Bendrovė „Microsoft Lietuva“ pirmą kartą Lietuvoje surengė „Bendrystės su nevyriausybinėmis organizacijomis dieną“. ISM Vadybos ir Ekonomikos universitete vykusiame renginyje, kuriame dalyvavo per 50 NVO atstovų, informacijų technologijų bendrovė pristatė „Microsoft“ paramos nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) programą.
„Microsoft“ vice-prezidentas Centrinei ir Rytų Europai Vahe Torossian |
---|
Bendrovės „Microsoft“ paramos programos, skirtos nevyriausybinėms organizacijoms, visame pasaulyje įgyvendinamos daugiau nei du dešimtmečius. Siekiant padėti nevyriausybinėms organizacijoms dirbti efektyviau ir sėkmingiau išnaudoti šiuolaikinių technologijų galimybes, „Microsoft“ skatina glaudų NVO, viešojo administravimo institucijų, mokymo įstaigų ir verslo įmonių bendradarbiavimą. Pirmą kartą Lietuvoje surengtoje „Bendrystės su nevyriausybinėmis organizacijomis dienoje“ „Microsoft“ pristatė įvairias paramos NVO programas, taip pat šiuolaikinių technologijų galimybes organizuoti darbą greičiau ir patogiau.
„Gyvename informacinėje visuomenėje, todėl šiuolaikinės technologijos ir mokėjimas jomis naudotis kritiškai svarbūs visiems, taip pat ir nevyriausybinėms organizacijoms, – renginio atidaryme sakė „Microsoft“ vice-prezidentas Centrinei ir Rytų Europai Vahe Torossian. – Suprasdami ribotas nevyriausybinių organizacijų galimybes, ir siekdami padėti joms dirbti efektyviau, siūlome NVO įvairiapusę pagalbą, kurią ir pristatėme šiandien.“ Pasak V. Torossian, „Microsoft“ parama apima programinės įrangos suteikimą, apmokymus kaip naudotis technologijomis, taip pat bendrovės darbuotojų savanorišką veiklą.
Informacijų technologijos padės dirbti efektyviau
Pasak renginyje dalyvavusio Lietuvos Respublikos teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, bendradarbiavimas tarp nevyriausybinių organizacijų, valstybės institucijų ir verslo įmonių turi būti plečiamas ir skatinamas. „Valstybės parama nevyriausybinėms organizacijoms sudaro tik nedidelę joms reikalingų lėšų dalį, todėl verslo įmonių iniciatyvos yra išties reikalingos ir sveikintinos“, – teigė R. Šimašius. Pasak Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidento Šarūno Frolenkos, geriau išnaudodamos informacijų technologijų galimybes nevyriausybinės organizacijos gali dirbti efektyviau ir atnešti visuomenei daugiau naudos. „Labai svarbu, kad organizacijoje visi lyderiai, darbuotojai ir savanoriai mokėtų naudotis naujosiomis technologijomis. Rizikinga, jei tik nedaugelis darbuotojų gerai dirba kompiuteriu – jiems netikėtai susirgus, gali sustoti tam tikri darbai ir nukentėti bendri tikslai. Taip neatsitiks, jei informacinių technologijų žinias ir įgūdžius tobulinsime visi.“
„Kadangi esame programinės įrangos kūrėjai, naudingiausi galime būti srityje, kurią išmanome geriausiai. Todėl nevyriausybinėms organizacijoms siūlome nemokamą programinę įrangą, galimybę dalyvauti IT mokymuose, remiame savanorių veiklą. Taip siekiame, kad būtų kuo plačiau išnaudotas visuomenės technologinis ir intelektinis potencialas“, – sakė Melissa Pailthorp, „Microsoft“ Socialinių projektų vadovė Centrinei ir Rytų Europai. Pasak M. Pailthorp, per metus kiekvienas „Microsoft“ darbuotojas savanoriškai veiklai gali skirti mažiausiai 3 darbo dienas, už kurias apmoka bendrovė.
Paramos programos skirtos tūkstančiams Lietuvos gyventojų
Bendrovė „Microsoft“ su nevyriausybinėmis organizacijomis Lietuvoje bendradarbiauja nuo pat pirmųjų veiklos Lietuvoje metų. Dešimtims nevyriausybinių organizacijų suteikta įvairiapusė parama, apimanti licencijuotos programinės įrangos suteikimą, apmokymus, finansinę paramą bei „Microsoft Lietuva“ darbuotojų savanorišką veiklą.
„Nuo pat „Langas į ateitį“ veiklos pradžios glaudžiai bendradarbiaujame su bendrove „Microsoft“, rengdami kompiuterinio raštingumo mokymus Lietuvos gyventojams. Šiandien viešuosiuose interneto prieigos taškuose arba iš namų nuotoliniu būdu žmonės gali patobulinti savo žinias ir išmokti dirbti reikalingiausiomis programomis, saugiai naudotis internetu. Per septynerius metus mūsų surengtuose mokymų projektuose sudalyvavo daugiau nei 80 tūkstančių suaugusių Lietuvos gyventojų“, – sakė aljanso „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.
Renginio dalyviai
Išmokti naudotis kompiuteriu svarbu ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, todėl bendrovė keletą vaikų namų aprūpino naująja programine įranga. „Vaikai nori kompiuteriu ne tik žaisti, bet ir susirasti informacijos, išmokti dirbti su įvairiomis programomis, todėl „Microsoft“ padovanota naujausia programinė įranga mums labai praverčia susipažįstant su informacinių technologijų pasauliu. Be to, bendrovės savanoriai pagražino vaikų namų aplinką, pasodino apie 100 pušelių, kurios padeda apsisaugoti nuo užterštumo ir triukšmo. Parodytas dėmesys mums yra ne mažiau svarbus, nei materialinė pagalba“, – sakė Labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“ nacionalinis direktorius Audrius Natkevičius.
„Microsoft“ skyrė Lietuvos bibliotekoms per 15 mln. dolerių
Didžiausią piniginę paramą, siekiančią 15 mln. dolerių, Lietuvoje bendrovė „Microsoft“ kartu su „Bill & Melinda Gates Foundation“ skyrė šalies viešosioms bibliotekoms. Projektui „Bibliotekos pažangai“ skirta parama padėjo sukurti Lietuvos bibliotekose IT infrastruktūrą, viešos interneto prieigos taškus, apmokyti žmones. Bibliotekoms padovanota programinės įrangos už 7 mln. dolerių, organizuoti 2 tūkst. bibliotekos darbuotojų mokymai.
Bendrovė „Microsoft“ vykdo ir daugiau įvairių paramos programų. Pavyzdžiui, savanoriškais pagrindais dirbantys „Microsoft Lietuva“ darbuotojai dalinasi žiniomis su kitais visuomenės nariais, organizuoja IT įgūdžių stiprinimo mokymus, skaito paskaitas. Bendrovė vykdo programą „Dovana ateičiai“, kurios tikslas – padėti technologiškai atsinaujinti ribotas finansines galimybes turinčioms organizacijoms. „Lietuvos paraplegikų asociacija“, padedant „Microsoft“, įrengė IT mokymų centrą – mobiliąją kompiuterių klasę, kurioje negalią turintiems žmonėms rengiami IT pagrindų kursai.
Lietuvos nevyriausybinės organizacijos taip pat gali sėkmingai pasinaudoti jau keletą metų visame pasaulyje „Microsoft“ vykdoma „Unlimited Potential“ programa, kuria siekiama mažinti skaitmeninę atskirtį, suteikti įvairių socialinių grupių atstovams platesnes galimybes naudotis šiuolaikiškomis technologijomis ir padėti kiekvienam gyventojui atskleisti turimą potencialą.