Lietuvoje jubiliejinį 10 kartą vykusiuose tarptautiniuose „Young Creative Entrepreneur“ (YCE) apdovanojimuose kūrybiškiausia skaitmeninių medijų srityje dirbančia verslininke pripažinta Jurga Sakalauskaitė, interaktyvios knygos vaikams „Smagiosios Pelytės Smailytės istorijos“ autorė bei verslo konsultacijų įmonės „Business talk“ bendrasavininkė.
Prieš šešerius metus Jurga kartu su partneriais steigė kompaniją „Business talk“, kuri dabar verslininkams siūlo garso transliacijas įvairiomis vadybos temomis. Su partneriais ji įkūrė leidybos kompaniją „Realverus“, parašė ir išleido knygą vaikams „Smagiosios Pelytės Smailytės istorijos“, kuri šiemet tapo pirmąja lietuviška interaktyvia knyga skaityklei „iPad“ – jos siužetas kinta pagal tuo metu lauke vyraujantį orą ir paros metą.
Komisijos nario Ramūno Garbaravičiaus teigimu, Britų Tarybos organizuotame 21–40 m. amžiaus Lietuvos verslininkams skirtame konkurse rašytoja, konsultantė ir kūrybininkė Jurga išsiskyrė savo idėjų inovatyvumu ir įgyvendinimo realumu.
Spalio mėnesį konkurso nugalėtoja važiuos į Jungtinę Karalystę, kur į savaitės trukmės skaitmeninių medijų programą susirinks nacionalines YCE atrankas savo šalyse laimėję verslininkai. „Neabejoju, kad įgysiu neįkainojamos patirties, kuri man ir mano komandai padės kurti naujas interaktyvias knygas vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Norime lygiuotis į pasaulinius interaktyvių knygų leidėjus, tokius kaip „Zukko“, „Touchy Books“ bei „Nosy Crow“. Aktyvus YCE alumni tinklas padės mums išplėsti tarptautinius ryšius, atrasti naujų bendradarbiavimo galimybių ir pasisemti idėjų“, – sakė konkurso laimėtoja.
Į apdovanojimą pretendavę verslininkai privalėjo puikiai kalbėti angliškai, turėti mažiausiai 3 metų darbo patirtį skaitmeninių medijų srityje ir potencialą tapti savo srities lyderiu ateityje. Pretendentai turėjo dirbti programinės įrangos srityje, kurti žaidimus, atstovauti specialistų agentūras bei leidėjus, dirbančius su įvairiomis platformomis internete ar kurti mobilius sprendimus.
Anot Britų Tarybos atstovės Danguolės Kiznienės, šių metų konkurse dalyvavo ypatingai stiprūs ir įvairūs kandidatai. Komisijos nariai ypač aukštai įvertino konkurso dalyvius Arnoldą Rogoznyj bei Allan van O. T. Andersen. Daugelyje žiniasklaidos pusių save išbandęs Arnoldas labiausiai žinomas kaip didžiausios Baltijos šalyse interneto konferencijos „LOGIN“ organizatorių. Allan van O. T. Andersen patirtį medijų sektoriuje susikrovė kurdamas interaktyvius filmus, 3D projekcijas ant Vilniaus Rotušės, vadovaudamas Olandijos TV prodiuserinei kompanijai, o 2006-aisiais Vilniuje kartu įkūrė nevyriausybinę organizaciją „Oval Not Round“.
„Šio konkurso dalyviai buvo ypatingi dar ir tuo, kad jie yra skaitmeninių medijų karta. Todėl dalyvių noras surasti tarptautinius verslo partnerius, užmegzti bendradarbiavimo ryšius su kolegomis Jungtinėje Karalystėje buvo labai akivaizdus. Komisija buvo sužavėta dalyvių entuziazmu, verslumu, inovatyvumu, ir tik po karštų diskusijų, buvo išrinkta konkurso nugalėtoja“, – sakė Danguolė Kiznienė.
Pasak komisijos nario, investicinės bendrovės „Scaent Baltic“ valdybos nario Ramūno Garbaravičiaus, šis konkursas skatina kūrėjus drąsiau priimti sprendimus ir drąsiau integruotis į globalią ekonomiką. „Šio konkurso dalyviai yra ne rytdienos, o jau šiandienos tikrieji verslininkai“, – sakė jis.
Konkurso komisiją sudarė asociacijos „Infobalt“ inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis, „Scaent Baltic“ valdybos narys Ramūnas Garbaravičius, dizaineris, 2006 m. YCE dizaino srities prizo laimėtojas Darius Čekanauskas, Britų Tarybos Lietuvoje vadovas Artūras Vasiliauskas ir YCE konkurso organizatorė Danguolė Kiznienė.