Pasaulio ekonomikos forumas (angl. World Economic Forum) ir Paryžiuje įsikūrusi INSEAD verslo mokykla jau trečius metus iš eilės rikiuoja pažangiausias IT sferoje pasaulio valstybes, rašo businessweek.com
Tyrimas paremtas 68 kriterijais, pradedant mobiliųjų telefonų naudojimu ir interneto ryšio sklaida, baigiant švietimo pasiekimais ir spaudos laisve (kriterijumi, kuris pakišo koją Kinijai).
Kaip ir kiekvienais metais, sąrašo viršuje dominuoja Šiaurės Europos šalys, tokios kaip Danija, Švedija, Norvegija, Suomija, Islandija. Nuo jų neatsilieka ir Singapūras, Šveicarija, Olandija, Kanada, JAV ir kt.
Apie kiekvieną iš jų plačiau:
15. Didžioji Britanija. Ši šalis žavi savo stipriais tyrimų centrais. Beje, kompiuterių skaičius atitenkantis vieniems namams yra didžiulis.
14. Australija. Lengva įstatyminė bazė leidžia be jokių vargų įkurti bei plėtoti verslą.
13. Taivanas. Stiprūs tyrimų centrai. Ši šalis sukuria daugiausia naujų patentų, išradimų, keičiančių žmonių gyvenimus.
12. Hong Kongas. Pigiausių mobiliųjų telefonų tarifai pasaulyje – svarbus faktorius sparčiai augančioje, mobiliojo interneto srityje.
11. Korėjos respublika. Čia daug skaitmeninio „stuff’o“: programinė įranga, tekstinė informacija, garso ir vaizdo siužetai.
10. Kanada. Tai – vienintelė šalis, kurioje savo verslą galima įkurti per 5 minutes, pasirašius vos keletą dokumentų.
9. Olandija. Gyventojai už internetą moką tik grašius (o kartais ir jų nereikia), tačiau internetinio ryšio sparta bei kokybė yra viena geriausių.
8. Norvegija. Fjordų salose įkurtos hidroelektrinės pagamina daugiau elektros, negu bet kuri kita valstybė pasaulyje. Technologijų kūrime šis faktorius yra pagrindinis, lemiamas.
7. Islandija. Geriausia tinklų infrastruktūra pasaulyje ir didžiulis pagaminamos elektros kiekis per metus – štai kokie pagrindiniai šios šalies išskirtinumai.
6. Suomija. Stipri švietimo sistema, mokyklos, universitetai, kur, beje, kiekvienas gali naudotis sparčiu internetu nemokamai. Poziciją stiprina ir „Nokia” buvimas.
5. Šveicarija. Nieko keisto, jog Šveicarija užima aukščiausią vietą gebėjimu apginti savo intelektualinę nuosavybę. Šalis užima pirmą vietą ir tyrimų finansavimo srityje.
4. Singapūras. Vienintelė Azijos šalis patekusi tarp 10 technologiškiausių“ valstybių pasaulyje. Singapūro vyriausybė nestipriai kontroliuoja šalies verslą.
3. Jungtinės Valstijos. Nepaisant bankų sistemos sugriovimo, JAV išlieka patraukli vieta žmonėms, norintiems pradėti verslą, ypatingai IT srityje. JAV lengviausia prisivilioti pradinę investiciją verslui.
2. Švedija. Šioje šalyje egzistuoja didžiulė vietinė konkurencija, kur lyderiai keičiasi kiekvienais metais. Iš to laimi tik vartotojas.
1. Danija. Nepaisant „žalios“ (aplinkai nekenkiančios) valstybės statuso, Danija stipri sklaidos komponentu – kiek žmonių naudojasi mobiliaisiais telefonais, pasauliniu voratinkliu ir kt.