Internetas – kaip ir bet kuri kita technologinė priemonė – gali būti panaudota ir geriems, ir blogiems tikslams, todėl reikia kalbėti ne apie neišmatuojamus pavojus, o stengtis visuomenę apsaugoti nuo neigiamų padarinių. Tokios nuomonės apie interneto teikiamus privalumus ir trūkumus laikosi vienu interneto tėvų vadinamas inžinierius, kompiuterių mokslininkas Robertas Kahnas, dalyvavęs apvaliojo stalo diskusijoje apie interneto laisvę ir reguliavimo skaidrumą.
„Klausimas apie pavojus gali būti keliamas visoms žmonijos sukurtoms technologijoms. Viskas gali turėti pozityvių aspektų, gali turėti negatyvių. Jei turite peilį, galite pjaustyti mėsą arba nužudyti ką nors. Ugnimi galite padegti namą, bet galite apšildyti savo namus. Man šis klausimas natūralus, kiekviename reiškinyje yra pozityvių ir negatyvių aspektų. Aš manau, kad interneto teikiami privalumai yra kur kas didesni, tiesiog reikia imtis priemonių riboti trūkumus“, – diskusijoje kalbėjo R. Kahnas.
Lygiai taip pat vienu interneto tėvų vadinamas mokslininkas atsako į klausimą, kas nutiktų, jei staiga pasaulyje neliktų interneto. Pasak jo, tokias hipotezes galima kelti kalbant ir apie bankų sistemą, vandenį, deguonį bei visą kitą mus supančią modernią aplinką.
„Žinote, to paties galima klausti apie bet ką, kas turi didelę įtaką pasauliui. Galima klausti, kas nutiks, jei žlugs bankų sistema, galiu paklausti, kas nutiks, jei neliks vandens, jei bus daugiau deguonies. Esmė ta, kad žmonės, kurie už tai atsakingi, padarys viską, kas jų galioje, kad situacija būtų sutvarkyta, kiekviena šalis padarytų tą patį“, – teigė R. Kahnas, kuris drauge su kolega Vintonu G. Cerfu yra sukūręs perdavimo kontrolės protokolą (TCP) ir interneto protokolą (IP).
Tuo metu JAV Valstybės departamento sekretorės pavaduotojo patarėjas ir JAV tarptautinės komunikacijos ir informacijos politikos koordinatorius, ambasadorius Philipas Verveeras teigia, jog tuo atveju, jei šiandien interneto neliktų, pažeidžiamiausios taptų tos valstybės, kurios dabar yra moderniausios. „Aš manau, kad Jungtinės Valstijos yra labiau pažeidžiamos. Bet mes suprantame, kad esame labiausiai šioje srityje pažengusi valstybė, todėl ir labiausiai pažeidžiama“, – svarstė Ph. Verveeras.
Kalbėdamas apie asmens privatumo apsaugos aspektus, JAV tarptautinės komunikacijos ir informacijos politikos koordinatorius priminė, jog Europoje ypač diskutuojama apie vadinamąją teisę būti užmirštam, tai yra galimybę pašalinti savo asmeninius duomenis iš socialinių tinklų. Tačiau Ph. Verveeras teigia, kad asmenys turėtų būti mokomi apdairumo, kai internete dalijasi su kitais asmeniniais duomenimis, kurie kiek vėliau gali nebeatrodyti nei juokingi, nei žavūs.
„Pavyzdžiui, mano ir draugo nuotrauka, padaryta vakarėlyje, kuri atrodė įdomi, kai buvau studentas, dabar, sulaukus tiek metų, jau tokia nebeatrodo. Diskutuojama, kaip tai turi būti padaroma technologiškai. Kitas aspektas yra švietimas, apie tai kalbama ir JAV. Laikas žmonėms žinoti, kad jie turi būti apdairūs atrinkdami informaciją, kurią nori talpinti pasauliui“, – teigė ambasadorius.