Tie Elektronika.lt portalo lankytojai, kurie vis dar turi galimybę pasirinkti būsimą profesiją ir taip pasiekti, kad jų pomėgiai virstų pajamų šaltiniu, neabejoju, rinksis elektronikos studijas. Tik lieka svarbus klausimas – kur?
Be abejo, ten, kur bus galima ne tik sužinoti teorinius dalykus, bet ir praktiškai išbandyti žinias. Kur pomėgis lituoti ar programuoti bus skatinamas. Taip pat svarbu, kad būtų pas ką pasiklausti patarimo, paprašyti pagalbos, ar tiesiog erdvės ir priemonių darbui. Viena iš tokių vietų yra Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakultetas (KTU TEF).
Jei jau esi bandęs pats sulituoti kokį prietaisą ar suprogramuoti valdiklį, tikrai turėsi ką veikti ir KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete. Dalis studentų čia kuria savo projektus, dalyvauja parodose, naudodamiesi gauta patirtimi lengviau pasiruošia kursiniams darbams ar net išvengia įprastinių laboratorinių darbų. Ir jei jau teks čia studijuoti, nebereiks laukti kol kas nors atsakys į pagalbos prašymą forume – mūsų fakulteto dėstytojai mielai padeda spręsti iškilusias problemas, negailėdami savo laiko. Dar geriau – jei studentams labai norisi projektuoti, lituoti, bet pritrūksta idėjų, galima prisijungti prie mokslininkų ir studentų, atliekančių užsakomuosius darbus, grupės. Tada teks padirbėti ne prie paprasto žaislo, o rimto prietaiso, skirto medicinai, gamybai, skaitmeninei televizijai, įvairiems bandymams ar kitai sričiai.
Vykdomi užsakomieji darbai
Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Na, visų pirma, tai norėdamas tai gauti, turi įstoti. Antra, teks rimtai mokytis ir aktyviai demonstruoti savo sugebėjimus – besidomintiems elektronika tai neturėtų būti sunki užduotis. Ir trečia – studijos universitetinės, todėl teks sukaupti nemenką teorinių žinių bagažą, kad galėtum naudotis ne tik tuo, kas atrasta, bet ir naujai pažvelgti į kylančius iššūkius. O jei teorijos mokymasis tavęs negąsdina, ir stojamasis balas aukštas, turi galimybę pakliūti į SSG – sustiprintų studijų grupę, kurioje kiekvienas studentas turi savo mokslinio darbo vadovą, kuriam gali nuolat kvaršinti galvą savo idėjomis ir projektais. Tokiu atveju mokytis tenka daugiau, bet įdomiau – ir dar studijų metu gali patirti, koks iš tiesų tas elektronikos inžinieriaus darbas.
Pranešimas studentų mokslinėje konferencijoje
Nenuskriausti lieka ir mažiau iniciatyvūs studentai, kurie taip ir neprisiruošia patys ką nors susiprojektuoti ar sulituoti. Moderniose laboratorijose vykstantys darbai kiekvienam suteikia galimybę išbandyti teorines žinias praktiškai, o tipinės kursinių darbų užduotys gali būti koreguojamos atsižvelgiant į studento pomėgius ir jam įdomiausias sritis – tik svarbu laiku apie tai paklausti dėstytojo.
Studentai laboratorijoje
Studijuodamas KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete, neabejotinai patirsi daug smagių akimirkų, kai pagaliau ims veikti ilgai kurtas prietaisas, tačiau fakultetas gali pasiūlyti ir daugiau linksmybių – kokios studijos be studentų atstovybės organizuojamų renginių? Festivalis „Rafes“, kiti renginiai, o jei turi idėjų dar geresniems pasilinksminimams – visada gali prisijungti prie atstovybės ir imtis juos organizuoti. Linksmybės visada gerai, bet šėlti su bendraminčiais – kas gali būti geriau?
Studentų atstovybė ir radistų simbolis - Pegasaitė
Ir galiausiai, sunkiai mokiusis ir smagiai studentavus, kai trokštamas diplomas jau beveik rankose, studentai pradeda dairytis būsimos darbovietės. Tam jie turi nemažai gerų progų – kiekvienam studentui privaloma darbo praktika ne tik suteikia patirties ir naujų įgūdžių, bet ir galimybę susirasti gerą darbo vietą, nes nemažai praktiką atlikusių studentų pakviečiami dirbti toje įmonėje. O jei taip neatsitiko, arba darbovietė neatitiko lūkesčių – kasmet fakultete organizuojamos „Karjeros dienos“, kurios yra puiki proga susipažinti su darbdaviais ir pačiam jiems prisistatyti. O tada svajonė už pomėgius gauti atlyginimą tampa visai nesunkiai įgyvendinama.
Susidomėjai? Užeik į www.tef.ktu.lt/stojantiesiems ir sužinok daugiau, ir nepamiršk įrašyti studijų KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete, kai pildysi prašymų dalyvauti priėmimo konkursuose blanką.