Automatinis vaikų vežimėlis, spalvas keičiantis automobilis ir daug kitų inovacijų. Las Vegase prasidėjo didžiausia technologijų mugė pasaulyje – CES paroda. Įvairiausias elektronikos naujoves čia pristato per 3000 dalyvių – nuo didžiausių planetos bendrovių iki menkai žinomų išradėjų.
Liaudis sako: „dviračio neišrasi“, bet viena išradėjų pora iš Vankuverio sugebėjo iš naujo išrasti vaikų vežimėlį – tokį, kuris nestumiamas galėtų važiuoti pats. Šis kūrinys – vienas daugiausia dėmesio sulaukiančių produktų Las Vegase prasidėjusioje elektronikos inovacijų mugėje.
„Jis varomas dirbtinio intelekto, aprūpinto kompiuterine vizija ir jutikliais iš visų pusių, kurie užtikrina saugumą 360 laipsnių aplink“, – teigia išmaniojo vežimėlio išradėjas Kevinas Huangas.
Išradėjai sako: dauguma tėvų, išgirdę apie tokį įrenginį, reaguoja skeptiškai ir tikina, kad niekada nepaliktų savo kūdikio saugoti technologijoms, bet mokslininkai tokio tikslo ir neturi.
Savaeigis vaikų vežimėlis / LRT Stop kadras |
---|
„Kai vaikas yra vežimėlio viduje, jis važiuoja tik tada, kai bent viena tėvų ranka uždėta ant rėmo. Bet kai tėvai nori paimti mažuosius į rankas – juos nuraminti ar panašiai – <...> tada vežimėlis pasirūpina savimi ir rieda automatiškai“, – aiškina išmaniojo vežimėlio išradėja Anne Hunger.
Jei įmanomi be rankų valdomi vežimėliai, galima sukurti ir belaidį televizorių. Tokį parodoje pristatė korėjiečių milžinės „LG“ technikai.
„Tai pirmasis pasaulyje visuotiniam vartojimui skirtas 4 tūkstančių pikselių skiriamosios gebos, 120 kadrų per sekundę televizorius, kuriam vaizdas ir garsas perduodamas bevieliu būdu iš jungiamosios dėžės“, – pasakoja „LG“ atstovas Frankas Lee.
Tiesa, ši dėžė vis dar turės laidus, bet galės stovėti net už 9 metrų nuo televizoriaus ir neužgriozdinti jūsų svetainės ar miegamojo.
Kita korėjiečių milžinė „Samsung“ šiemet parodos dalyviams siūlo išmaniųjų įrenginių stotį, kuri sujungtų visus namie esančius išmaniuosius prietaisus.
„Išmaniųjų įrenginių stotį galite naudoti vadinamuoju nakties režimu. Pavyzdžiui, kai prieš miegą įjungiate krauti telefoną, galite užprogramuoti stotį, kad ji automatiškai išjungtų visus šviestuvus, televizorius bei pakoreguotų namų temperatūrą miegui“, – sako „Samsung“ atstovė Jaeyeon Jung.
Parodoje pristatomi įrenginiai ne tik patogumui, bet ir sveikatai. Kūrėjai demonstruoja namie skirtą naudoti defibriliatorių, kuris gali atgaivinti sustojus širdžiai, taip pat pristatomas elektromagnetinis masažuoklis.
„Pusė ligoninių lankytojų kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų. Jei naudositės šiuo masažuokliu dvi savaites, kasdien po 20-mt minučių, pamatysite didelį skirtumą“, – tikina „Body Friend“ atstovas.
Tiesa, toks masažuoklis palengvins ne tik skausmus, bet ir jūsų piniginę, nes kainuoja 10 tūkstančių dolerių.
Bet ne visos naujovės tokios rimtos – yra, pavyzdžiui, japonų sukurta pagalvė-katė.
„Kobo – robotinė pagalvė su vizginama uodega, reaguojančia į prisilietimus. Jei glostai švelniai, ji vizga lėtai, jei smarkiai – labiau įsismagina“, – pasakoja „Yukai Engineering“ atstovas Shunsuke Aoki.
Į ką čia pasidairyti yra ir automobilininkams. Savo idėjas čia jau pristatė „Hyundai“ ir „Honda“, bet visų simpatijas laimėjo BMW, pristačiusi spalvas keičiančią mašiną.
„Spalvos turi ir paskirtį. Automobilis gali sugerti šviesą ir ją atspindėti, gali pademonstruoti visą vaivorykštės spektrą“, – teigia „BMW“ inžinierė Stella Clarke.
BMW i Vision Dee kėbulas gali pavirsti net į 32 spalvas. Šia inovacija liko sužavėtas net pats terminatorius Arnoldas Schwarzeneggeris.
„Daugumoje filmų mašinos yra mūsų priešai, bet šiandien matome, kad technologijos – mūsų sąjungininkės“, – teigia A. Schwarzeneggeris.
Po dviejų pandemijos apribotų parodų šiemet renginys sugrįžo su senąja energija. Organizatoriai tikisi, kad naujausių elektronikos technologijų per keturias dienas ateis pažiūrėti apie 100 tūkstančių smalsuolių.