Vaikai, susirašinėjantys trumposiomis žinutėmis ar elektroniniais laiškais vėlai naktį, gali pakenkti savo sveikatai, praneša dailymail.co.uk. Tyrimais nustatyta, kad paaugliai ir vaikai, kurie siunčia elektroninius pranešimus naktimis, gali prasčiau miegoti ir tapti niūresniais.
Tie, kurie negalėjo atsitraukti nuo savo mobiliųjų telefonų ar nešiojamų kompiuterių, buvo sunerimę, depresuoti ar turėjo mokymosi sunkumų.
JAV tyrėjai teigia, kad, kitaip nei televizoriaus žiūrėjimas, kas yra pasyvi veikla, elektroninių laiškų siuntimas bei trumpųjų žinučių rašymas reikalauja daugiau sąveikavimo, taigi smegenys dirba tuo metu, kai turi ilsėtis.
Bandomųjų tyrimų komanda iš JFK Miego centro Edisone, Naujajame Džersyje, pateikė klausimynus 40 žmonių nuo aštuonerių iki dvidešimt dviejų metų amžiaus, su klausimais apie jų miego įpročius bei naudojimąsi mobiliaisiais telefonais ir kompiuteriais.
Apklaustieji žmonės vidutiniškai išsiųsdavo 33,5 SMS ar elektroninių laiškų per naktį vidutiniškai 3,7 žmonėms, tai yra apie 3404 trumpųjų žinučių asmeniui per mėnesį.
Žinutės buvo siunčiamos nuo 10 minučių iki 4 valandų po gulimo meto. Berniukams labiau patikdavo naršyti po internetą ir žaisti kompiuterinius žaidimus, o mergaitės dažniau kam nors skambindavo ar siųsdavo trumpąsias žinutes.
Abiejų lyčių apklaustuosius elektroniniai laiškai ir trumposios žinutės pažadindavo vidutiniškai kartą per naktį ir po to 77 procentai apklaustųjų sunkiai užmigdavo.
Rezultatai taip pat parodė, kad technologijų naudojimas miego metu buvo susijęs su „dideliu dienos intensyvumu ar nuotaikų problemomis, įskaitant ADHD (dėmesio deficito/hyperaktyvumo sutrikimas), nerimą, depresiją ir mokymosi sunkumus“.
Vėlai naktį rašomos trumposios žinutės ar elektroniniai laiškai sąlygojo per didelį judėjimą miego metu, kuris sukėlė nemigą ir net kojų skausmus, nes tiriamųjų kūnai atsidurdavo nepatogioje padėtyje
Tyrėjai sako, kad tėvai turi nustatyti konkretų laiką, kada jų vaikai gali naudotis elektroniniais prietaisais ir pašalinti kompiuterius iš miegamojo kambario. „Tokia veikla turi būti stebima. Pastangos riboti miego metu elektroninius prietaisus yra pagrįstos“, – teigė tyrėjų atstovas.