Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Specialistų nuomonė: technologijų ir verslo tendencijos 2012 metais

Publikuota: 2012-01-03 07:07
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

Tie žmonės, kurie beatodairiškai pasitiki majų kalendoriaus pranašystėmis, 2012 metų laukia su dideliu nerimu – vis vien susidėliotus planus greičiausiai sužlugdys kokie nors pražūtingi kosminiai reiškiniai. O tie, kurie turi išsikėlę ilgalaikių tikslų ir uždavinių, į ateinančius metus turėtų žvelgti kiek viltingiau.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Specialistų nuomonė: technologijų ir verslo tendencijos 2012 metaisTie žmonės, kurie beatodairiškai pasitiki majų kalendoriaus pranašystėmis, 2012 metų laukia su dideliu nerimu – vis vien susidėliotus planus greičiausiai sužlugdys kokie nors pražūtingi kosminiai reiškiniai. O tie, kurie turi išsikėlę ilgalaikių tikslų ir uždavinių, į ateinančius metus turėtų žvelgti kiek viltingiau.

Mėgindamas išskirti esmines 2012 metų tendencijas, internetinis puslapis „Bbc.co.uk“ pakalbino keletą savo srities ekspertų, kurie pasidalino įžvalgomis apie ateinančių metų informacinių technologijų (IT) ir verslo raidos perspektyvas.

Besibaigiantys metai pasižymėjo vis spartesniu technologijų skverbimusi į verslo pasaulį. IT panaudojimas tapo neatsiejama verslo dalimi – novatoriški įrenginiai, debesinės kompiuterijos technologijos ar virtualizacija šiandien jau nieko nebestebina. O kokios tendencijos mūsų laukia ateinančiais metais?

Tomas Standage'as, „The Economist“ informacinių technologijų redaktorius:

Pirmoji tendencija bus socialinių tinklų galimybių išplėtimas verslo aplinkoje. Manau, tai bus itin pastebimas dalykas, nes yra begalė priežasčių, kodėl kompanijos yra suinteresuotos tai išnaudoti. Iki šiol vyravo požiūris, jog socialinių tinklų išnaudojimas yra paprasčiausias laiko švaistymas, bet dabar tai turėtų pasikeisti.

Tad daug šansų, kad jau greitai verslo kompanijų programinė įranga primins „Facebook“ veikimo principus. Kai kurios kompanijos jau dabar bando tai pritaikyti, išnaudodamos panašaus pobūdžio sistemas „Chatter“, „Salesforce“, „Yammer“ ar „Jive“.

Kitas tikėtinas dalykas – „Google“ kompanijos nesėkmė vystant „Android“. Tai galėtų nutikti todėl, jog planšetinių kompiuterių rinka bus pasidalinta tarp „Amazon“ ir „Apple“ kompanijų. Sunku įsivaizduoti, jog tokiomis sąlygomis „Android“ galėtų atrasti savąją nišą. „Amazon“ gali sėkmingai padengti savo planšetinių įrenginių gaminimą, subsidijuodama tai iš savo pardavimų internetinėje prekyboje. „Apple“ gali remtis agresyvia kainų politika, išnaudodama savo tvirtas prekinio ženklo pozicijas. Tai taps rimta problema „Google“ kompanijai.

Trečiasis dalykas – kompanijos „Research in Motion“ perspektyvos. Manau, kad kažkas perpirks šią kompaniją. Klausimas, ar bus perpirkta visa kompanija, ar ji išlaikys savo dabartinę formą. Mano manymu, „Research in Motion“ gali būti padalinta, atskiriant techninės įrangos gamybos ir paslaugų teikimo sritis.

Dar vienas dalykas, kurį norėčiau išskirti – bevielio apmokėjimo galimybių įtraukimas į išmaniųjų telefonų funkcijas. Prognozavau, kad tai bus padaryta jau šiemet. Maniau, kad šiais metais pristatytas „iPhone“ telefonas įtrauks bevielio duomenų perdavimo (NFC) technologiją. Taip kol kas nenutiko, bet tikiuosi, jog ateinančiais metais tai pagaliau bus padaryta – „iPhone 5“ greičiausiai turėtų išnaudoti NFC technologiją.

Elissa Fink, „Tableau Software“ ekspertė:

Informacijos ir duomenų apimtys nenustos didėti ir tai turės poveikį ne vien IT organizacijų veiklos pobūdžiui, bet ir paprastų darbuotojų, vadybininkų ar kompanijų vadovų veiklai. Tokie žmonės taip pat disponuoja milžiniškais kiekiais informacijos, kurios sėkmingas apdorojimas taps neatsiejama tinkamų sprendimų priėmimo proceso dalimi.

Antra, einama link to, jog kompanijų naudojama programinė įranga taps vis panašesnė į kasdienę, paprastiems vartotojams skirtą programinę įrangą. Jos veikimas taps lengviau perprantamas, ji taps greitesnė, reikalaujanti paprastesnių panaudojimo įgūdžių.

Trečiasis aspektas bus mobilumas. Mobiliųjų technologijų išnaudojimas verslo aplinkoje tampa vyraujančia tendencija. Kompanijos savo veikloje vis labiau išnaudoja planšetinių kompiuterių galimybes. Nenuostabu, juk žmonės nori turėti priėjimą prie jiems reikalingos informacijos bet kur ir bet kuriuo metu.

Williamas Dudley, kompanijos „Sybase 365“ vadovas:

Manau, kad itin didelis dėmesys ir spaudimas bus nukreiptas į kompaniją „Apple“. Mano spėjimu, ateinančiais metais „iPhone 5“ jau turėtų įgyvendinti ir pilnai išnaudoti NFC technologiją. Tai būtų itin reikšmingas sprendimas. Be abejo, NFC technologija būtų tik pirmas žingsnis link kokybiškai naujo apmokėjimo būdo įgyvendinimo. Bet daug kas priklausys nuo pardavimo paslaugas teikiančių kompanijų galimybių ir norų adaptuotis prie šios technologijos veikimo.

Kita vertus, pati „Apple“ kompanija, turinti milžinišką savo taikomųjų programų ir „iTunes“ paslaugų rinką, greičiausiai norės kuo spartesnio NFC technologijos įgyvendinimo. Nežinau konkrečių detalių, bet įtariu, kad tokiu atveju „Apple“ šioje srityje galėtų turėti tikrai didelę įtaką.

Antra, įdomu bus stebėti kai kurių IT įrenginius gaminančių kompanijų produkcijos perspektyvas. Mano manymu, „Windows Phone“ ateinančiais metais dar išgyvens ir išlaikys savo rinkos dalį. „Research in Motion“ kompanijos dar taip pat nenurašau. Jų gaminami „Blackberry“ įrenginiai yra populiarūs visame pasaulyje, o kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui Viduriniuose Rytuose, netgi labai populiarūs. Tiesiog „Research in Motion“ vis dar turi tai, ko neturi „Apple“, „Android“ ar „Windows Phone“.

Benas Holmesas, „Index Venture“ kompanijos atstovas:

Šiuo metu yra itin didelis susidomėjimas trimačio (3D) spausdinimo technologijomis. Dar visai neseniai tai buvo panašu į kažką iš mokslinės fantastikos srities, bet dabar tai tampa moksliniu faktu. Manau, kad tai yra itin stipri koncepcija – idėja, jog vartotojai gali pasirinki ir pasidaryti įrenginius patys.

Tai viena tų sričių, kur turėtų būti pastebimas smarkus produkcijos kaštų mažėjimas, nes tokios technologijos taps vis prieinamesnės paprastiems vartotojams. O dar prieš porą metų tai galėjo būti panaudota tik aukštųjų technologijų architektūriniuose sprendimuose ar sofistikuotoje „Formulės 1“ komandų dizainerių inžinerinėje veikloje.

Be to, išmanieji telefonai turėtų tapti tarsi distancinio valdymo prietaisais, gebančiais kontroliuoti viską, kas yra aplink vartotoją. Jau dabar išmaniaisiais telefonais galima užsisakyti maistą ar reguluoti namų šildymą. Visa tai turėtų tik dar labiau išsiplėsti.

Didelis dėmesys bus skiriamas mobiliųjų telefonų žaidimų rinkos plėtrai. Nemažai kompanijų yra itin susidomėjusios šios verslo nišos išnaudojimo galimybėmis. Juk užtenka pažvelgti į tai, kokio masto ir populiarumo yra „Facebook“ žaidimai. Tuo tarpu žaidimų mobiliesiems įrenginiams pasiūla yra vis dar pakankamai mažos apimties. Be to, galima sakyti, kad dauguma žaidimų, skirtų „iOS“ ar „Android“, yra tiesiog „Facebook“ žaidimų imitacijos ar atkartojimai. Manau, kad kompanijos turėtų skirti didelį dėmesį tam, jog mobiliųjų telefonų žaidimus paverstų kokybiškai naujo lygmens ir dar patrauklesnius vartotojams.

Neilas Campbellas, „Dimension Data“ kibernetinio saugumo ekspertas:

2011 metai pasižymėjo vis augančiu susirūpinimu kibernetinėmis grėsmėmis. Deja, bet ateinančiais metais toks pagrįstas rūpestis turėtų tik dar labiau augti – internetinėje erdvėje pastebimos grėsmės taps tik dar platesnio masto ir stipresnio poveikio.

Taip manau, nes kenkėjiškus išpuolius internetinėje erdvėje yra pakankamai lengva atlikti. Be to, tai atlikti darosi vis paprasčiau, nes plečiantis interneto panaudojimo mastams, daugėja ir internetinės erdvės pažeidumų. Kadangi efektyviai tai sukontroliuoti yra vis dar sudėtinga, tikėtinas kibernetinės erdvės grėsmių masto išaugimas. Natūralu, kad pagrindinis kibernetinio saugumo tikslas turėtų išlikti internetinės erdvės pažeidimų mažinimas. Deja, bet tai padaryti ne visuomet yra taip paprasta.

Be to, turėtų itin išplisti taip vadinamoji „atsinešk savo asmeninį įrenginį“ (angl., „Bring your own device“, BYOD) mada – žmonės į savo darbovietes atsineštų savo pirktus, asmeninius IT įrenginius. Tai visai natūrali tendencija, nes žmonės pasižymi vis didesniu kompiuteriniu raštingumu. Tokiu atveju kompanijos turėtų susitaikyti su tokia tendencija ir leisti savo darbuotojams naudotis tokiais įrenginiais ir techninėmis galimybėmis, kurias šie yra pratę ir nori naudoti.

Stevenas Prentice'as, kompanijos „Gartner“ analitikas:

Vis augančios IT technologijų ir mobiliųjų įrenginių panaudojimo galimybės, didėjantis vartotojiškumas, socialinė kompiuterija, socialinė tinklaveika, programinės įrangos kaip paslaugų sektoriaus platformos raida keičia IT srities ir verslo veikimo principus. Verslui yra vis mažiau reikalingos tiesioginės IT specialistų paslaugos. IT lyderiai turėtų į tai atkreipti dėmesį ir galbūt šiek tiek pakeisti savo požiūrį, jei jie vis dar nori išlikti aktyvūs rinkos dalyviai.

Be to, greitu metu tikėtinas savotiškas informacinės aplinkos „sprogimas“. Taip atsitiks dėl vis labiau besiplečiančios internetinės erdvės ir tarpusavyje susietų IT įrenginių panaudojimo masto augimo, kuomet yra sukuriamas milžiniškas kiekis informacijos ir duomenų.

Versle dažnai sakoma, jog tinkama informacija galėtų lemti ir geresnių sprendimų priėmimą. Čia matau daug galimybių IT specialistų veiklai – kaip iš milžiniško informacinio lauko atrinkti ir susisteminti tuos duomenis ir informaciją, kuri yra tikrai reikalinga ir naudinga. Tai nėra taip paprasta, mat technologiškai reikalinga atsižvelgti į itin daug faktorių, bet tai yra įmanoma – informacija gali būti atrinkta, ji gali būti analizuojama.

Manau, kad mobilieji įrenginiai galutinai taps pirminiu ir dominuojančiu prieigos prie interneto šaltiniu. Kita vertus, įtariu, kad visa ta socialinė tinklaveika ir neįtikėtinai didelės investicijos į šią sritį gali tiesiog „sprogti“. Mes jau matėme panašų atvejį, kuomet taip atsitiko su „dot.com“. Be abejo, tai nereiškia, kad tokio pobūdžio socialumas visiškai išnyks, galbūt jis taps tiesiog labiau realistiškas.


Balsas.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama