Elektronika.lt
 2024 m. spalio 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 1 d. 14:48
Kai šviesolaidis tampa ginklu: Ukrainos padangėje – nematyto tipo dronai
Spalio 1 d. 11:17
Lietuvių sukurta autonominė dronų stotis leidžia valdyti bepiločius iš bet kurio pasaulio taško
Spalio 1 d. 08:25
Gavote žinutę iš banko? 3 patarimai, kaip patikrinti, ar tai ne sukčiai
Rugsėjo 30 d. 20:13
Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją
Rugsėjo 30 d. 17:11
Fizikas prof. G. Valušis apie Vilniuje vyksiančią žymią optoelektronikos ir terahercų mokslo konferenciją: „Žmonės moksle jau kalba apie 6G ir 7G ryšį“
Rugsėjo 30 d. 14:35
„Porsche Design“ ir „AGON by AOC“ pristato naują bendrą projektą: naujasis žaidimų monitories sukurtas tobulam vaizdui ir pergalėms
Rugsėjo 30 d. 11:51
Lietuvių tyrimas apie švytinčias daleles – prestižiniame fizikos žurnale „Nanophotonics“
Rugsėjo 30 d. 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
Rugsėjo 29 d. 18:45
Įprastus skambučius keičia naujos technologijos: kai kuriems jas išbandyti trukdo vienas dalykas
Rugsėjo 29 d. 15:12
Geriausios „Galaxy S24“ funkcijos – pigiau: „Samsung“ flagmanų gretas papildė „Galaxy S24 FE“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Socialiniai tinklai: ne tik naujos galimybės, bet ir pavojai

Publikuota: 2009-06-27 07:00
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Lauris Šimelevičius
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Vis labiau populiarėjantys socialiniai tinklai padeda susisiekti su draugais, palaikyti ryšius. Tačiau tiek patys vartotojai, tiek psichologai pastebi, kad kartu jie keičia žmonių santykius ir bendravimo įpročius. Neseniai vykusios konferencijos LOGIN metu socialinių tyrimų bendrovė „Macroscope“ atliko tyrimą – apklausė 261 konferencijos dalyvį.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Vis labiau populiarėjantys socialiniai tinklai padeda susisiekti su draugais, palaikyti ryšius. Tačiau tiek patys vartotojai, tiek psichologai pastebi, kad kartu jie keičia žmonių santykius ir bendravimo įpročius.

Neseniai vykusios konferencijos LOGIN metu socialinių tyrimų bendrovė „Macroscope“ atliko tyrimą – apklausė 261 konferencijos dalyvį. Tyrimo išvadose rašoma, jog 15,5 proc. tyrimo respondentų yra iki 19 m. amžiaus asmenys. Didžiausia (70,1 proc.) respondentų dalis yra 20–29 m. asmenys, kurių didesnė dalis (41,4 proc.) – iki 25 m. 10,3 proc. tyrimo dalyvių yra 30–39 m., o likę 4 proc. – vyresni.

Paaiškėjo, jog socialiniais tinklais nesinaudoja tik kas dešimtas, o 85 proc. besinaudojančių prie socialinių tinklų jungiasi kasdien. Kiek daugiau nei penktadalis (21,2 proc.) ten praleidžia 3 ar daugiau valandų per dieną.

Socialiniai tinklai: ne tik naujos galimybės, bet ir pavojai

Tyrimo dalyviai buvo paprašyti prisiminti savo savijautą tomis akimirkomis, kai dėl tam tikrų, nuo jų nepriklausančių priežasčių, negali prisijungti prie savo socialinių tinklų. 5 proc. tikino besijaučiantys gerai arba labai gerai, daugumos (73 proc.) respondentų savijautai šis faktorius įtakos neturi, tačiau 22 proc. apklaustųjų nurodė, kad tokiomis aplinkybėmis jaučiasi blogai arba labai blogai.

Įvaizdžių bendravimas

15min.lt kalbinama Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro psichologė Daiva Balčiūnienė sakė, kad trumpalaikis susinervinimas šiuo atveju nėra blogas dalykas, tačiau itin prasta savijauta negalint prisijungti prie mėgstamo socialinio tinklo turėtų kelti susirūpinimą.

„Jei grįžus iš darbo įlendama į kokį nors tinklą, kyla graužatis, kad reikėtų užsiimti kuo nors kitu, bet net neišeina atsiplėšti, reikėtų susirūpinti“, – kartu pastebėjo psichologė. Pasak jos, dėl naudojimosi socialiniais tinklais neturėtų nukentėti kitos gyvenimo sritys.

68 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad jų virtualus profilis atspindi tikrąjį jų veidą, tačiau apie kitus taip pat yra linkę manyti tik 24 proc. apklaustųjų. Pasak D.Balčiūnienės, tai yra reiškinys, kurį psichologai vadina projekcija. Ji atsiranda žmonėms nepripažįstant kai kurių nepatinkančių savo savybių ir jas tarsi perkeliant į aplinką.

„Gal žmogus kažką nutyli ir įsivaizduoja, kad kiti tai daro. Tai, kas pačiam nepriimtina, perkeliama į kitą“, – aiškino psichologė. Taip pat ji pastebėjo, kad žinojimas, jog socialiniame tinkle yra galimybė pateikti save taip, kaip tik norima, suteikia žmogui didesnį kontrolės, galybės ir savo vertės pojūtį.

„Apskritai visuomenei labai svarbu įvaizdis“, – pastebėjo D. Balčiūnienė. Pasak jos, tai vertybė, kuri padeda versle, reklamoje. Bendravimas socialiniuose tinkluose netgi gali būti laikomas įvaizdžių bendravimu. „Nenoriu visko nuvertinti. Bet yra tikimybė, kad kai mano įvaizdis bendrauja su jūsų įvaizdžiu, nukenčia autentiškumas“, – sakė psichologė, bet pridūrė, kad dauguma naujovių neretai būna sutinkamos priešiškai, tačiau kategoriškai tvirtinti, jog jos labai blogos ar labai geros, negalima.

Nauda ir problemos

Tyrimo dalyvių taip pat buvo teiraujamasi, kokią naudą jiems duoda naudojimasis socialiniais tinklais. Asmeninių ryšių palaikymą čia įvardijo 7 iš 10 respondentų, profesinių – 9,8 proc. apklaustųjų. Naujų ryšių užmezgimą įvardijo 8,2 proc., saviraišką – 7,4 proc.

Vis dėlto daugelis respondentų pripažįsta ir pabrėžia bendraujant tokiu būdu atsirandančias problemas. Jie pastebi besikeičiančias bendravimo tradicijas, kurios savo ruožtu skurdina žmonių santykius. Be to, bendravimo gyvai įgūdžių praradimą kaip pasekmę įvardijo 18,9 proc. apklaustųjų.

D.Balčiūnienė aiškino, kad bendraudami socialiniuose tinkluose žmonės jaučiasi palaikantys ryšį. „Poreikis palaikyti ryšį išlieka, tik forma keičiasi. Todėl jie (socialiniai tinklai – aut. past.) ir populiarūs“, – sakė ji.

Psichologė atkreipė dėmesį, jog socialiniais tinklais mieliau naudojasi vaikai, jaunimas, nes jie su šia galimybe susipažįsta anksčiau. „Jiems tai atrodo savaime suprantama, kaip man kadaise atrodė suprantama kalbėtis telefonu, – kalbėjo moteris, tačiau pastebėjo, kad kai kurių respondentų įvardyta bendravimo įgūdžių praradimo problema iš tiesų yra: – Manau, kad yra tokia grėsmė. Bendravimo gyvai įgūdžiai gali keistis, nes įprantama mintis reikšti kitaip.“

„Respondentai jaučia, kad norint naudotis socialinių tinklų pranašumais neįmanoma išvengti trūkumų. Tarkime, socialiniai tinklai suteikia galimybę būti arčiau draugų, su kuriais nebūtų galimybės taip daug bendrauti kasdien, tačiau tenka susitaikyti su triukšmu, kurį generuoja, pavyzdžiui, į draugus besiprašantys nepažįstami žmonės arba reklamos srautas“, – kitas atsirandančias problemas vardijo atlikto tyrimo vadovė Renata Lazdin.

Ji pastebėjo, kad dažniausiai minima negatyvi dalyvavimo socialiniuose tinkluose pasekmė yra nereikalingas laiko gaišimas, ką lemia pirmiausia imli laikui bendravimo forma – nuotraukų peržiūrėjimas, komentavimo tradicija ir panašiai.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama