Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 7 d. 20:16
Kaip lietuvius susodinti į elektromobilius?
Lapkričio 7 d. 17:30
„Samsung Galaxy A16“ atkeliauja su ryškiais ekranais ir apsauga
Lapkričio 7 d. 14:37
Kokią bendrą ateitį gali turėti viešasis sektorius ir dirbtinis intelektas?
Lapkričio 7 d. 11:29
Su antrąja puse nesutariate, kur eiti vakarienės? Nuo šiol ginčuose tašką dės „Google Maps“
Lapkričio 7 d. 08:22
Mokėjimai monetomis ir banknotais artėja link išnykimo ribos. Ekspertai pateikia tris scenarijus, kaip bus toliau
Lapkričio 6 d. 20:11
Televizoriai, kurie jums suteiks išskirtinę vaizdo kokybę
Lapkričio 6 d. 17:38
KTU viešėjęs kibernetinio saugumo ekspertas Alessandro Guarino: Italijoje saugumo internete mokomi jau pradinukai
Lapkričio 6 d. 14:51
KTU mokslininkai siekia ištirti sunkiai apčiuopiamas žmonių emocijas medijose karo kontekste
Lapkričio 6 d. 11:37
Proveržis sąmoningo sapnavimo srityje: startuolis teigia, kad pirmą kartą pasaulyje sapnuose palaikomas abipusis ryšys
Lapkričio 6 d. 08:27
„Xiaomi“ oficialiai pristatė naująją „HyperOS 2.0“ platformą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Tyrimas: 75 proc. paauglių internete buvo užkalbinti nepažįstamųjų

Publikuota: 2011-02-08 13:05
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Microsoft Lietuva

Trys ketvirtadaliai 14–18 metų amžiaus paauglių iš Europos šalių buvo užkalbinti nepažįstamųjų internete, daugiau nei trečdalis (37 proc.) jų atsakė į tokias užklausas vedami smalsumo. Šiuos ir kitus vaikų elgsenos internete rezultatus atskleidė tarptautinės „Saugesnio interneto dienos“ metu paskelbtas tyrimas, kurį atliko bendrovė „Microsoft“.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Trys ketvirtadaliai 14–18 metų amžiaus paauglių iš Europos šalių buvo užkalbinti nepažįstamųjų internete, daugiau nei trečdalis (37 proc.) jų atsakė į tokias užklausas vedami smalsumo. Šiuos ir kitus vaikų elgsenos internete rezultatus atskleidė tarptautinės „Saugesnio interneto dienos“ metu paskelbtas tyrimas, kurį atliko bendrovė „Microsoft“.

„Augant socialinių tinklų populiarumui, saugumo internete problema tapo kaip niekada aktuali. Dauguma tėvų žino apie galimus pavojus internete, tačiau per mažai skiria dėmesio savo vaikų elgesiui, retai naudoja technologines apsaugos priemones. Skaudu pripažinti, kad toks aplaidumas virsta tragiškomis pasekmėmis“, – teigė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. M. Glodas teigė, jog tik apjungus technologinių bendrovių, nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų ir plačiosios visuomenės pastangas, galima išmokyti vaikus saugesnio elgesio internete.

Paaugliai slepia savo žingsnius internete

Tyrimas: 75 proc. paauglių internete buvo užkalbinti nepažįstamųjų Vienuolikoje Europos šalių „Microsoft“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad net 67 proc. paauglių nuslėpė savo naršymo istoriją ištrindami naršyklės atmintį ir taip norėdami išvengti tėvų patikrinimo. Beveik penktadalis (17 proc.) teigė naršymo istoriją trinantys nuolat. Net 75 proc. paauglių teigė, jog internete buvo užkalbinti nepažįstamų asmenų. Dešimtadalis paauglių, kuriuos užkalbino nepažįstamieji, jų išsigando, o 11 proc. dėl to jautėsi sunerimę.

Tyrimo duomenimis, pilną prieigą prie savo asmeninės informacijos socialiniuose tinkluose suteikia 15 proc. paauglių. Tuo tarpu 85 proc. apklaustųjų privatumo nustatymus riboja informaciją pateikdami tik šeimos nariams ir draugams.

„Rūpindamiesi savo vaikų saugumu, tėvai turėtų pasidomėti, ar pakankamo lygio privatumo nustatymus pasirinko jų atžalos socialinių tinklų anketose, kokią informaciją paaugliai skelbia, kas kontaktuoja su jų vaikais. Taip pat svarbu, kad padėdami tėvų ir mokytojų veikai supratų, kokią informaciją galima skelbti internete, o kurią geriau neviešinti. Čia itin svarbu ir suaugusiųjų švietimas, nes kol kas naudotis socialiniais tinklais vaikai moko tėvus“, – teigė grupės „Komunikacija Facebook‘e“ atstovas Vaidas Pilkauskas. Bendravimo socialiniais tinklais specialistas pasakojo, kad pasaulyje ir Lietuvoje populiarėjant naujoms – buvimo vietos nustatymo funkcijoms, labai svarbu bendrauti tik su patikimais draugais, su kuriais dalintis asmenine informacija yra saugu. „Kol nėra gerųjų saugumo praktikų, kaip saugiai naudotis naujosios kartos funkcijomis, šiomis paslaugomis patariama naudotis itin atsargiai ir apie savo buvimo vietą pranešti tik esant garantijoms, kad tokios informacijos skelbimas nepakenks“, – kalbėjo V. Pilkauskas.

Tėvai su vaikais apie saugumą internete kalbasi dažniau nei apie seksą

„Microsoft“ tyrimo duomenimis, net 87 proc. tėvų yra kalbėję su savo atžalomis apie galimus pavojus internete. Tai daugiau nei kalbėjusiųjų su savo vaikais apie seksą (74 proc.). Visgi daugiau nei trečdalis (36 proc.) apklaustų tėvų prisipažino nestebintys savo vaikų skelbiamų žinučių ar kitos veiklos internete.

Tik 36 proc. tėvų namų kompiuteriuose naudoja technologines interneto naršymo apsaugos priemones, arba vaikams naršant aktyvuoja netinkamo turinio tinklalapius blokuojančią programinę įrangą. „Technologinių apsaugos sprendimų yra, reikia tik įprasti jomis naudotis. Šios priemonės yra nemokamos, įdiegtos į operacinę sistemą arba laisvai pasiekiamos internetu“, – teigė M. Glodas.

„Saugesnio interneto dienos“ tyrimą „Microsoft“ atliko tarp portalo MSN lankytojų. Iš viso tyrime dalyvavo 8000 respondentų iš 11-kos Europos valstybių.

Apie saugumą internete – savanoriškos paskaitos mokyklose ir mokymai pedagogams

„Microsoft“ korporacija jau trečius metus iš eilės prisideda prie „Saugesnio interneto dienos“ iniciatyvų visoje Europoje. Šiemet beveik 820 „Microsoft“ darbuotojų 24-ose Europos šalyse savanoriškai dalyvaus įvairiose saugesnio interneto veiklose, kurios padės daugiau nei 84 tūkst. vaikų, mokytojų ir tėvų saugiau naudotis ir rūpintis vieni kitais internete.

Kaip ir kiekvienais metais, „Microsoft Lietuva“ darbuotojai vasario-balandžio mėnesiais savanoriškai vyks į Lietuvos mokyklas, kuriose pasakos vaikams apie saugumą internete, apmokys Lietuvos pedagogus ar su vaikais bendraujančių nevyriausybinių organizacijų atstovus kaip pristatyti saugumo internete taisykles. Taip pat „Microsoft Lietuva“ viešai kreipėsi į nevyriausybines organizacijas, skatindama bendradarbiavimą užtikrinant didesnį vaikų saugumą internete.

„Šiandien beveik visi moksleiviai naudojasi ne vien vaikams skirtomis informacinėmis technologijomis, o suaugusieji nespėja, o dažnai ir nemoka perspėti vaikus dėl vis naujai iškylančių grėsmių internete, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė. – Todėl parėmus bendrovei „Microsoft“, parengėme nuotolinį kursą „Ką turi žinoti pedagogai apie grėsmes internete“, o bendradarbiaujant su Švietimo informacinių technologijų centru jau vasario 8 d. pradedame nemokamus nuotolinius mokymus Lietuvos pedagogams.“

Be savanoriškų paskaitų mokyklose, „Saugaus interneto dienos“ metu, vasario 8 dieną, „Microsoft Lietuva“ tradiciškai Seime organizuoja viktoriną vaikams apie pagrindines saugaus naudojimosi internetu taisykles. Išsami informacija apie saugesnį internetą bus skelbiama ir bendrovės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Saugesnio interneto diena 2011“: Tarptautinio tyrimo rezultatai

Tyrimas buvo atliktas per „Microsoft MSN“ 11-oje šalių: Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Pietų Afrikoje, Italijoje, Portugalijoje, Turkijoje, Rusijoje, Graikijoje ir Egipte. Apklausoje dalyvavo 8000 respondentų.

Tėvų manymu, saugumas internete yra svarbus, tačiau aptarinėdami su vaikais naršymą internete jie ne visada rodo susidomėjimą ir neprižiūri savo vaikų elgesio internete:

  • 87 proc. tėvų yra aptarinėję su vaikais galimus pavojus internete. Tai yra daugiau, nei tėvų dalis, kalbėjusių su savo atžalomis apie seksą (74 proc.).
  • 91 proc. tėvų mano, kad pokalbiai su vaikais apie saugumą internete yra tokie pat svarbūs, ar net svarbesni nei pokalbiai apie seksą.
  • 65 proc. tėvų mano, kad jų vaikai naudoja būtinas saugumo priemones dalindamiesi informacija internete.
  • Daugiau nei trečdalis tėvų (36 proc.) pripažįsta, kad nestebi savo vaikų skelbiamų žinučių ar kitos veiklos internete.
  • 26 proc. tėvų nesiima jokių veiksmų ribojant ar kontroliuojant vaikų naudojimąsi internetu namie. 36 proc. tėvų naudoja apsaugos priemones (angl. Parental controls) arba programinę įrangą, blokuojančią netinkamo turinio tinklalapius.
  • 44 proc. tėvų nežino, ar jų vaikai turi privatumo apsaugos nustatymus socialiniuose tinkluose.
  • 69 proc. tėvų imasi veiksmų, norėdami užtikrinti, kad jų vaikai atsitiktinai neužklystų į tik suaugusiems skirtus tinklalapius.

Paaugliai greitai priima naujas technologijas, todėl tėvų priežiūra ir aktyvus domėjimasis atžalų saugumu internete yra reikalingi:

  • 67 proc. paauglių yra ištrynę naršymo internete istoriją ar laikinąją atmintį, norėdami išvengti tėvų patikrinimo, kur jie naršė internete. 17 proc. teigė, kad naršymo istoriją trina nuolat.
  • 39 proc. paauglių pripažįsta naršantys tinklalapiuose ar žaidžiantys interneto žaidimus, kuriems jų tėvai nepritartų.
  • 44 proc. paauglių melavo apie savo amžių internete.
  • 15 proc. paauglių yra suteikę pilną prieigą prie asmeninės vartotojo informacijos socialiniuose tinkluose.
  • Tačiau 85 proc. apklaustų vaikų privatumo nustatymai riboja nepažįstamųjų prieigą prie asmeninės informacijos, ją pateikdami tik šeimos nariams ir draugams.
  • 75 proc. paauglių buvo užkalbinti nepažįstamųjų internete. 37 proc. paauglių jiems atsakė vedami smalsumo.
  • Dešimtadalis paauglių, kuriuos nepažįstamieji užkalbino internete, pripažino patyrę išgąstį. 11 proc. dėl to nerimavo.
  • 15 proc. paauglių pripažino, kad socialiniuose tinkluose yra skelbę užgaulią ar kitus gąsdinančią informaciją.
  • 23 proc. paauglių jaustųsi gerai internetu susiradę suaugusių draugų, nors jie paprastai to nedaro. 18 proc. būtų linkę internete atskleisti paslaptis, net jei paprastai tokia informacija nesidalina.

Naudingos nuorodos ir nemokami įrankiai saugesniam naršymui internete


Microsoft



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama