„Apple“ vienas įkūrėjų ir ilgametis vadovas Steve‘as Jobsas paliko gilų įspaudą technologijų istorijoje.
Jo karjeroje buvo ir pakilimų, ir nuopuolių. O svarbiausi momentai – nuo pirmojo „Macintosh“ kompiuterio iki planšetinio kompiuterio „iPad“ – buvo užfiksuoti kamerų. Tinklalapis Mashable.com siūlo prisiminti 10 įsimintiniausių S. Jobso karjeros momentų, kurie primins, kodėl jo pasitraukimas iš „Apple“ vadovo posto yra toks reikšmingas.
S. Jobsas pademonstruoja „Macintosh“
1984 metais S. Jobsas pasauliui pristatė vieną pirmųjų kompiuterių su grafine vartotojo sąsaja „Macintosh“. Tai kardinaliai pakeitė požiūrį į darbą kompiuteriu.
„Macintosh“ reklama
Ridley Scotto sukurta garsioji reklama pavadinimu „1984“, pranešusi apie „Macintosh“ sukūrimą, iki šiol yra imituojama konkurentų. Šįmet „Motorola“ sukūrė šios klasika tapusios reklamos parodiją savo planšetiniam kompiuteriui „Xoom“.
Partnerystė su „Microsoft“
Kai 1997 metais „MacWorld“ renginio metu ekrane pasirodė tuometinis „Microsoft“ vadovas Billas Gatesas, auditorija ėmė šaukti ir švilpti. Tačiau partnerystė su aršiausia konkurente ir „Microsoft“ įsipareigojimas kurti programinę įrangą „Macintosh“ kompiuteriams buvo vienas gudriausių – ir bene protingiausių – S. Jobso priimtų sprendimų jam grįžus į „Apple“.
Nors kai kurie tuomet neteisingai suprato, kad „Microsoft“ nusipirko „Apple“, iš tiesų be „Microsoft“ investicijos ir įsipareigojimų kurti „Macintosh“ programinę įrangą, kompanijai galėjo kilti rimtų problemų pristatant rinkai naujus produktus.
Pirmasis „iMac“ pristatymas
Kompiuteris „iMac“ tapo pirmuoju žingsniu į modernius „Apple“ kompiuterius. Jis turėjo puikų dizainą, gerą techninę įrangą ir buvo sąlyginai nebrangus. Tai nebuvo patobulintas „Macintosh“, tai buvo kažkas naujo.
Pristačiusi „iMac“ kompanija tapo patrauklia. Senieji „Apple“ gerbėjai puikiai atsimena kiaušinio formos, „viskas viename“ įrenginį ir garsųjį sprendimą atsisakyti „floppy“ diskelių įrenginio.
Muzikos grotuvo „iPod“ debiutas
Beveik prieš 10 metų „Apple“ pristatė muzikos grotuvą „iPod“, kuris kompanijai padėjo dar labiau sustiprinti pozicijas.
„iPod“ idėja buvo paprasta: 1 tūkst. dainų jūsų kišenėje. Tuo metu tai buvo išskirtinis įrenginys, kokio negalėjo pasiūlyti joks konkurentas.
2003 metais „Apple“ žengė dar vieną svarbų žingsnį ir pristatė muzikos parduotuvę „iTunes Store“. Internete vis aktyviau plintant nelegalioms muzikos įrašų kopijoms, tuo metu mažai kas tikėjo, kad prekyba dainomis gali pasiteisinti. Dabar „iTunes“ yra didžiausia muzikos parduotuvė pasaulyje.
S. Jobsas pristato „iTunes Phone“
„iPod“ grotuvams užkariaujant mases, pradėjo sklisti gandai apie „iPod telefoną“. Pirmąjį žingsnį į telefonų rinką „Apple“ žengė kartu su „Motorola“, pristatydama „iTunes Phone“ telefoną. Techninę įrangą gamino „Motorola“, o „Apple“ sukūrė programą, kuri leidžia telefonu klausytis „iTunes“ dainų.
Tiesa, šis produktas didelės sėkmės nesulaukė. Tai buvo pamoka, kad tik „Apple“ gali kurti „Apple“ produktus.
Kalba Stanfordo universiteto studentams
S. Jobso kalba Stanfordo universiteto diplomų įteikimo renginyje 2005 metais yra viena laikoma viena geriausių jo viešai pasakytų kalbų. Ji yra jaudinanti, įkvepianti ir iš dalies primena „Apple“ produktų pristatymo renginį.
„iPhone“ pristatymas
Šlovė išmaniajam telefonui „iPhone“! Jis pakeitė visą mobiliųjų telefonų rinką. Be šio telefono kiti įrenginiai neatrodytų taip, kaip jie atrodo dabar, ir neturėtų tokių galimybių, kokias turi.
„iPhone“ dar labiau sustiprino kompanijos „Apple“ pozicijas ir padėjo S. Jobsui įsitvirtinti istorijoje.
S. Jobsas ir B. Gatesas kartu
S. Jobsas ir B. Gatesas 2007 metais buvo įtakingiausi žmonės technologijų rinkoje, o gal ir visame pasaulyje. Matyti juos kartu konferencijoje „D: All Things Digital“, prieš pat „iPhone“ išleidimą, buvo išties įsimintina.
„iPad“
2010 metų sausį „Apple“ dar kartą pakeitė žaidimo taisykles, pristatydama planšetinį kompiuterį „iPad“. Kaip ir „iPod“ ar „iPhone“ atveju, kritikai šiam įrenginiui prognozavo nesėkmę, tačiau jis sukėlė tikrą revoliuciją. Iš tiesų, jo sėkmė buvo didesnė už bet kokio kito naujo technologijų įrenginio, „iPad“ keičia žmonių požiūrį į darbą, mokymąsi, žiniasklaidą ir kitas gyvenimo sferas.