Atrodo, filmų scenarijai realybe virsta greičiau, nei tikėjomės. Jungtinė Karalystė atskleidė iki 2030 metų į padanges ketinanti paleisti nepilotuojamus taksi. Apie panašius planus praėjusiaisiais metais pranšė ir Niujorkas. Planuojama, kad ten ši paslauga galėtų būti prieinama jau ateinančiais metais, skelbia „Sky News“.
Nepilotuojami skraidantys taksi Anglijoje iki 2030 m.
Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr. |
---|
Jungtinės Karalystės (JK) Transporto departamentas (DfT) paskelbė Skrydžių ateities veiksmų planą, kuriame be kita ko numatoma iki 2030 m. pasiūlyti nepilotuojamus skraidančius taksi.
Taip pat tikimasi, kad iki dešimtmečio pabaigos dronai bus reguliariai naudojami kovojant su nusikalstamumu ir teikiant būtinosios pagalbos paslaugas.
DfT teigimu, toks „veiksmų planas“ reiškia, kad bus diegiama technologija, kuri „anksčiau buvo priskiriama vien fantastikos sričiai“, be to, tikimasi, kad bepiločių orlaivių technologija iki 2030 m. šalies ekonomiką išaugins 45 mlrd. svarų sterlingų.
„Nuo skraidančių taksi iki greitosios pagalbos tarnybų dronų – stengiamės užtikrinti, kad Jungtinė Karalystė pirmautų“, – rašoma plane.
Kitoje Atlanto pusėje dar drąsesnis užmojis
Kitoje Atlanto pusėje Niujorko meras Ericas Adamsas praėjusių metų lapkritį pristatė panašų planą, numatantį, kad iki 2025–2026 m. į miesto oro uostus ir iš jų žmones skraidins elektriniai oro taksi.
Tokiu būdu ne tik siekiama palengvinti susisiekimą, bet ir atgaivinti mažesnius aerodromus, nustatant taisykles, pagal kurias jie galėtų veikti kaip vertikaliai kylančių elektrinių orlaivių paleidimo aikštelės.
Planuojama remtis jau naudojamomis technologijomis
Kaip matyti iš planų, kuriant skraidančius taksi ketinama remtis šiuo metu jau naudojamomis bepiločių orlaivių technologijomis, pavyzdžiui, tokiomis, kokias Vakarų Midlandso policija pasitelkia kovai su smurtiniais nusikaltimais ir antisocialiniu elgesiu.
2023 m. liepą panaudojus bepiločius orlaivius buvo sėkmingai nustatyti du nusikaltėliai ir dar vienas įtariamasis tokiu greičiu ir tokiu atstumu, kad ant žemės dirbantiems pareigūnams būtų prireikę kelių valandų jiems surasti.
JK sveikatos apsaugos sistemos dronų paslaugų teikėja „Skyfarer“, bendradarbiaudama su Koventrio ir Vorikšyro universitetinėmis ligoninėmis ir bendrove „Medical Logistics UK“, išbandė dronus chirurginių implantų ir patologinių mėginių pristatymui iš vienos vietos į kitą – pristatymo laikas sutrumpėjo iki 70 proc.