Gruodžio 6 dieną apdovanoti konkurso „Naujasis knygnešys“ 2007 nugalėtojai, šiais metais labiausiai nusipelnę informacinės visuomenės plėtrai. Tradicinį, kasmet organizuojamą konkursą, jau penktą kartą surengė Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (IVPK).
„Naujojo knygnešio“ konkursas skirtas informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti. Apdovanojimai įteikti labiausiai per pastaruosius metus prie informacinės visuomenės plėtros prisidėjusiems žmonėms, organizacijoms.
IVPK direktorius Aurimas Matulis pasidžiaugė, kad konkursui kasmet pateikiami vis kokybiškesni projektai, todėl vertinimo komisijai vis sunkiau išrinkti „Naujuosius knygnešius“. „Džiaugiamės galėdami organizuoti tokio pobūdžio konkursą, kurio metu įvertinami entuziazmo pilni projektai, kuriantys informacinę visuomenę mūsų šalyje“, – sakė A.Matulis.
NUGALĖTOJAI
„Gyventojams naudingų sprendimų internete“ kategorijoje nugalėtoju tapo individuali įmonė „Jusada“, sukūrusi meno portalą – virtualią galeriją internete. www.savasmenas.lt – projektas, sukurtas Lietuvos menininkams ir tiems, kurie domisi bei ieško šiuolaikinės Lietuvos menininkų kūrybos (tiek Lietuvoje, tiek užsienyje). Kitas tikslas – parodyti Lietuvos ir užsienio meno mėgėjams (angliška portalo versija www.artbeauty.eu) Lietuvoje kuriamą meną, sudaryti sąlygas save parodyti jauniems menininkams.
Visuomeninei organizacijai klubui „Garliaviečiai“ įteiktas „Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos“ apdovanojimas. Šis apdovanojimas įteiktas už iniciatyvą – Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, labiausiai informacinės visuomenės plėtroje pasižymėjusi kultūros įstaiga Kauno rajone. www.krsvbiblioteka.lt
Verslo ir mokslo bendradarbiavimo srityje labiausiai nusipelnė viešoji įstaiga „Lietuvos inovacijų centras“ apdovanota už du savo projektus: inovacijų portalą www.inovacijos.lt ir Lietuvos inovatyvių įmonių katalogą „Gateway to Innovation in Lithuania“.
Kauno apskrities viešoji biblioteka apdovanota už informacinių technologijų naudojimą švietime ir suaugusiųjų mokyme su projektu „E. žinynas: Kauno datos ir faktai“. Projekto tikslas – Lietuvos istorijos, kultūros ir visuomeninio gyvenimo aktualizavimas, kuriant lietuviško interneto vartotojų savišvietos poreikius tenkinantį turinį.
Be to, renginio metu buvo paskelbti ir labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelnę žmonės:
Nacionaliniu mastu nugalėtoja tapo Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė Emilija Banionytė;
Regioniniu – Lietuvos kompiuterininkų sąjungos Tarybos narė Alina Dėmenienė; Paskatinamasis prizas už indėlį plėtojant informacinę visuomenę įteiktas Palangos miesto virtualios mokymosi aplinkos ir intraneto švietimo konsultantei Liucijai Mončienei.
Konkurso „Naujasis knygnešys 2007“ laimėtojai su IVPK direktoriumi Aurimu Matuliu (trečias iš kairės)
DALYVIAI
Konkurse taip pat dalyvavo ir į „Gyventojams naudingų sprendimų internete“ kategoriją pretendavo:
- Všį „Skaitmeninių bendruomenių link“ ir UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir Informatikos institute su projektu „Skaitmeninių vaizdo ir garso įrašų rengimo ir jų publikavimo internete skatinimas Lietuvos kaimiškųjų regionų gyventojų tarpe“;
- UAB „Mitsoft“ ir jų projektas „Kvalifikuoto elektroninio parašo taikymas elektroninio deklaravimo sistemose“;
- „Penkių kontinentų“ įmonių grupė ir projektas „Skaitmeninė televizija „Penki TV“;
- LR Ryšių reguliavimo tarnyba. Projektas – Elektroninių ryšių paslaugų kainų palyginimo skaičiuoklė;
- UAB „Šviesa“. Projektas – elektroninė knygų parduotuvė www.knyguklubas.lt;
- Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos. Projektas – Mokesčių informacijos centro konsultacinės medžiagos duomenų bazė;
- Individuali įmonė „Jusada“. Projektas – eShops.lt – Lietuvos internetinių parduotuvių katalogas.
Į antrosios kategorijos „Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos“ laimėtojo titulą taip pat pretendavo:
- Matematikos ir informatikos institutas. Projektas – Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN;
- LR Vidaus reikalų ministerija. Projektas – Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra VIPT.
„Informacinių technologijų panaudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme“ kategorijos dalyviai:
- Trakų raj. savivaldybės biudžetinė įstaiga Švietimo centras. Projektas – Sėkmingo mokymo(si) link;
- UAB „TEV“. Projektas – Matematika Tau – 5E.
Labiausiai informacinės visuomenės plėtrai nusipelniusiu žmogumi nacionaliniu ir regioniniu mastu taip pat pretendavo tapti:
- Regioniniu mastu: Renata Burbaitė
- Nacionaliniu mastu: Albertas Čaplinskas, Vigintas Šakys
RĖMĖJAI
Konkurso laimėtojus įsteigtais prizais apdovanojo bendrovė „Microsoft Lietuva“ bei leidykla „Tyto alba“. „Gyventojams naudingų sprendimų internete“ kategorijos laimėtojus pasveikino ir bendrovė „Tiketa“, įsteigusi solidų prizą nugalėtojui – 4 elektroninius bilietus į trijų legendų koncertą „Classic Pop Show: Ace of Base, Sandra ir Alphaville“. Išsami informacija apie konkursą buvo skelbiama informacinio rėmėjo Elektronika.lt specializuotame portale.
DISKUSIJA
Apdovanojimo ceremonijai ir konkurso laimėtojams e. sveikinimą atsiuntė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas. Renginio metu taip pat surengta diskusija „Lietuvos kaip e. valstybės ateitis“, kurioje dalyvavo:
IVPK direktorius Aurimas Matulis,
Seimo kancleris Gintautas Vilkelis,
Lietuvos kompiuterininkų sąjungos Tarybos pirmininkas dr. Alfredas Otas,
KTU Mikrosistemų ir nanotechnologijų mokslinio centro direktorius prof. habil. dr. Valentinas Snitka,
Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas dr. Algirdas Kunčinas.
Informacinės visuomenės ekspertas Gintautas Babravičius.
Diskusija „Lietuvos kaip e. valstybes ateitis“
Diskusijos metu buvo kalbama apie „vieno langelio“ principą ir jo taikymą Lietuvoje, e. parašo naudojimo perspektyvas, e. paslaugų gyventojams teikimą ir kitus klausimus. Kaip teigė diskusijos dalyviai, Lietuva jau daug pasiekė informacinės visuomenės plėtros srityje ir tai tampa mūsų valstybės prioritetu. Tačiau reikia pažymėti, kad kuriama informacinės visuomenės infrastruktūra turi tapti veiksmingu įrankiu sukurti tikrą žinių ekonomiką Lietuvoje.