Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 7 d. 20:16
Kaip lietuvius susodinti į elektromobilius?
Lapkričio 7 d. 17:30
„Samsung Galaxy A16“ atkeliauja su ryškiais ekranais ir apsauga
Lapkričio 7 d. 14:37
Kokią bendrą ateitį gali turėti viešasis sektorius ir dirbtinis intelektas?
Lapkričio 7 d. 11:29
Su antrąja puse nesutariate, kur eiti vakarienės? Nuo šiol ginčuose tašką dės „Google Maps“
Lapkričio 7 d. 08:22
Mokėjimai monetomis ir banknotais artėja link išnykimo ribos. Ekspertai pateikia tris scenarijus, kaip bus toliau
Lapkričio 6 d. 20:11
Televizoriai, kurie jums suteiks išskirtinę vaizdo kokybę
Lapkričio 6 d. 17:38
KTU viešėjęs kibernetinio saugumo ekspertas Alessandro Guarino: Italijoje saugumo internete mokomi jau pradinukai
Lapkričio 6 d. 14:51
KTU mokslininkai siekia ištirti sunkiai apčiuopiamas žmonių emocijas medijose karo kontekste
Lapkričio 6 d. 11:37
Proveržis sąmoningo sapnavimo srityje: startuolis teigia, kad pirmą kartą pasaulyje sapnuose palaikomas abipusis ryšys
Lapkričio 6 d. 08:27
„Xiaomi“ oficialiai pristatė naująją „HyperOS 2.0“ platformą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Naujųjų technologijų trauka nuo Niujorko iki Šanchajaus

Publikuota: 2010-10-07 06:59
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pinigukarta.lt

Jie pasirodo ankstų rytą. Kinų kilmės vyrai ir moterys, tyliai besirikiuojantys prie „Apple“ parduotuvių Niujorke. Kartais jų eilė nusidriekia per visą kvartalą. Tai – ne paprasti „Apple“ gerbėjai.

 Rodyti komentarus (2)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Jie pasirodo ankstų rytą. Kinų kilmės vyrai ir moterys, tyliai besirikiuojantys prie „Apple“ parduotuvių Niujorke. Kartais jų eilė nusidriekia per visą kvartalą.

Tai – ne paprasti „Apple“ gerbėjai. Jie dalyvauja sudėtingoje ir keistoje prekyboje, kurią kursto „Apple“ aparačiukų populiarumas Kinijoje – kur jie ir yra gaminami, tačiau eksportuojami į Vakarus ir tik po ilgo kelio sugrįžta atgal.

Pasak dalyvių Niujorke ir Šanchajuje, viskas veikia taip: žmonės stovi eilėje prie „Apple“ parduotuvės, kad nusipirktų naujausią „iPhone“ telefoną už 600 dolerių – ir dar primoka, kad nereikėtų pasirašyti sutarties su AT&T mobiliojo ryšio operatoriumi. Tada jie parduoda aparatus tarpininkams, dažniausiai kinų kvartalo elektronikos parduotuvėse, už maždaug 750 dolerių.

Telefonai išsiunčiami į Kiniją, kur „iPhone 4“ dar nepasirodė prekyboje, ir nedidelėse parduotuvėse bei internetu parduodami už tūkstantį dolerių. Kai tik telefonai „atrišami“ nuo AT&T, juos galima naudoti ir su vietos mobiliojo ryšio operatoriais.

Bet tokia prekyba greitai pasibaigia – rugsėjo gale „iPhone 4“ imami oficialiai pardavinėti Kinijoje, kur vienas aparatas kainuoja apie 750 dolerių.

Naujųjų technologijų trauka nuo Niujorko iki Šanchajaus

Dauguma Kinijos gyventojų apie tokią prabangą gali tik pasvajoti. Vis dėlto milijonai kinų pamėgo prabangos prekes, o „Apple“ aparatai, kaip kokios nors „Louis Vuitton“ rankinės, tapo savotišku prabangos simboliu, teigia Kolumbijos valstijos verslo mokyklos profesorius Shang-Jin Wei'us. „Šie prekybos tinklai egzistuoja jau kurį laiką, – sako Shang-Jin Wei'us. – Pastaruoju metu jie suklestėjo dėl augančių kinų pajamų – iš dalies dėl eksporto į JAV.“

Nors „Apple“ atsisakė komentuoti organizuotų telefonų pirkimų, bendrovė bandė juos sustabdyti – nesėkmingai. Birželį Niujorko valstijoje bendrovė sulaukė priekaištų, nes atsisakė parduoti „iPhone 4“ telefonus kai kuriems azijiečių kilmės klientams. Niujorko generalinis prokuroras Andrew M. Cuomo netgi pradėjo tyrimą ir „Apple“ nusileido.

Apie savo misiją kalbėti atsisako ir eilėse prie „Apple“ parduotuvių stovintys kinai. Paklausti, ką daro, jie visada atsako tą patį: „Perku telefoną draugui“. Kai kurie iš jų nusiperka telefoną, paslepia jį krepšyje ir grįžta į parduotuvę, kad nusipirktų dar vieną. Vienas tokių pirkėjų savo elgesį paaiškina taip: „Turiu du draugus“.

„Apple“ leidžia vienam žmogui nusipirkti tik du telefonus ir kaupia informaciją apie atsiskaitymui panaudotas mokėjimo korteles – bet atsiskaitymų grynaisiais pinigais sekti negali. Pasak bendrovės atstovų, toks apribojimas „padeda užtikrinti, kad „iPhone“ telefonų užteks juos sau arba dovanai perkantiems žmonėms“.

„iPhone 4“ JAV rinkoje pasirodė birželio mėnesį, tačiau paklausa vis dar tokia didelė, kad daugelis parduotuvių greitai parduoda visą partiją.

Apie telefonų prekybos tinklą žino beveik visa Niujorko kinų bendruomenė. Vienas vyresnio amžiaus kinas, dirbantis septynias dienas per savaitę virėju, sako, kad galimybė užsidirbti mažesnes pajamas gaunantiems tautiečiams atrodo pernelyg viliojanti.

„Daugelis darbininkų uždirba po kelis dolerius už valandą restoranuose ar gamyklose, – sako jis. – Jei jie valandą pastovi eilėje prie „Apple“ parduotuvės, kad įsigytų ir parduotų telefoną, gali užsidirbti 300 dolerių per vieną rytą“. Daugelis jų tiek uždirba per savaitę.

Pasak prekeivių Kinijoje, „iPhone“ telefonus žmonės į šalį įveža paslėptus rankinėse arba netgi priklijuotus prie kūno. Labiau organizuoti kontrabandininkai per dieną gali įvežti per šimtą aparatų. Kartais telefonai keliauja dėžėse su kitomis prekėmis.

„Viskas priklauso nuo ryšių ir kanalų, – sako didelės elektronikos parduotuvės Šanchajuje prekeivis. – Jei tik užmezgi gerus santykius su muitine ir oro linijomis, gali gabenti kokias tik nori prekes. Mes gabename kontrabandą tiek oru, tiek vandeniu“.

Telefono pirkėjai pripažįsta, kad jo patrauklumas susijęs su jo atspindimu statusu. 26 metų Šanchajaus gyventoja, dirbanti žiniasklaidos bendrovėje, sako laukusi 4 savaites, kad įsigytų „iPhone 4“ telefoną. Pasak jos, „Apple“ yra „šaunumo ženklas“.

Vienas studentas sako bandęs atsigabenti telefoną iš Honkongo, bet galų gale nusipirko jį prekybos centre Šanchajuje. „Kadangi juos turi labai nedaug žmonių, tokiu naudotis labai kieta“.

Tačiau rugsėjo gale „iPhone“ telefonais ėmus oficialiai prekiauti Kinijoje, poveikis pasijaus ir užsienyje. Jau dabar pinga kontrabandinių telefonų kainos.

Pasak profesoriaus Shang-Jin Wei'aus, legali prekyba sumažins kontrabandininkų pelną, bet jų neišstums. Jo teigimu, kiekviena su kainodara ir prieinamumu susijusi smulkmena Kinijoje buvo kruopščiai apgalvota, kad „iPhone“ telefonas virstų ypač paklausia preke.

„„Apple“ tiksliai žino, už kiek jų prekės parduodamos Kinijos juodojoje rinkoje, ir pagal tai nustatys savo kainas, – sako profesorius. – Sprendimas iki dabar apriboti „iPhone“ prekybą Kinijoje greičiausiai yra dalis didesnės verslo strategijos, kaip telefoną paversti prabangos preke ir priversti žmones mokėti didesnę kainą“.

Jei tokia išties yra bendrovės strategija, ji turi ir pašalinį poveikį. Dėl „Apple“ parduotuvių darbuotojų nepatiklumo aptarnaujant azijiečių kilmės klientus Niujorke pasigirdo kaltinimų diskriminacija.

Niujorko valstijos politikė Grace Meng sako, kad į ją kreipėsi kai kurie jos rinkėjai, teigiantys, kad jiems buvo atsisakyta parduoti „iPhone“ telefoną.

„Neneigiu, kad „Apple“ turi rimtą rūpestį, – sako G. Meng. – Tiesiog norime užtikrinti, kad niekas nėra diskriminuojamas dėl kilmės arba todėl, kad nekalba tobula anglų kalba“.

G. Meng rinkėjų skundus perdavė generalinei prokuratūrai, kurios atstovas Johnas Milgrimas teigia, kad „tyrimas tebevyksta“.


Pinigukarta.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama