Korporacija „Intel“ susitikimo su investuotojais metu papasakojo apie savo planus užkariauti išmaniųjų telefonų rinką: kompanija pageidauja savo konkurentus nugalėti savo moderniausių pasaulyje gamyklų, taip pat tūkstančių inžinierių dėka, praneša „Forbes“.
Tikslas – patraukti pagrindinių šios rinkos žaidėjų, tokių kaip „Apple“, dėmesį. Kaip žinia, „Apple“ jau dabar naudoja išskirtinai „Intel“ mikroschemas savo nešiojamuosiuose ir stacionariuose kompiuteriuose, tuo tarpu smarkiai populiarėjančiuose savo planšetiniuose kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose – savo sukurtas mikroschemas. Nemažai ekspertų mano, jog „Apple“ ketina ateityje ir savo kompiuterius „Mac“ aprūpinti ARM architektūros procesoriais.
„Mūsų užduotis – padaryti savo mikroschemas tokiomis patraukliomis darbui kompiuteriuose „Mac“ ir planšetiniuose kompiuteriuose „iPad“, jog jie daugiau negalėtų mūsų ignoruoti“, – teigė „Intel“ generalinis direktorius Paulas Otellinis.
Kiek anksčiau šiais metais kompanijos „Motorola Mobility“ ir „Lenovo“ pranešė apie savo planus rinkai pateikti išmaniuosius telefonus su „Intel Medfield“ platforma. „Intel“ vadovo teigimu, ateityje ruošiami ir nauji produktai su šia platforma. „Prieš metus nebuvo nė vieno žmogaus, išskyrus „Intel“ darbuotojus, kas tikėtų, jog mes turime bent kažkiek šansų šiame versle, – teigė P. Otellinis. – Tačiau dabar mūsų jau klausia, kokios rinkos dalies mes tikimės.“
Savo tikslui pasiekti „Intel“ ketina pasinaudoti visais savo privalumais – pirmaujančiais technologiniais procesais, leidžiančiais sukuri mažas ir kartu labai energetiškai efektyvias mikroschemas. Kartu „Intel“ ir toliau plėtos mobilių įrenginių rinkoje savo x86 procesorių architektūrą, kuri naudojama daugybėje asmeninių kompiuterių ir serverių.
Tuo pačiu metu konkurentai tik pradeda įsisavinti 32 nm ir 28 nm technologinius procesus, kurie „Intel“ atveju yra jau praėjęs etapas. Korporacija ruošia 22 nm mikroschemas „Intel XMM 7260“, skirtas išmaniesiems telefonams ir kurios pasirodys 2013 metais. 2014 metais kompanija žada sukurti jau 14 nm „SoC“ mikroschemas, tuo tarpu konkurentai tuo metu tik pradės įsisavinti 22 nm ir 20 nm technologinius procesus.
„Intel“ konkurentai, aišku, tikisi pigių mikroschemų, kurias gamins kontraktiniai gamintojai (TSMC, „Globalfoundries“ ir kiti) ir kurie neturėtų prileisti „Intel“ prie labai patrauklios mobiliųjų įrenginių rinkos. Aišku, atsirado ir originalių kovos su „Intel“ būdų: kompanijos „nVidia“ vadovas kiek anksčiau jau buvo pareiškęs, jog galėtų tiesiog tapti dar vienu kontraktiniu gamintoju, nuo kurio konvejerių „nužengtų“ „nVidia Tegra“ ir „GeForce“ mikroschemos. Tik vargu, ar „Intel“ sutiktų su tokia „nVidia“ prezidento pozicija.
Dar vienas „Intel“ privalumas – tai galybė programuotojų. Kompanija „Intel“ yra antra pasaulyje kompanija pagal indėlį į atviro kodo operacinės sistemos „Linux“ plėtrą. Be to, savo laiku „Intel“ padėjo „Apple“ pareiti nuo „IBM Power PC“ architektūros, kuri buvo naudojama „Mac“ kompiuteriuose, prie x86, kurią naudoja „Intel“. Vargu, ar ir šį kartą „Intel“ nepadėtų „Apple“ migruoti prie x86 architektūros ir šį kartą, jei tik kompanija iš Kupertino pareikštų norą atsisakyti savo planšetiniuose kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose ARM architektūros.