Gegužės 17–19 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti tarptautinė pramonės paroda „BaltTechnika 2011“ šiemet išsiskirs inovacijų, naujų idėjų bei technologijų inžinerinės pramonės srityje gausa. Čia bus galima padiskutuoti apie naujausias kosmoso technologijas, apie ateities energetiką ir jos iššūkius, pirmiesiems Baltijos šalyse susipažinti su nepilotuojamomis sistemomis.
Pirmą kartą šioje parodoje bus pristatytas ypač pažangus stebėjimų technologijų sprendimas – nepilotuojamas skraidantis aparatas (NSA) „CyberQuad“. Tai sraigtasparnio tipo aparatas, pritaikytas skraidyti miesto sąlygomis. Visa sistema telpa į kuprinės dydžio dėklą, be to, „CyberQuad“ veikia elektrinės traukos pagalba, todėl šiam aparatui nereikia kuro, taigi jis neišmeta teršalų ir neišskiria šilumos. NSA naudojami kariuomenės, karinės žvalgybos, saugumo, nekilnojamojo turto srityse, gelbėjimo darbams vykdyti, aplinkosaugoje, teisėsaugoje, žemės ūkyje – visur, kur reikia efektyviai ir greitai surinkti informaciją tarptautiniu mastu. Kaip teigia NSA pristatančios UAB „Suntrill“ direktorius Olegas Romanovskis, „CyberQuad“ atskraidinamas specialiai parodai tiesiai iš Australijos, kur ir yra gaminamas, taigi, parodos „BaltTechnika“ lankytojai pirmieji Baltijos šalyse turės progą susipažinti su šiuo inovaciniu aparatu.
Pasak LITEXPO direktoriaus pavaduotojos Kristinos Pladienės, daug dėmesio parodoje bus skirta vienam aktualiausių pastarojo dešimtmečio klausimų – energijos gamybai ir panaudojimo efektyvumui, naujausioms energijos technologijoms. Ši tema pasirinkta „BaltTechnika 2011“ akcentu, ją atstovaus daugiausia dalyvių. Čia bus ieškoma atsakymo į aktualius šiandien klausimus apie energijos šaltinių patikimumą, kai atominės elektrinės patiria skaudžias avarijas, kai nuolat auga kuro kainos. Bendrovių stenduose bus galima susirinkti informaciją apie energetiką be kuro, sužinoti, kaip racionaliai panaudoti gamybos procese susidarančias atliekas, kaip optimizuoti gamybos procesus panaudojant atsinaujinančios energijos išteklius, susipažinti su jų stebėjimo bei valdymo sprendimais, apžiūrėti naują lietuvišką išradimą – kompaktišką šiluminę mašiną, kurią sukūrė UAB „Baltic New Energy Technologies“.
Šia tema parodos metu vyks seminarai bei diskusijos, kuriuose bus aptariama energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių, jos pranašumai ir atsirandantys nauji iššūkiai, bus kalbama apie ateities energijos technologijas, vandenilio energetikos panaudojimo galimybes. Šią temą parodoje pristatysiantis Vandenilio energetikos technologijų centro vadovas dr. Darius Milčius teigia, kad siekiant patenkinti vis didėjantį energijos poreikį ir apriboti neigiamą poveikį aplinkai, visame pasaulyje intensyviai ieškoma naujų technologijų. Vienas iš galimų sprendimų – panaudoti vandenilį kaip naują ir labai efektyvų energijos nešėją, kuris gali radikaliai pakeisti energijos gamybos, perdavimo ir vartojimo sritis.
Pagrindinė parodos tema, kaip visuomet, lieka pramonė – naujausi pramonės įrengimai ir medžiagos, metalo apdirbimo įranga, elektronika ir automatika. Šiemet šio sektoriaus įmonės parodoje ketina pristatyti nemažai naujovių, inovacinių technologijų. Viena iš jų ypač aktuali – kompleksinis sprendimas MC95EX, skirtas elektrinių įrenginių tikrinimui ir priežiūrai specialiose įmonėse bei potencialiai sprogiose aplinkose. Šį sprendimą sukūrė ir jau išbandė lietuviška bendrovė „Pramoniniai automatikos komponentai“. Tokio lygio automatizuota duomenų surinkimo ir apdorojimo sistema Lietuvoje sukurta pirmą kartą.
Parodos lankytojai galės dalyvauti ir atviroje diskusijoje „Lietuva ir kosmoso technologijos: kaip tai atrodo realybėje?“ Neformalioje Cafe Scientifique formato diskusijoje bus aptariamos kosmoso technologijos, kalbama apie tai, kaip jos kuriamos ir kaip jas ketinama kurti Lietuvos mokslo centruose bei įmonėse.
FAKTAI IR SKAIČIAI
Tarptautinė pramonės, energijos, elektrotechnikos ir elektronikos, aplinkos apsaugos paroda „BaltTechnika“ šiemet rengiama 19-ąjį kartą. „BaltTechnika“ – vienintelė specializuota pramonės paroda Baltijos šalyse, kurią aukštai vertina verslo visuomenė ir kuri 2008 metais buvo apdovanota Lietuvos metų gaminio aukso medaliu.
Šiemet parodoje dalyvaus per 100 bendrovių iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Danijos, Čekijos, Vokietijos, Turkijos. Kaip visuomet, jungtinį stendą įsirengs Vokietijos įmonės iš Bavarijos žemės.
Parodos organizatoriai: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA.
Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO – 5-oji salė bei lauko aikštelės.
Parodos data ir darbo laikas: gegužės 17–18 dienomis 10–18 val., gegužės 19 d. 10-17 val.
Oficialus parodos atidarymas – gegužės 17 d. 11 val. LITEXPO 3-oje salėje.
Įėjimas į parodą nemokamas.
Dalyvių stenduose bus demonstruojamos naujausios pramonės technologijos, įranga, metalo apdirbimo inovacijos, valdymo ir matavimo prietaisų sistemos, elektronikos ir elektrotechnikos naujovės, ekologiniai aplinkosaugos sprendimai. Lankytojai galės susipažinti ir su gamtos išteklius tausojančios ateities energetikos be kuro idėjomis. Pagrindinė parodos tema, kaip visuomet, lieka pramonė – naujausi pramonės įrengimai ir medžiagos, metalo apdirbimo įranga, elektronika ir automatika.
Parodos renginiai: 10 seminarų, pristatymų, diskusijų ir kt. Ypač daug dėmesio bus skiriama alternatyviajai energetikai, mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybėms bei sėkmės pavyzdžiams aptarti.
Parodos plotas: 5050 kv.m.
Augimas: lyginant su pernai metais, paroda „BaltTechnika“ išaugo apie 25 proc. (pernai metais parodoje dalyvavo 76 bendrovės, kurios buvo išsidėsčiusios 3935 kv. m. plote).