buvo paminėta 2676 pranešimuose. Pranešimų apie skaitmeninę TV dinamika buvo netolygi – fiksuotas tiek paminėjimų gausėjimas, tiek mažėjimas. Intensyviausiai apie skaitmeninę TV diskutuota 2012 m. spalį. Skaitmeninės TV paminėjimų dinamika puikiai atspindėjo laiką, likusį iki dienos, kai bus išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės TV. Jei 2010 m. spalį buvo vos 18 pranešimų apie skaitmeninę TV, tai 2011 m. spalį tokių pranešimų jau buvo aštuonis kartus daugiau, o šiais metais jų skaičius šoktelėjo dar tris kartus.
„Didžiausia informacijos porcija buvo viešinta per regioninius laikraščius (46,9 %), tarp kurių išsiskyrė Klaipėdos regiono žiniasklaida (16,1 %), nuo jos kiek atsiliko Panevėžio (12,8 %), Šiaulių (12,5 %), Kauno (11,7 %) ir Vilniaus (11,6 %) leidiniai. Aktyvūs buvo ir interneto portalai (27,8 %). Kitose žiniasklaidos kategorijose informacijos dalis buvo ženkliai mažesnė – nacionaliniuose leidiniuose bei naujienų agentūrose fiksuota atitinkamai 6,3 % ir 5,7 % visų pranešimų. Aktyviausiai apie skaitmeninę TV rašė interneto portalai delfi.lt, 15min.lt, lrytas.lt bei naujienų agentūra BNS“, – pastebi UAB „Mediaskopas“ analitikė Agnė Baubonytė.Beveik pusėje pranešimų apie skaitmeninę TV (48,1 %) buvo publikuota įvairių visuomenės veikėjų ar rinkos dalyvių nuomonė. Palankių komentarų skaitmeninės TV atžvilgiu buvo dvigubai daugiau nei neigiamų, o dažniausiai apie skaitmeninę TV kalbėjo susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas bei susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Dažnai skaitmeninę TV komentavo ir AB TEO LT Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovas Nerijus Ivanauskas, po kurio vėl rikiavosi Susisiekimo ministerijos atstovai – Vidas Ramanavičius bei Martynas Čerkauskas.
Lyginant 2011 m. ir 2012 m. duomenis matyti, jog 2011 m. skaitmeninės TV įvaizdis žiniasklaidoje buvo teigiamas, o 2012 m. skaitmeninė TV vaizduota šiek tiek nepalankiai – 2012 m. fiksuota 2,4 karto daugiau neigiamų pranešimų nei 2011 m. Didžioji dalis neigiamų pranešimų 2012 m. publikuota spalio mėnesį: pranešta, kad dalis gyventojų vis dar nėra pasiruošę pereiti prie skaitmeninės TV. Taip pat informuota, jog gaunama vis daugiau nusiskundimų, kad net įsijungus priedėlius ir antenas, skaitmeninio signalo žmonės nepagauna ne tik atokiose vietose, bet ir didmiesčiuose. Visi Lietuvos regioniniai laikraščiai skaitmeninę TV pristatė dažniau teigiamai nei neigiamai. Daugiausiai palankių pranešimų publikavo Klaipėdos regiono leidiniai, o daugiausiai neigiamų pranešimų pateikė Kauno regiono laikraščiai. Palankiausiai skaitmeninę TV pristatė nacionalinis leidinys „Respublika“, tuo tarpu daugiausiai nepalankių pranešimų skaitmeninės TV atžvilgiu publikavo interneto portalai delfi.lt bei lrytas.lt
2010 m. – 2012 m. spalį šalies žiniasklaidoje skaitmeninės TV įvaizdis buvo neutralus, nors pranešimų skaičiaus atžvilgiu, teigiamų pranešimų buvo beveik dukart daugiau nei neigiamų (teigiami pranešimai sudarė 24,1 % visos komunikacijos, o neigiami – 13,5 % visos komunikacijos), tačiau didžiąją dalį sudarė neutralaus tono informacija: gyventojai informuoti apie priedėlius, kompensacijas ir pan.
2012 m. sausį–spalį užsakyti straipsniai sudarė 29,2 % visos skaitmeninės TV komunikacijos – jais norėta pasiekti mažesnių miestelių gyventojus (regioniniuose laikraščiuose publikuota net 83,1 % visų užsakytų straipsnių). Daugiausiai užsakytų straipsnių fiksuota Šiaulių regioniniuose laikraščiuose (15,6 %), toliau rikiavosi Klaipėdos (13,8 %), Vilniaus (11,9 %), Panevėžio (10,8 %) ir Utenos (10,6 %) leidiniai. Didžiąją dalį pranešimų užsakė Susisiekimo ministerija bei „Viasat“ (po 29,0 %), toliau rikiavosi TEO (25,7 %).
Antroje 2012 m. spalio mėnesio pusėje buvo publikuota dvigubai daugiau pranešimų apie skaitmeninę TV nei pirmoje mėnesio pusėje; didžiausias informacijos srautas pateiktas 27 bei 29 dienomis. Spalio 30 ir 31 dienomis jau fiksuotas informacijos kiekio smukimas, kuris tęsėsi ir lapkričio pirmosiomis dienomis.