Elektronika.lt
 2025 m. sausio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 22 d. 11:25
„ChatGPT“ darbe: leisti, riboti ar uždrausti?
Sausio 22 d. 08:25
„Xiaomi“ pristatė „Redmi Note 14“ išmaniųjų telefonų seriją – flagmano lygio technologijos tapo prieinamos plačiai auditorijai
Sausio 21 d. 20:18
Maršrutų planavimo modulis – kaip pasirinkti tinkamą sprendimą
Sausio 21 d. 17:39
2024-ųjų kainų svarstyklės elektros rinkoje: nuo 1,83 Eur iki 667,13 Eur už megavatvalandę
Sausio 21 d. 14:16
„Thinkdiag“ diagnostikos sistema – visos funkcijos ir privalumai jūsų automobiliui
Sausio 21 d. 11:30
Internetiniai žaidimai gali ir būti naudingi: psichologė įvardijo, kodėl vaikams jų drausti nereikėtų
Sausio 21 d. 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
Sausio 20 d. 20:25
LG 2025 metais iš naujo apibrėš namų pramogas su pažangiomis naujovėmis
Sausio 20 d. 17:46
Dirbtinio intelekto klaidos versle – kas turi prisiimti atsakomybę? (1)
Sausio 20 d. 14:13
Rekomenduojami kontaktai dalinantis turiniu „iPhone“ ir „iPad“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Autonominių sunkvežimių Europos keliuose tikimasi 2030-aisiais

Publikuota: 2024-07-04 18:28
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Sparčios autonominių sprendimų komercializacijos tikimasi per artimiausius kelerius metus. Planuojama, kad visavertiškai autonomiškas transportas bus integruotas į logistiką tarp iš anksto nustatytų taškų Europoje apie 2030-uosius.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Sparčios autonominių sprendimų komercializacijos tikimasi per artimiausius kelerius metus. Planuojama, kad visavertiškai autonomiškas transportas bus integruotas į logistiką tarp iš anksto nustatytų taškų Europoje apie 2030-uosius.

Savo ruožtu gamintojai prognozuoja, kad dėl naujų teisės aktų ir technologijų pažangos tai turės didelį poveikį pramonei. Autonominis transportas dabar yra neišvengiamas pokytis, o gamintojų veiksmai rodo, kad jie pasiryžę svariai prisidėti prie šios transformacijos.

„Scania“ autonominis sunkvežimis
„Scania“ autonominis sunkvežimis

Kol kas Europos Sąjungoje dar trūksta konsensuso dėl tokio transporto naudojimą numatančių teisės aktų, taip pat lieka atvirų standartizavimo klausimų. Kai šios sritys bus sureguliuotos, atsiras daugybė technologijų taikymo galimybių, o tuomet svarbiausias klausimas bus, kaip autonomišką transportą efektyviai integruoti į logistikos tinklus? Todėl tikėtina, kad jau dabar šiuos uždavinius sprendžiantys gamintojai pateiks atsakymus pirmieji.

Žinoma verslo konsultacijų bendrovė „McKinsey“ skaičiuoja, kad iki 2035 metų autonomiško mobilumo sprendimai rinkos dalyviams atneš maždaug 275–367 mlrd. eurų pajamų. Jų vertinimu, net ir po sudėtingų laikotarpių, kai pailgėjo gamybos terminai ir autonominių transporto priemonių išleidimo laikas į kelius, rinkos dalyviai vis dar sutinka, kad tai yra perspektyvi technologija, galinti pakeisti transporto naudojimą, vartotojų elgesį ar net visą visuomenę.

Pagrindinis dėmesys – sprendimui tarp pastovių taškų

Visgi „McKinsey“ specialistai perspėja, kad tol, kol autonominio transporto naudą supras paprasti vartotojai ir įmonės, gamintojams ir tiekėjams dar teks kalnus nuversti: kurti naujus verslo modelius, įtikinti dėl potencialios naudos ir kt. Tačiau šios technologijos aukso dienos, ekspertų vertinimu, jau ne už kalnų.

Autonomiško mobilumo sprendimai vystomi gana ilgą laiką, tačiau dar niekada sąlygos jiems įgyvendinti nebuvo tokios palankios kaip dabar. Tai lemia ir ištobulinti transporto priemonėse montuojami jutikliai, ir išaugęs kompiuterinių sistemų duomenų apdorojimo greitis, taip pat ne mažiau svarbu ir tai, kad vis daugiau bendrovių noriai pačios dalyvauja gamintojams išbandant autonomines transporto priemones realiomis sąlygomis.

Štai Švedijos gamintoja „Scania“ paskelbė, kad spartina autonominio transporto, judančio iš vieno pastovaus taško į kitą (angl. hub-to-hub), diegimą – paleidžia specialią komercinę bandomąją programą. Švedai nori paspartinti jų klientų kasdieniais poreikiais veikiančio transporto vystymą, tad jį išmėginti realiomis sąlygomis bus ypač naudinga tiek gamintojams, tiek naudotojams. Toks būdas leidžia kurti siauresnės apimties veiklos koncepcijas ir atnešti realios naudos platesniam klientų ratui per trumpesnį laiką.

Autonomiškumo privalumai

„Scania“ autonominis sunkvežimis
„Scania“ autonominis sunkvežimis

Transporto automatizavimas, manoma, smarkiai pagerins saugą, tvarumą ir logistikos veiksmingumą. Autonomiškos transporto priemonės važiuoja saugiau, nes joms nebūdingos žmogiškosios klaidos.

Ekspertai skaičiuoja, kad 94 proc. visų eismo įvykių šiandien vis dar įvyksta dėl žmogiškųjų klaidų. Mažiau žalos, sužalojimų ir žuvusiųjų keliuose būtų pakankama priežastis sparčiau vystyti autonomines transporto priemones. Tinkamai suprogramuota įranga negali nukrypti nuo suformuotų reikalavimų: pavyzdžiui, ji privalo laikytis saugaus ir pastovaus greičio, atstumo nuo kitų automobilių bei padėties eismo juostoje.

Šios sistemos niekada nepavargsta ir nesiblaško, o naudojant visą plejadą pažangių jutiklių – radarų, lidarų ir vaizdo kamerų – gali tiksliai ir greitai reaguoti į staiga pasikeitusią eismo situaciją ar kelio pokyčius.

Tvarumo nauda taip pat kaip ant delno. Automatizuotas sunkvežimis gali prekes vežti tokiu greičiu, kuris leidžia optimizuoti degalų sąnaudas, taip pat jis sprendžia eismo spūsčių ir oro taršos problemas, nes gali važinėti ne piko metu ir gali būti varomas hibridine arba visiškai elektrine pavara. Pastaroji ypač tinka autonomiškumui.

24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, optimizuotais maršrutais riedantis transportas leis pagerinti nuolat įtemptomis sąlygomis dirbančios logistikos pramonės pelno maržas.

Šlifuos produktus realiomis sąlygomis

„Scania“ autonominis sunkvežimis
„Scania“ autonominis sunkvežimis

Tačiau yra ir svarbesnių praktinių aspektų. Štai „Scania“ programa pradedama vykdyti ir dėl to, kad patys klientai vis dažniau ieško patikimų partnerių, norinčių jų veiklai pritaikyti savarankiškas transporto priemones. Naujoji programa išsiskiria savo pritaikomumu prie konkrečių klientų maršrutų ir transporto profilių.

„Esame įsipareigoję kurti visiškai integruotus autonominius produktus. Tai reiškia, kad įdiegta technologija bus palaikoma tiesiai iš gamyklos. Ši verslo priemonė sukurta taip, kad mūsų klientai galėtų ir toliau naudotis jau turima infrastruktūra ir sau būdingomis veiklos apimtimis“, – sako „Scania“ viceprezidentas ir autonominių sprendimų vadovas Peteris Hafmaras.

Tikimasi, kad autonominiai produktai įmonėms padės pagerinti veiklos našumą, sumažinti transporto išmetamą teršalų kiekį ir pagerinti saugumą keliuose. Be to, autonominiai sunkvežimiai padeda spręsti vis didėjančio vairuotojų stygiaus visame pasaulyje klausimą.

Tolimesnė technologijos plėtra

Autonominio transporto produktus Švedijos keliuose jau nuo 2021 metų bandanti „Scania“ per 2024 metus plės bandomąsias operacijas su klientais kitose Europos šalyse.

Bendradarbiaujant su JAV įsikūrusia bendrove „Plus“, kuri į „Scania“ integruoja savo 4-ojo lygio visiškai autonominę technologiją „SuperDrive“, savivaldžiai sunkvežimiai jau bandomi Europos viešuosiuose keliuose su kabinoje važiavimą prižiūrinčiu vairuotoju. Abi bendrovės treniruosis atlikdamos tradicines operacijas su automobilių parkais, tada pradės serijinę gamybą ir pasaulinį technologijų diegimą.

„Scania“ autonominiai transporto sprendimai yra svarbus indėlis pereinant prie saugesnio, efektyvesnio ir tvaresnio transportavimo. Mūsų produktai buvo kuriami bendradarbiaujant su pirmaujančiais technologijų tiekėjais, ypatingą dėmesį skiriant kasybai ir logistikos programoms tarp paskirstymo centrų“, – pažymi P. Hafmaras.

Naujuoju projektu bendrovė siekia išplėsti ir ateities poreikiams pritaikyti tai, ką ji darė geriausiai iki šiol – integruoti mobilumo produktus į savo klientų veiklą. Kiekvienas parko valdytojas svajoja tvarkyti transporto judėjimą be jokių apribojimų, nori, kad jis maksimaliai atitiktų būsimus reglamentus. O tai iš esmės ir gali dar geriau atliepti autonominio mobilumo priemonės.

Ne vieną sunkiojo transporto prekių ženklą valdančios TRATON grupės ekspertų skaičiavimais, 2026 metais krovinius pervežančios autonominės transporto priemonės galės nuvažiuoti 78 mlrd. kilometrų.

Jau priima kasybos segmento užsakymus

Įmonės, siekiančios pirmosios įdiegti naujausias technologijas savo veikloje, gali pateikti užsakymus „Scania“ 40 tonų autonominiam sunkiajam savivarčiui įsigyti. Kasybai skirtų modelių gamą netrukus papildys ir 50 tonų sunkvežimis.

Pirmiausia „Scania“ ėmė pardavinėti savo autonominius kasybos savivarčius Australijoje, o pirmieji pristatymai numatomi 2026 m. Kitas regionas greičiausiai bus Lotynų Amerika, kurioje bendrovė turi didelę rinkos dalį.

Kasyklos jau seniai buvo laikomos viena iš perspektyviausių autonominių transporto priemonių naudojimo sričių, nes jos gali prisidėti prie saugesnių darbo sąlygų ir efektyvesnės veiklos.

„Scania“ kasybos savivarčiai su mažesniais civilinės klasės sunkvežimiais turi pranašumų, palyginti su tradiciniais pramonės sunkiasvoriais sunkvežimiais emisijos ir našumo atžvilgiu. Naudojant juos galima sumažinti bendrą kasybos pėdsaką, taip pat energijos ir infrastruktūros poreikį, o tai reiškia, kad tinkamose vietose gali sumažėti kapitalo ir veiklos išlaidos.

Autonominius sunkvežimius lengva pritaikyti prie kasyklos eksploatacijos sistemos, nes juos galima suderinti su kitomis sistemomis ir transporto priemonėmis.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama