Nuo rugsėjo 15 d. KTU prasidėjo paskaitos 25 gabiausiems technologijos ir fizinių mokslų studentams. Į geriausiųjų grupę pateko net 7 Informatikos, 6 Fundamentaliųjų mokslų, 5 Mechanikos ir mechatronikos fakultetų studentai, po 3 Telekomunikacijų ir elektronikos bei Cheminės technologijos ir vienas Statybos fakulteto pirmakursis. Iš viso patekti į geriausiųjų grupę pretendavo net 75 jaunuoliai.
Projektas, kuriuo siekta suformuoti technologijos ir fizinių mokslų sustiprintą pagrindinių studijų grupę, inicijuotas Fundamentaliųjų mokslų fakulteto, jam pritarė ir finansavimą skyrė universiteto Rektoratas. Šiuo projektu siekiama daugiau dėmesio skirti tiksliuosius mokslus studijuojantiems studentams ir padėti jiems gilinti savo srities žinias studijų metu. „Iki šiol daugiau dirbome su tais, kuriems sunkiau sekėsi mokslai. Ir, manau, nebuvo pakankamai dėmesio skiriama gabiems studentams, kurie jau mokykloje rodė puikius pasiekimus, yra ne vienos mokslo olimpiados laimėtojai. Dėl to gabūs vaikai buvo šiek tiek užmiršti, nes negaudavo pakankamo krūvio pirmuosiuose kursuose“, – teigė KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto dekanas doc. Vytautas Janilionis.
Pasak KTU Fundamentalių mokslų fakulteto Matematinės sistemotyros katedros docentės Bronės Narkevičienės, kuri yra sustiprintos grupės kuratorė, gabiausiųjų atranka buvo vykdoma remiantis užsienio šalių patirtimi ir truko dvi savaites. Studentai buvo atrenkami keliais etapais. Pirmiausia buvo atsižvelgta į studentų mokyklos baigimo vidurkį ir matematikos, užsienio bei lietuvių kalbų valstybinių brandos egzaminų įvertinimus. Taip pat vyko motyvacinis pokalbis, kurio metu pirmakursiai bendravo su komisijos nariais: KTU Psichologijos katedros dr. Nomeda Ausmaniene, KTU Studentų sąjungos viceprezidente Viktorija Antanavičiūte, Studijų tarnybos direktoriumi doc. Linu Svilainiu ir doc. B. Narkevičiene. Kiekvienas komisijos narys studento motyvaciją vertino dešimties balų skalėje.
Pasak B. Narkevičienės, dauguma jaunuolių per motyvacinį pokalbį išreiškė norą gilinti savo žinias bakalauro studijų metu, vėliau magistrantūroje, o jeigu bus galimybės – ir doktorantūroje. „Dalyvavusieji atrankoje tikisi, kad sulauks palaikymo tiek iš fakulteto, tiek iš Universiteto“, – tikino docentė.
Taigi, susumavus brandos egzaminų ir mokyklos baigimo vidurkius bei motyvacinio pokalbio rezultatus, apskaičiuotas kiekvieno studento, dalyvavusio atrankoje, balas. Aukščiausiu balu – 87,82 – įvertinti KTU Informatikos fakulteto pirmakursio Martyno Petkevičiaus gebėjimai. Iš viso į pirmąjį dešimtuką pateko net 5 informatikai. Naujai suformuota grupe džiaugėsi KTU Informatikos fakulteto dekanas prof. Aleksandras Targamadzė. „Tai, kad beveik trečdalį geriausių studentų grupės sudaro mūsų fakulteto studentai, rodo fakulteto pajėgumą ir gabių studentų norą studijuoti informatiką. Baigus mokslus, šiems studentams atsivers puikios asmeninės karjeros galimybės, jie formuos būsimą informacinę visuomenę, – tikino dekanas. – Ne mažiau svarbu ir tai, kad fakulteto absolventai yra paklausūs darbo rinkoje, jie gauna gana didelius atlyginimus.“
Naujai sudarytos grupės studentai sustiprintu lygiu mokysis matematiką, informatiką, fiziką, užsienio kalbą. Taip pat sustiprintai jiems bus dėstomas ir vienas socialinių ar humanitarinių mokslų krypties dalykas. Šį pusmetį pirmakursiai daugiau sužinos apie taikomąją psichologiją.
Be to, gabiausiems studentams paskaitas skaitys dėstytojai, puikiai išmanantys savo dalyką, tie, kurie yra parengę vadovėlius laimėjusius premijas KTU ir respublikiniuose vadovėlių konkursuose: matematiką dėstys Matematinės sistemotyros katedros prof. Vidmantas Povilas Pekarskas, programavimą – Programų inžinerijos katedros prof. Eduardas Bareiša ir Multimedijos inžinerijos katedros doc. Jonas Blonskis, taikomąją psichologiją – Psichologijos katedros doc. Rosita Lekavičienė ir kiti.
Tikimasi, kad šis projektas technologinius ir fizinius mokslus studijuojantiems gabiems jaunuoliams padės išlaikyti tokį pat spartų mokymosi tempą kaip ir mokykloje, ugdys jų aukštesnio lygio gebėjimus. Pasak doc. B. Narkevičienės, dėmesys gabiems studentams yra būtinas, nes tai naudinga ir asmeniui, studentui, ir universitetui, ir valstybei: „Žmogiškojo potencialo stiprinimas – bene svarbiausias būdas stiprinti valstybę.“