Masačusetso Technologijos instituto (JAV) leidinys „Technology Review“ apžvelgė svarbiausius besibaigiančių metų technologijų pasaulio įvykius remdamasis skaičių kalba.
Netaikus atomas
9 balų žemės drebėjimas prie Japonijos krantų sukėlė avariją Fukušimos atominėje elektrinėje, kuri pagal Tarptautinę branduolinių įvykių vertinimo skalę (INES) buvo įvertinta aukščiausiu įmanomu balu – 7 taškais iš 7 galimų. Japonijos vyriausybės teigimu, šios avarijos likvidavimo padariniai truks 30–40 metų ir kainuos apie 15 mlrd. JAV dolerių.
Po šios katastrofos daugelis pasaulio šalių peržiūrėjo ambicingus atominės energijos plėtros planus, o Vokietija ir Šveicarija išvis atsisakė branduolinės energijos. Iki 2022 m. Vokietijoje bus uždaryti visi 17 atominių reaktorių, kurie 2010 m. pagamino 133 milijardus kWh energijos, tai sudaro 28,4 proc. visos šalyje pagaminamos elektros energijos. Šveicarijoje veikia 5 branduoliniai reaktoriai, paskutinysis iš jų bus uždarytas 2034 metais.
Saulės energijos aušra
Alternatyvių energijos šaltinių plėtrą analizavusi tyrimų bendrovė „GMT Research“ pranešė, kad nuo 2011 m. sausio iki lapkričio pasaulyje pradėjo veikti visa eilė naujų saulės energijos jėgainių, kurių bendra galia siekia 20 563 MW (Europoje – 13 533 MW). Tai 2 960 MW daugiau, nei prieš metus. Bendra visų saulės energijos generavimo pajėgumų galia pasiekė 59 152 MW.
Vidutinė saulės energijos gamybos kaina sumažėjo nuo 1,9 JAV dolerio už 1 W iki 1,35 dolerio. Anailtikai prognozuoja fotoelektrinių skydelių perprodukciją pasaulinėje rinkoje, nes jų gamyba ypač išaugo Kinijoje. Manoma, kad dėl to atpigs saulės energijos gamybos įranga, ir elektros gamybos iš saulės šviesos generatoriai taps įprastu dalyku.
Duomenų tvanas
Bendrovės IDC ekspertai apskaičiavo, kad bendras elektroninėse laikmenose saugomos informacijos kiekis pasiekė 1,8 zetabaitus (1,8×270 baitus). Nors maža, bet įspūdinga šios informacijos masyvo dalis gali būti laikoma talpiausiame kietajame diske, kurį šiuo metu kuria IBM. Jo talpa sieks 120 petabaitų (1 PB yra 1 mln. GB)
„Google“ tinklas
Antrasis bendrovės „Google“ bandymas sukurti nuosavą interneto socialinį tinklą buvo sėkmingas: birželį debiutavęs „Google+“ jau po 2 savaičių turėjo 10 mln. vartotojų, o iki metų pabaigos jų skaičius išaugo iki 40 mln. Tiesa, lyginant su „Facebook“, turinčiu apie 800 mln. vartotojų, tai kol kas tik lašas jūroje.
Elektrinės lenktynės
2010 m. pabaigoje automobilių pramonės milžinės „General Motors“ ir „Nissan“ pristatė naujus elektromobilius „Chevrolet Volt“ ir „Nissan Leaf“. Po metų jau galima suskaičiuoti rezultatus: GM pardavė 6 468 elektromobilius, nors planavo parduoti 10 000, o „Nissan“ rinkoje sekėsi geriau: ji įvykdė savąjį 20 000 elektromobilių pardavimo planą.
Kamieninėms ląstelėms – raudona šviesa
Lapkritį JAV bendrovė „Geron“ sustabdė savąją kamieninių ląstelių tyrimų programą. Bendrovė išleido 45 mln. dolerių vien tik tam, kad gautų valdžios leidimą atlikti klinikinius tyrimus, tačiau sugebėjo pagelbėti vos 4 pacientams.