Šiais metais KTU Informatikos fakultetą baigs 161 bakalaurantas. Kviečiame susipažinti su geriausiais baigiamaisiais jų darbais.
Fakultete organizuojamos šešios pirmosios studijų pakopos programos: informatikos, informacinių sistemų, informatikos inžinerijos, multimedijos technologijų, programų sistemų ir elektroninio mokymosi technologijų (nauja nuo 2012 m.).
PROGRAMŲ SISTEMŲ STUDIJŲ PROGRAMA
Nuo 2011 m. rugsėjo vietoje programavimo technologijų specializacijos yra dėstoma studijų programa – PROGRAMŲ SISTEMOS.
Darbas „RPG žaidimas „NeverFuture“
- Darbo autorius – Liudas Ubarevičius
- Vadovas – dr. Algirdas Noreika
Bakalaurinio darbo rezultatas – sukurtas žaidimas, skirtas „Windows Phone“ mobiliesiems įrenginiams. Žaidimas moko tausoti gamtą, rūšiuoti šiukšles ir atkreipia dėmesį į vis didėjančią gamtos taršą bei žmonių abejingumą ekologinėms problemoms. Projektas buvo rengiamas pasauliniam konkursui „Imagine Cup“, kurį organizuoja „Microsoft“. Po trijų etapų žaidimas pateko tarp dešimties geriausių kategorijoje „Game Design: Phone“. Šioje kategorijoje rungėsi 460 studentų komandų iš viso pasaulio projektai.
Vasarą žaidimas bus pristatytas Sidnėjuje (Australijoje) vyksiančiame finaliniame konkurso renginyje.
Žaidimo pristatymas:
Darbas „Mobilioji automobilio būsenos stebėjimo programa“
- Darbo autorius – Marius Noreikis
- Vadovas – dokt. Robertas Jasaitis
Bakalaurinio darbo rezultatas – sukurta programėlė mobiliesiems įrenginiams (išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams), kuri stebi mašinos būseną. Sistema teikia informaciją apie mašinos poziciją (žemėlapyje), pateikia durelių būseną, informuoja apie suveikusią signalizaciją, suteikia kompasą mašinos paieškai (pavyzdžiui paklydus miške) bei kitas papildomas funkcijas.
INFORMACINIŲ SISTEMŲ STUDIJŲ PROGRAMA
Nuo 2010 m. rugsėjo vietoje informacinių sistemų projektavimo specializacijos yra dėstoma studijų programa – INFORMACINĖS SISTEMOS.
Darbas „Konferencijų organizavimo informacinės sistemos tobulinimas“
- Darbo autorius – Tomas Pozingis
- Vadovė – doc. dr. Rita Butkienė
Darbas „Transporto ir ekspedijavimo verslo valdymo sistema“
- Darbo autorius – Paulius Sedeckis
- Vadovas – dokt. Saulius Pavalkis
Darbas „Geolokacijos paslaugų pagrindu veikianti socialinio tinklo internetinė informacinė sistema“
- Darbo autorė – Lina Rušėnaitė
- Vadovas – dr. Gytenis Mikulėnas
MULTIMEDIJOS TECHNOLOGIJŲ STUDIJŲ PROGRAMA
Darbo tema „Interaktyvus trimatis spektaklis „Lašelio kelionė“
- Darbo bendraautoriai: Darius Kemzūra, Manvydas Linkys
- Vadovas – dr. Algirdas Noreika
Bakalaurinio darbo rezultatas: interaktyvus trimatis spektaklis „Lašelio kelionė“ – tai bendras Vilniuje įsikūrusio lėlių teatro „Avilys“ ir „CGEX studijos“ projektas. Prie projekto prisidėjo bakalaurantai. Tai pirmasis Lietuvoje ir vienas iš pirmųjų pasaulyje sukurtų interaktyvių trimačių lėlių spektaklių. Spektaklis buvo kuriamas ir finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis kaip ekologinis projektas, skatinantis vaikus mylėti gamtą, nešiukšlinti, tausoti ir saugoti aplinką.
Darbo tema „Vaizdo montažas „Automobiliai“
- Darbo autorė – Yulia Timchenko
- Vadovas – dr. Sigitas Drąsutis
Bakalaurinio darbo rezultatas: panaudojant vaizdo apdorojimo programinę įrangą sukurtas reklaminis vaizdo filmukas, išsiaiškinta, kuri vaizdo stabilizavimo programinė įranga yra optimaliausia. Profesionalai filmuoja naudodami įvairią, profesionalią filmavimo įranga: stovus, filmavimo kranus, operatorinius vežimėlius ir kitus prietaisus, garantuojančius vaizdo medžiagos kokybę ir tolygų kameros judėjimą. Tuo tarpu filmavimo mėgėjai dažnai apie profesionalios technikos naudojimą negalvoja arba nemato reikalo labiau gilintis į šias technologijas, nors gan danai jų darbuose tenka susidurti su labai drebančiu, mėgėjišku vaizdu. Darbo metu buvo suprojektuotas vaizdo klipo scenarijus, nufilmuotos automobilio SAAB 9-5 scenos, išanalizuota įvairi vaizdo stabilizavimo programinė įranga ir parinktas optimaliausias jos variantas. Šia programine įranga buvo apdorota filmavimo medžiaga ir sumontuotas vaizdo klipas.
INFORMATIKOS STUDIJŲ PROGRAMA KOMPIUTERIŲ TINKLŲ IR INTERNETO SPECIALIZACIJA
Darbo tema „Tinklo vartotojų anonimiškumo valdymo sistema“
- Darbo autorius – Gytis Vaitonis
- Darbo vadovas – prof. Rimantas Plėštys
Bakalauro baigiamajame darbe pristatyta sistema, leidžianti valdyti vartotojų anonimiškumą ir vartotojų duomenų saugumą internete. Sistema atskiria tinklo vartotojų asmeninius duomenis nuo tinklo operatorių ir paslaugų teikėjų panaudojant tarpinį vartotojų registrą, kuriame saugomi vartotojų asmeniniai duomenys. Teikdami užsakytas paslaugas tinklų operatoriai ir paslaugų teikėjai naudoja iš registro gaunamus vartotojų dinaminius identifikacinius numerius. Kibernetinių nusikaltimų atskleidimui įgaliotosios valstybės institucijos pagal identifikacinius numerius iš vartotojų registro gali gauti visus įstatymus pažeidusių asmenų duomenis.
Darbas „Programinė įranga „Android“ platformoje failų siuntimui „Ad-Hoc“ tinklu“
- Darbo autorius – Ignas Budnikas
- Vadovas – dr. Rokas Zakarevičius
Bakalauro darbo metu sukurta programinė įranga „Android“ įrenginių platformoje, skirta failų siuntimui tarp įrenginių, besijungiančių tarpusavyje belaidžiu „Ad Hoc“ tinklu. Programa sudaro daugelio žingsnių (Multi-Hop) „Ad Hoc“ tinklą, kuriame mobilieji įrenginiai bendrauja tarpusavyje tiesiogiai arba per tarpininkus – kitus tokius pačius įrenginius ir išplečia tinklo ribas. Tokio tinklo sudarymui sukurtas maršrutų paieškos protokolas, realizuotas mobiliųjų įrenginių operacinėje sistemoje „Android“.
Darbo pristatymas:
INFORMATIKOS STUDIJŲ PROGRAMA BANKŲ DUOMENŲ CENTRŲ SPECIALIZACIJA
Darbas „Internetinės svetainės sukūrimo paslaugos užsakymų sistema“
- Darbo autorius – Andrius Dumčius
- Vadovė doc. dr. Regina Misevičienė
Bakalaurinio darbo rezultatas – sukurta dinaminė interneto svetainės užsakymo sistema, kuri realizuoja tokias funkcijas: fizinio asmens ar įmonės vartotojų registracija, duomenų įvedimas ir redagavimas, laisvo domeno svetainei parinkimą, logotipo užsakymas, dizaino pasirinkimas, meniu pozicijų ir pavadinimų nurodymas, elektroninio pašto dėžučių vardų užsakymas ir sąskaitos – faktūros suformavimas.
INFORMATIKOS INŽINERIJOS STUDIJŲ PROGRAMA KOMPIUTERINIŲ SISTEMŲ INŽINERIJOS SPECIALIZACIJA
Darbas „Automobilio saugaus atstumo palaikymo sistema“
- Darbo autoriai: Grybauskas Žilvaras, Kubilius Algirdas, Žitkus Žygimantas
- Vadovas – doc. dr. Agnius Liutkevičius
Darbo metu sukurta ultragarsinė sistema, kuri stebi, koks automobilio atstumas iki priešais esančių objektų (automobilių) ir, užfiksavus pavojingai mažą atstumą, įspėja vairuotoją arba, esant galimybei, sustabdo automobilį. Sistema užtikrina automobilio ir jo keleivių saugumą, nuolat stebėdama priešakyje vykstančius kitų transporto priemonių greičio ir atstumo kitimus, ir kompensuoja vairuotojo dėmesio trūkumą, kai nepastebi, jog priešais esantys automobiliai staiga pradėjo stabdyti.
Darbas „Vietos nustatymo patalpose sistema“
- Darbo autoriai: Rušėnas Karolis, Šalčius Gintautas
- Vadovas – doc. dr. Agnius Liutkevičius
Darbo metu sukurta vietos nustatymo patalpose sistema, kuri leidžia vartotojams su išmaniaisiais mobiliais telefonais nustatyti savo buvimo vietą ir judėjimą patalpoje. Šių funkcijų negalima atlikti naudojant mums įprastas GPS sistemas, kurios veikia tik lauke. Sistema pateikia informaciją ne tik realiu laiku, bet ir suteikia galimybę peržiūrėti žmogaus buvimo vietos patalpoje istoriją ir jo judėjimo trajektorijas.