Elektronika.lt
 2024 m. spalio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 9 d. 08:26
BMW pristatė laukiamiausią sezono motociklą „BMW R 1300 GS Adventure“
Spalio 8 d. 20:20
Kam elektromobiliui gali reikėti vidaus degimo variklio?
Spalio 8 d. 17:45
Superkompiuteris – galingas įrenginys, galintis pasitarnauti ir moksle, ir kine
Spalio 8 d. 14:29
Ličio jonų baterijos tarp mūsų: kaip saugiai prižiūrėti namuose turimus prietaisus?
Spalio 8 d. 11:38
Kodėl elektromobiliai dažniau patenka į avarijas? (1)
Spalio 8 d. 08:35
„iOS 18“ pasiūlė ne tik lietuvių kalbą, bet ir daugiau įvairių naujovių
Spalio 7 d. 20:19
Wi-Fi 7 – ateities belaidis internetas
Spalio 7 d. 18:24
Galvojate, kad elektriniai automobiliai atsirado tik dabar? Jūs labai stipriai klystate
Spalio 7 d. 16:41
„Philips“ pristato naują verslo monitorių linijos papildymą: naujasis modelis pasiūlys viską, ko gali prireikti
Spalio 7 d. 14:50
Nykstantis internetas grasina sunaikinti mūsų istoriją: kas daroma dėl jo išsaugojimo?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

„Google“: laikas keisti programinės įrangos patentavimo sistemą

Publikuota: 2012-08-25 18:25
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©FACEIT.LT
Inf. šaltinis: FACEIT.LT

Nesibaigiantys patentiniai karai tarp didžiausių rinkos žaidėjų sparčiai besivystančioje mobiliųjų įrenginių rinkoje jau seniai nesitraukia iš naujienų portalų: kompanijos grasina viena kitai milijardiniais ieškiniais už neteisėtą jų intelektualinės nuosavybės naudojimą. Tokia pramonės vystymosi kryptis gali baigtis tikrai liūdnomis pasekmėmis, kadangi licencijavimo sistema gali suteikti didžiulį pranašumą tai kompanijai, kuri paprasčiausiai pirma įdiegė naujovę, kuriai sukurti turėjo galimybių ir kiti, tačiau užpatentuoti nespėjo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Nesibaigiantys patentiniai karai tarp didžiausių rinkos žaidėjų sparčiai besivystančioje mobiliųjų įrenginių rinkoje jau seniai nesitraukia iš naujienų portalų: kompanijos grasina viena kitai milijardiniais ieškiniais už neteisėtą jų intelektualinės nuosavybės naudojimą. Tokia pramonės vystymosi kryptis gali baigtis tikrai liūdnomis pasekmėmis, kadangi licencijavimo sistema gali suteikti didžiulį pranašumą tai kompanijai, kuri paprasčiausiai pirma įdiegė naujovę, kuriai sukurti turėjo galimybių ir kiti, tačiau užpatentuoti nespėjo. Pavyzdžiui, „Apple“ prieš mėnesį gavo daugiajutiklinės sąsajos patentą, kuris teoriškai gali tapti priežastimi reikalauti kompensacijų iš visų mobiliųjų įrenginių ir netgi kompiuterių gamintojų, ypač iš tų, kurioms bus sudėtinga kontratakuoti.

„Google“: laikas keisti programinės įrangos patentavimo sistemą

Suprasdamos šio masinio reiškinio beprotiškumą ir abipusių kaltinimų nerezultatyvumą, kompanijos pradeda kviesti savo oponentus produktyviam dialogui, kad būtų sukurti nauji veiklos principai šiame pasaulyje, kuris sukaustytas patentais. Pavyzdžiui, neseniai kompanija „Microsoft“ viešai kreipėsi į „Google“, siūlydami laikytis FRAND licencijavimo normų, o taip pat sukurti vieningą patentų, susijusių su „Android“, fondą (aišku, detaliau panagrinėjus kompanijos iš Redmondo pasiūlymo, vis tiek matėsi vienos pusės didelis suinteresuotumas gauti kuo daugiau naudos).

Balandžio mėnesį kompanija „Twitter“ pateikė pasiūlymą visoms technologijų kompanijoms, pažymėdama, jog jos nauja strategija patentų srityje bus siūlyti išskirtinai apsaugą, tačiau ne trukdymą konkurentams kurti inovacijas. „Google“, kuri sudalyvavo ne viename teisme dėl licencinių ieškinių, taip pat pasiūlė amerikiečių kompanijoms peržiūrėti dabartinę patentavimo sistemą programinės įrangos srityje.

Technologijų ir politikos instituto (JAV) surengtoje konferencijoje „Google“ viešosios politikos padalinio vadovas Pablo Chavezas teigė: „Viena iš sričių, apie kurią mes rimtai svarstome, yra klausimas apie programinius patentus bei tai, ar dabartinės būsenos patentų sistema yra teisinga, norint palaikyti inovacijas ir plėtoti palankią vartotojišką politiką“.

Programinės įrangos patentai vis dažniau tampa ginčytinais technologijų sferoje, iš dalies tai susiję su vis didėjančiu taip vadinamų patentinių provokacijų skaičiumi, iš dalies – dėl nevienareikšmės patentų kokybės, nors intelektualinės nuosavybės teisę ir gina JAV vyriausybė.

„Mes manome, jog šie patentiniai karai nesuteikia vartotojams naudos, neatneša naudos ir rinkoms“, – teigė P. Chavezas. „Google“ kritikavo programinius patentus ir anksčiau. Praėjusią vasarą kompanija kalbėjo apie tai, jog susilaiko nuo tam tikrų inovacijų įgyvendinimo. 2009 m. JAV Aukščiausiojo teismo reziumė, kuris buvo pasirašytas tokių kompanijų, kaip „Google“, „Metlife“, „Bank of America“, „Morgan Stanley“ ir kt., teigiama: „Paskutinė banga patentų, susijusių su abstrakčiomis idėjomis, (pavyzdžiui, verslo ar programinės įrangos paleidimas), kurios tik realizuoja metodus, neskatina inovacijų finansinių tarnybų ar informacinių technologijų srityje, atvirkščiai, tokie patentai tampa kliūtimi inovacijoms“.

„Google“ atstovas teigė, jog programinės įrangos patentai skiriasi nuo patentų tokiose srityse, kaip medicina: „Egzistuoja daugybė konstruktyvių skirtumų tarp šios industrijos ir programinės įrangos rinkos, turėdami tai omenyje, mes pradedame ieškoti ilgalaikių [problemų patentų srityje] sprendimų“.

Tokiu būdu, didžiausi kompiuterių rinkos žaidėjai jau pradeda suvokti, jog konkurencija, reikalaujant kompensacijų už savo patentus – gana rizikingas ir nevienareikšmiškas kelias, neretai lemiantis atsakomuosius teisminius ieškinius ir ilgalaikius procesus, būtinybę nuolat pirkti patentus, kad taip būtų galima apsiginti arba įgyti konkurencinį pranašumą. Tokiu būdu, kitos kompanijos įsigijimo motyvu gali tapti vien patentai, būtini kovai su kitais. Galų gale ne inovacijos ir produktai gali tapti viena iš pagrindinių veiklos sričių, o patentų registravimas ir supirkimas.

Antroji problema – tai nepakankamas JAV patentų ir prekės ženklų biuro (USPTO) specialistų kompetencijos lygis, tokiu būdu, nekruopščiai išanalizuojamos patentinės paraiškos, todėl kompanijos gali užpatentuoti gali užpatentuoti tik idėją, kuri neatspindi tikrojo išradimo charakterio arba atspindi panašių produktų sukūrimo esmę. Pavyzdžiu gali tapti daugiajutiklinis valdymas arba pirštų judesiai jutikliniu paviršiumi, navigacijos principai ir panašiai.

Netgi patentai, apibrėžiantys dizainui būdingas formas, yra gana ginčytinas fenomenas, o viso to pavyzdžiu galima laikyti jau kelerius metus besitęsiantį „Apple“ ir „Samsung“ konfliktą. Iš vienos pusės, tai apriboja kūrybinę laisvę, iš kitos pusės – sukuria nepageidaujamą įvairovę ten, kur elementų unifikacija naudinga vartotojams, prisitaikant prie įvairių įrenginių.

Antra vertus, vykdyti komercinę veiklą informacinių technologijų pasaulyje be patentų yra sunku, kadangi pagrindinės programinės įrangos plėtros pajėgos dažnai metamos koncepcijos sukūrimui ar idėjos suradimui, tuo tarpu realizacija neretai tampa ne tokiu sunkiu dalyku. Pagrindinė problema slypi licencijavimo principuose ir didžiulėse baudose, kurias pateisina daugybė netinkamų įvairių kompanijų veiksmų. Visa tai dabar tenka ir stebėti akivaizdžia forma.


FaceIT.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama